Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetjük a gyerektartás...

Kérhetjük a gyerektartás csökkentését, ha az a másik gyereknek nem okoz kárt, nekünk viszont igen?

Figyelt kérdés

25ezer forint gyerektartást kell fizetnie a férjemnek. Ez nekünk nagyon megterhelő, míg az anya nem is használja ezt a pénzt (vállalkozó), csak gyűjti a fiúnak (10 éves). Az elmúlt két évben, míg itthon voltam a kicsivel, meg tudtunk vele állapodni, "csak" 15 ezret adtunk. Most visszamentem dolgozni január elsejétől. Ő pedig mondta, hogy térjünk vissza a 25-re. De mi továbbra sem tudjuk azt a plusz 10ezret nélkülözni. A munkával sem tudom mi lesz, most is itthon kell lennem mert beteg a kislányom.

Nekem nincs bajom azzal a gyerekkel, adnánk neki többet, de nincs miből. Szemmel láthatóan nem szorul rá, márkás ruhákba jár, eljárnak nyaralni, mindent megkap. Azt a 10est ráköltjük szinte mikor itt van kéthetente, mert a férjem megenged, megvesz neki mindent. Ha veszünk négy rudit hétvégére, akkor miután megette első nap az egyiket kérdezi hogy ehet e még egyet, újságokat kér stb. Szóval ehhez is hozzá van szokva, nem látja hogy nálunk nem így működik, a férjem meg nem mond neki nemet.

Nem szeretném ha bárki ítélkezne, mint írtam én is megvenném neki, de a saját lányomra sem futja.

Lehet kérni, hogy továbbra is csak max 15-öt fizessünk. Lehet arra hivatkozni, hogy az elmúlt egy évben sem okozott neki hátrányt, illetve, hogy ezt a pénzt nem is használják???



2013. jan. 17. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérhettek csökkentést, de ne keverjétek bele azt, hogy szerintetek a fiúnak nincs szüksége a pénzre. Férjedet kötelezték a 25 ezerre, de akkor még csak egy gyermek volt. Most viszont kettő van, erre hivatkozva kérhetitek a csökkentést. Attól, hogy az anya jól keres, a férjednek ugyanúgy hozzá kell járulnia az első gyermek eltartásához is.
2013. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

"Lehet arra hivatkozni, hogy az elmúlt egy évben sem okozott neki hátrányt, illetve, hogy ezt a pénzt nem is használják??"

Nem ezekre biztos, hogy nem lehet hivatkozni. A kicsire való tekintettel lehet csökkentés kérni de max 5000Ft engednek el ebből, vagy még azt sem.

2013. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát már az 5 ezer is jó lenne.

Akkor ezeket nem említem :) a 25 ezer egyénként a férjem fizetésének a 20%a. Ez számít, így is lehet csökkentés kérni?

2013. jan. 17. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez egy teljesen átlagos gyerektartás. Nem hiszem, hogy csökkentik, vagy ahogy előttem írták, max. 5.000-rel.
2013. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a férjed exével lehetne megbeszélni, hogy most hogy már dolgozol, fizettek többet, mondjuk 20-at, addig amíg a kislányotok kicsit nagyobb nem lesz, és nem kell már táppénzt kivenni rá. És csak majd akkor állnátok vissza a 25re.
2013. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérhetitek.
2013. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

A kérdés az, hogy a 25ezer Ft-t a biróság itélte meg vagy ez csak megállapodás volt.


Ugyanis gyerektartásként a férjed nettó fizetésének 15-25%-a járna a gyerekre, a legtöbbször viszont nem mennek 20% fölé.

Ha a jelenlegi összeg ennél több, akkor lehet kérni azt, hogy a szabályos összeget foglalják határozatba, és akkor az anya sem szólhat semmit ez ellen.

Ha a férjed fizetése megfelelöen magas, akkor viszont ennyit kell fizetnetek.

2013. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A második gyerekre hivatkozva lehet kérni de nem úgy hogy ti mondjátok meg az összeget. Mindenképp bíroságra kell menni.
2013. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Igen, mindenképpen bíróságra kell menni, de nem neked, hanem a gyerek apjának. Szeretem a mostohákat...
2013. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!