Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor koltoztetek el...

Ti mikor koltoztetek el otthonrol?

Figyelt kérdés

Nekem most, 27 eves fejjel sikerult megtennem ezt a lepest, egyedul(agglegenykent), hitel nelkul, onerobol. 30nm-es kis lakas, relative olcson (jut is, marad is) egy-az egybe, egy "kis"varosban. Mondhatni ugy, hogy a berendezessel sincs gondom, sem massal.

Nehezebb egyedulallokent ilyet lepni, jobb ha ketten vagytok(2 keresettel)? magyarorszagon szerinted-szerintetek mi az az eletkor, amikor meg tudja lepni ezt az ember?



2013. jan. 19. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon elég nehéz. Főleg egyedül. Nem életkor függő, hanem pénzfüggő. Én 23 évesen költöztem el, de Angliába jöttem, nem otthon maradtam. Itt azért könnyebb egyedül is , otthon fogalmam sincs mikor tudtam volna elköltözni, nem volt otthon párom, dolgoztam havi 75 ezerért, abból nem tudom, hogy költözhettem volna el. Sajnos, pedig jobb lenne otthon, de hogy és minek? :S
2013. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 yuda ***** válasza:
100%

Albérletbe kezdtem 20 évesen és évekig mentem egyikből másikba, míg saját lakáshoz nem jutottam.

Egyértelmű, hogy két keresetből könyebb megélni, ezen gondolkodni sem kell túlságosan.

2013. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

én 19 évesen költöztem el otthonról. Egy hosszú lejáratú albérleti szerződést kötöttem egy házra. 10 év múlva megvehetem, és akkor a bérlet fele beleszámít a vételárba. A vételár a bérlet és a vétel közötti középárfolyamon lesz.

A felét már összeraktam. Kamatozik egy befektetéssel. A többit havi részletekben rakom össze. Így nem kell egy apró lakásba költöznöm, ami valószínűleg már a beköltözéskor is kicsi lesz. Most van egy kisebb örökségem, amit szintén nem költök el, a többire ami esetleg hiányzik lakáskassza támogatást kapok. Számításaim szerint a fennmaradó 7 millának a harmada körül kell fizetnem. Addig viszont még van megtakarítási esélyem, a kevesebb kölcsön reményére.

2013. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
23 évesen, saját lakást kaptam.
2013. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen, munka miatt, albérletbe mentem. Volt három lakótársam, így nem volt vészes kijönni a fizetésből.
2013. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
19 évesen tanulmányok miatt 22 éves koromig. Aztán 4 év otthon, majd 26 évesen végleg el. 37/N
2013. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
21 évesen albérletbe (szoba, rezsivel 15ezer), de még tanulok, idén végzek. Diákmunkázok csak. Saját lakásom max csak 40 évesen lesz. :(
2013. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

sajnos a párom 25éves, dolgozik jó pár éve, magyaroszágon éhbérért...mikor lesz lakásunk???? Remélem szülőktől külön lesz vagy 5év múlva, hitelmentesen.

Külföldön dolgozik, remélem összejön!

2013. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Még 14 se voltam,írtam már ilyen kérdésekre.

Albérletben kezdtem egy tanyán,Csongrád megyében,3 kilométerre a kövesúttól,busztól,falutól még messzebb.A szüleim váltak,nekem meg elegem lett :-) Azóta már jó a kapcsolatom velük.

Sokáig ott laktam,onnan jártam suliba,dolgozni egyszerre.Átlagban az utolsó busszal mentem haza,olyan éjfélre haza értem,reggel megint mentem fél 7 körül suliba aztán melózni.Aztán másik albérlet 16 évesen kb,másik munka és esti tagozatos suli,majd érettségi,nyelvvizsga idővel.

Közben 17 évesen vettem egy régebbi használt,de nagyon jó autót,elkezdtem a jogsi(ka)t,18 évesen pedig egy házrészt hitelre(pár éve még minimálbérre is adtak,nekem meg egy picivel több is volt,plusz önerő,3 hónapot kellett "igazolni",attól is sokkal többet tudtam már). A házat befejeztem(azt már családi segítséggel,félkész volt)


Ezt a házat 20 évesen el kellett adni(mikor készen lett)pont a válság miatt.Egyre nehezebben tudtam fizetni,pedig keveset kellett felvenni,kis ház volt,félre tenni már nem tudtam.33 év lett volna még.

A ház árából kifizettem a hitelt meg vettem egy másik házat,de nem azon a környéken.

Egyenlőre jól megvagyok/megvagyunk.Itt már nem egyedül lakok és fűtésem is van :-)

2013. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasokat. En 22 evesen, apam halalaval jutottam nagyobb osszeghez, amit a tovabbtanulasomra szantam. Aztan 2 evet eltem-dolgoztam kulfoldon(Anglia-Skocia), amibol felre is tettem, es kicsit a vilagot is jartam. Aztan nemi tapasztalattal felvertezve itthon meloztam fel evet, es mentem tovabb, jelenleg belgiumba, ahol legalisan, tobbe-kevesbe jo munkaval(itt a 4szereset keresem) biztositom magam. De otthon szeretnek tervezni.
2013. jan. 19. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!