Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek es miert orome, hogy...

Kinek es miert orome, hogy mas boldogsagat kritizalja, es hulyesegeket jovendoljon?

Figyelt kérdés

Tobb ember van korulottem, akik allandoan epes megjegyzeseket tesznek masokra...ha valaki boldog a parjaval akkor szerintuk tuti megjatsza magat, pedig ez hulyeseg...

En 2 eve vagyok a parommal, es allandoan mindenkitol azt hallom, hogy ugyis mindjart szakitotok, ugysem fogjatok birni(sajnos egy idore el kell koltoznunk mas-mas varosba)...meg hogy elnetek kell, nem maradhattok egymas mellett eletetek vegeig...ha en igy jol erzem magam es en igy elek akkor kit miert zavar? miert baj az hogy hetente nem valtogatom a barataimat, nem smarolok fuvel-faval ennyi idosen? miert baj az hogy en 19 evesen holtbiztos vagyok, hogy kivel szeretnem leelni az eletemet? ez miert faj embereknek?

sokan megkeseredettsegukben is fujnak es epes megjegyzeseket tesznek, pedig attol nekik nem konnyebb...en ezt nem ertem...


2009. aug. 31. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igazán nem tudom, gondolom ha ők nem boldogok akkor más se legyen az, mert ha Ők boldogok lennének akkor nem zavarná őket más boldogsága. De ha hetente váltanád a pasikat akkor azért szólnának meg.
2009. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%
Azért irígyek az emberek mert mi magyarok sajna meg vagyunk áldva ezzel a frankó kis tulajdonsággal.Ha valakinek jól megy az a baj ha nem akkor örülnek,ha boldog akkor azért mert ő miért az mi meg nem...Mindig mindenki a másik ember életével van elfoglalvaés nem a sajátjával.tisztelet a kivételnek.A legegyszerűbb ha nem veszed fel az ilyen dolgokat,hadd legyenek irigyek rád.Legyél büszke és mosolyogj a szemükbe az ilyen embereknek ez fáj a legjobban.Ha látják h. fogást tudnak rajtad találni annál inkább csinálják.Fel fejjel
2009. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Eszreveteleim szerint nemcsak a magyarok ilyenek, nem nemzettöl függ, hanem attol, hogy minel inkäbb elegedetlen valaki, minel több problemäja van, ha ilyenkor nem tudatosan ezek megoldäsäval foglalkozik, akkor hajlik erre a viselkedesre, a mäsikra vetiti ki a problemäit.

Nem feltetlenül rossz szändekbol mondjäk, szerintem tenyleg ugy is gondoljäk, ahogy mondjäk, mert meg nem lättak jo peldät. (Ne felejtsd el, hogy ez nem tölük függ.)

2009. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Irigység. Minden korban, minden országban, minden társadalmi rétegben jelen van. Sőt, valamennyire mindenkiben. Ha nekem nem jó, legalább másnak se legyen jó, mert akkor a relatív pozícióm semleges - ez az irigység alaptézise.


Az irigység amellett, hogy rengeteg bajt okoz, többek között súlyos bűnöket is elkövetnek miatta, előre is viszi az emberiséget. (Nem gürcölnének annyit az emberek, ha nem éreznék magukat állandóan versenyhelyzetben a többivel.)

2009. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat...

en mondjuk lattam mar jo peldat es ahhoz tartom magam:) :D

sajnos igy van legtobb ember az orra hegyenel nem lat messzebb...es kritizalni szeret, azt hiszi neki az a jo...

