Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyot csalódtam a férjemben....

Nagyot csalódtam a férjemben. Nem állt ki mellettem, mellettünk a szüleivel szemben. Hogyan tudnánk ezt elrendezni?

Figyelt kérdés
Előző házasságomból van két gyermekem és most született egy közös babánk. Anyósomék azóta járnak át hozzánk, mióta megszületett a kicsi, addig felénk sem néztek. Most voltak itt negyedszer (mindig itt vannak néhány napot), de minősíthetetlenül viselkedtek a két nagyobb gyerekkel, ezért felszólítottam őket, hogy vagy viselkednek, vagy távoznak. Ebből jó nagy veszekedés lett és a férjem még a szüleit békítgette, vígísztalta és kitalálta, hogy majd ezután amikor a szülei jönnek én vigyem el a két nagyobb gyereket valamelyik nagyszülőjükhöz. Legszívesebben őt is küldtem volna a szüleivel együtt.
2013. jan. 20. 15:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%
"Legszívesebben őt is küldtem volna a szüleivel együtt." - Kérdező, férfiként mondom, hogy ebben a helyzetben ezt kellett volna tenned.
2013. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%
Én megmondanám neki a helyedben, hogy neked a másik két gyerek is ugyanolyan gyereked, mint a kicsi és megkérném, hogy ezt próbálja megérteni és ehhez mérten viselkedni. Ha nem tudná ezt megérteni, akkor tényleg megérdemli, hogy elküld.
2013. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
14%

Hogyan viselkedtek a két nagyobb gyerekkel, megtudhatjuk?

Ezentúl oldjátok meg úgy a találkozókat, hogy egy szobában vannak a nagyszülők az unokájukkal, a másikban meg a két másik gyerek.

2013. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
Többet nem kellene hozzánk jönniük az biztos. Ezt közölném is a férjemmel. Nem tűrném el senkitől, hogy a gyerekeimmel kötekedjen. A férjeden pedig meg vagyok döbbenve.
2013. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
A két nagyobbik gyerek úgy tekint rá, mintha az apjuk lenne, és ő is úgy viselkedik velük, ezért is döbbentem le annyira a reakcióján.
2013. jan. 20. 15:30
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

Én sem hagynám, hogy a nagyszülők ennyire másként kezeljék a közös gyereket, mint a másik kettőt. Persze valahol megértem, hogy hozzá jobban kötődnek, de akkor is meg kell érteniük, hogy ti most már így öten vagytok egy család, és ha ők ezt nem tudják elfogadni, abból csak bajok lesznek.

Primitív ez a viselkedés, amit leírtál, nincs mit szépíteni rajta. És a férjedtől is nagyon csúnya volt, hogy nem állt ki a gyerekek mellett, mikor elvileg apjuknak tekintik őt.

Ha nem vigyáztok, ebből még nagy gyűlölködés alakulhat ki mindenki részéről, jobb hamar lerendezni az ilyet (jó kérdés, hogy hogyan).

2013. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
59%
Mit követtek el a gyerekek és hogy reagáltak a nagyszülők?Pontosan mi történt?
2013. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
48%

Naív gondolat azt hinni, hogy ugyanúgy kötődik a gyerekeidhez, mintha az apjuk lenne. Az hogy úgy viselkedik velük... Nem biztos, hogy őszintén.

A reakciójából is kiderül. Nem mondott volna ilyet, hogy vidd el a két nagyobbat, ha tényleg sajátjaként szeretné őket. De emiatt nem szabad rá haragudnod, a legtöbb ember más gyerekét nem képes sajátjaként szeretni, kezelni.

2013. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
20%
A nagyszülőktől meg pláne nem várható el, hogy unokaként kezeljék a két nagyobbat. Meg hogy egyformán kezeljék. Ők elsősorban a fiukhoz és a gyerekéhez mennek látogatóba, nem az unoka anyjához és két gyerekéhez. Vagy vigye el mindig a férjed a kicsit a nagyszüleihez, vagy mint írtam, legyetek a látogatás ideje alatt külön szobában.
2013. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
54%

Nem derül ki, hogy mit csináltak a gyerekek és mit az anyósék. Mert eléggé nem mindegy, ha agyerekek minösithetetlenül viselkednek, az anyósék meg rájuk szólnak, akkor azért NEKIK van igazuk.

Másrészt eléggé furcsa a résezdröl, hogy elzavarod öket,nem pedig megbeszéled, hogy mit szeretnél.

2013. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!