Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van az apámból és az...

Elegem van az apámból és az anyámból egyfolytába parancsolgatnak, szóval sértegetnek, és nekem ez nem esik jól! Bele szólnak az öltözködésembe pedig már 16 éves elmúltam. Mit tehetnék? Beszéljem meg velük hogy változtattni kénne? :S

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
valószínüleg azért "parancsolgatnak", mert nem vagy elég érett, ami a kérdésedből is világosan kiderül.
2009. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
igen,jól látod a dolgokat,beszéld meg velük.de amugy meg sztem örülj neki,hogy foglalkoznak veled és nem leszarják nagyívba hogy hogyan alakul a jövőd
2009. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ugye abból is eleged van, hogy a lakásotokban laksz, amit ők tartanak fenn, és az a kaját eszed, amit az ő fizetésükből vásárolnak? A "parancsolgatás" meg a "sértegetés" pedig nem ugyanaz. Ha azt mondják, pl. csinálj meg valami házimunkát, az nem sértés, hanem természetes dolog. Az öltözködésedről próbálj beszélni velük, persze, ha magadtól is segítenél otthon, és nem kellene parancsolgatniuk, hidd el, ők is másképpen állnának hozzád.
2009. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

A szülők "parancsolgatása" és a sértegetés között nagy a különbség.Amíg ők adják neked a pénzt a ruhákra,joguk van beleszólni,hogyan öltözködj.Sok fiatal egyáltalán nem a korának és a pénztárcájuknak megfelelően öltözködik.Nincs kialakult ízlésük,csak mennek a többi divatmajom után.

A szüleid csak jót akarnak neked,hogy ne rontsd el az életed.Ha valami nagyon fontos neked,azt beszéld meg velük.Ha úgy látják,hogy az helyes vagy elfogadható számukra is,akkor megfogják engedni.

2009. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szoktam segíteni!,vasalok, takarítók, néha főzök is csak elégedjenek egyszer meg valamivel!!
2009. aug. 31. 15:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Abban igazuk van, hogy segíts a házimunkában, illetve legyen jó a tanulmányi eredményed.


Próbáld "oldani" őket, beszélgetéssel például. Ez sokat segíthet. kerülj közelebb hozzájuk. Persze ehhez ők is kellenek. De ne szemrehányásokat tégy! Éreztesd velük, hogy tiszteled őket, fontos a véleményük. Kérdezd őket a fiatalkorukról, kérd ki a véleményüket erről-arról - hidd el, ettől szerintem enyhülni fognak a Számodra fontos dolgokban! Próbálj meg ne ellenséget, hanem partnert látni bennük, és akkor hátha azok is lesznek...


Az öltözködésed viszont a Te dolgod. (mi bajuk vele egyébként?) Annyi kompromisszumot tégy, hogy ha a szüleiddel mégy valahova, ne azt a ruhadarabot vedd fel, ami nekik a legkevésbé tetszik.

Illetve ha nagyon piszkálnak, menj el diákmunkára - most már csak jövő nyáron - és keresd meg a rá valót. Én is anno megkerestem az első acélbetkósomra :) (mondjuk nekem Anyukám nem tiltotta, csak pénze nem volt)

2009. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de nem lehet velük beszélgetni mert mindig veszekedés lesz a vége!!:S az a bajuk az öltözködésemmel hogy fiúsan öltzöködök pedig nem így van
2009. aug. 31. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:
16 évesen majdnem mindnyájan így éreztük. Hidd el, ahogy majd telnek az évek, rájössz, hogy tényleg anyunak van igaza. Csak lehet, hogy addigra már késő, mert egy csomó dolgot elcseszünk, amit nem tudunk visszafordítani. Beszéld meg velük a problémáidat, és mondd ki, hogy szereted őket.
2009. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, sokak küzdenek ilyenekkel ebben az életkorban. Tudod, egy szülőnek te még gyerek vagy. De te magadnak a társid között már önálló lénynek számítasz. Te jobban benne vagy a fiatalok világában, ők nem tudják a mostani szokásokat. Nem kell haragudnod ezért. Biztosan anyagi gondojaik is vannak, meg töprengenek, hogy mi lenne a helyes nevelés. Talán azt gondolják, hogy a fiatalok rossz úton járnak mostanában, (én is azt gondolom) mert túlságosan a divatos cuccoknak élnek, és túl korai a szex, amiből aztán mindenféle bajok származnak. Úgy godnolják, hogy az ő gyereküknek nincs szüksége minderre. Gondolkodj rajta, hogy nincs-e igazuk. Hogy esetleg godnolkdhatnál velük együtt, nemcsak az osztálytársaid közötti divatversenyt kellene követned. Lehet, hogy aggódnál, hogy nem vagy elég menő a társaid között, viszont talán nem is olyan fontos ez. Vagy még ha annyira fontos lenne is neked, ha a szüleid nem tudnak több pénzt áldozni, vagy nem akarnak, szerintem azt is el kell fogadnod, és lemondani egyenlőre néhány dologban. Estleg ismertesd össze a szüleidet néhány osztálytársaddal, hogy jobban el tudják képzelni, milyen a helyzeted köztük.
2009. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az irasod alapjan leany vagy azt tanacsolom oltoz lanyosan miniszoknya melykivagasu bluz tu sarku (ha birja alabad)AZ otthoni munkabol meg sajna kikell venni a reszunket, probald azt a hazi munkat csinalni amit szeretsz vagy legalabbis jobbnak erzel azt viszont keres nelkul a leheto legjobb kivitelezesben
2013. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!