2009. aug. 31. 13:25
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan egész egyszerűen irigyek. Én is voltam ilyen helyzetben 19 évesen. Akkor már 5 éve voltam együtt az akkori párommal és szó, ami szó: boldogok voltunk. Ez mindenki számára egyértelmű volt, hiszen mindig úgy beszéltem a páromról meg a dolgainkról, hogy ez érződött illetve alapvetően pozitívan álltam a dolgokhoz, tehát ha épp rossz napom vagy rossz kedvem volt, azt nem nagyon látták rajtam. És hát az első munkahelyemen ez szúrta egy pár embernek a szemét. És természetesen nem azoknak, akik boldog párkapcsolatban éltek. Volt olyan lány, aki egyszer elég lenéző hangsúllyal mondta, hogy ó, csak egyszer mennék el velük bulizni, haza se akarnék menni többet. Szerintem egész egyszerűen magát akarta ezzel megnyugtatni, hogy nekem nem is jó. Érdekes: eltelt 5 év és azóta se voltam bulizni. Nem mintha nem mehetnék csak én nem éreztem egyszer sem, hogy bulizhatnékom lenne. Ha erre vágynék, már rég mentem volna.

Próbáld meg ezeket nem fölvenni! Arról nem te tehetsz, hogy másnak fáj a te boldogságod.

Egyébként akkor 19 évesen én is holtbiztos voltam benne, hogy azzal az emberrel élem le az életemet. 2,5 éve mégis valaki más a párom, ő lesz az apukája pár napon belül születendő gyermekünknek. Mégsem érzem azt, hogy a károgóknak igazuk lett volna, hiszen az a kapcsolat valóban jó volt és teljesen kultúráltan le tudtuk zárni. Ennek ellenére azt mondom, senkinek nincs joga ahhoz, hogy a boldogságodat kritizálja és minden féle jövendölést tegyen, hogy úgyse maradtok együtt.

Egyébként ez a váltás, hogy valaki mással vagyok együtt nagyon sok mindent megváltoztatott bennem. Tény és való egy dolgot nagyon megtanultam: hogy soha ne mondd, hogy soha! Most is vannak dolgok, amire azt mondanám, hogy én soha nem tenném vagy hogy én soha nem leszek olyan... De nem mondom. Ugyanis nem ez volt eddigi életemben az egyetlen történés, amiről azt gondoltam, hogy na velem ez aztán soha nem történhet meg. :-)

Sok boldogságot kívánok nektek!

2009. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az elozo kommentelonek: engem nem zavar ha valaki boldog mellettem, vagy boldogabb mint en...mindenkinek a maga dolga...sot orvendeni tudok annak ha valaki akit szeretek, ismerek boldog, egyeseknek pedig ez faj...es az a boldogsaguk ha elvehetik a kedvuket....
2009. aug. 31. 13:27
 8/15 A kérdező kommentje:
* elozo elottinek irtam, bocsi:)(kozben irtal)
2009. aug. 31. 13:28
 9/15 A kérdező kommentje:

13:25 nagyon koszi amit irtal:)

gratulalok a babahoz:)

Elgondolkodtato amiket irtal...kicsit elragadtattam magam a kerdesemmel es a "holtbiztos" kijelentesemmel. termeszetesen tisztaban vagyok azzal, hogy a koztunk levo dolgok a parommal megvaltozhatnak, tolunk teljesen fuggetlenul is...

csak idegesito hogy allandoan ezt hallom mindenkitol...mert O valojaban az az ember amilyent megalmodtam kislanykoromban magamnak...termeszetesen lehet, hogy maskepp gondolom majd egyszer, de mig boldog vagyok miert kell jovendolni, s azt mondai hogy ugyse maradunk egyutt...

2009. aug. 31. 13:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Irtad, hogy van előtted jó példa. Én is ilyet írok. Amikor megismerkedtem a férjemmel 17 és fél voltam, ő 19. 7 évig jártunk, és iskolába, ő közben katona is volt, építkezni kezdtünk, és teljesen természetes volt, hogy egymás mellett éljük le az életünket. Nekünk is mondták, hogy így állunk neki építkezni, hogy merjük, amikor erre sok házasság is rámegy, nem hogy kapcsolat. Felépült a ház úgy hogy külön - külön laktunk a szüleinknél, majd összeházasodtunk amikor egy szobába be lehett költözni. Azóta felnőtt gyerekeim vannak, és most is együtt vagyunk, és nem akartunk mást választani. Sok boldogságot. 52/nő
2009. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!