Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan fiatal akinek a...

Van itt olyan fiatal akinek a szülei erősen felsőoktatás-pártiak de érettségi megszerzése után elmentetek dolgozni vagy esetleg egy ideig jártatok fősulira/egyetemre aztán inkább kiléptetek és a munkát választottátok? Hogyan reagáltak rá a szüleitek?

Figyelt kérdés

Nálunk egyik szülő se diplomás, de nagyon azt akarják, hogy én az legyek, jelenleg járom is a fősulit de nagyon nem tetszik, és egész jó állásajánlatokat találtam amit a jelenlegi képzettségeimmel végezhetnék, és szeretnék már elindulni a munka világában, a tanulmányaimat talán a jövőben folytatnám levelezőn, de most mindenképpen azt szeretném, hogy abbahagyom a fősulit és helyette dolgozok, hogy pénzt gyűjtsek saját célokra (pl. idővel saját lakás stb.), meg szeretnék a házi kasszába is besegíteni a fizetésem egy részével, mert abból végső soron mindenki jól járna, mivel nem állunk túl fényesen anyagilag.


Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár és esetleg meg is lépte a fősuliból munkába átlépést, vagy szülei akarata ellenére nem is jelentkezett fősulira? Hogyan fogadták otthon a dolgot?



2013. jan. 28. 19:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és olyan szakra mentem ami csak mesterképzéssel érne valamit, tehát ha ott is maradok a suliba, egyhamar nem fognak százezresek potyogni az égből.
2013. jan. 28. 19:09
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Én. Nem nem akarok egyetemre menni, de sehogy sem tudok egy kitűnő átlagot + nyelvvizsgát + 2 emelt érettségit tenni. Nem vagyok ehhez elég okos, ezért valami szakképzésre jelentkeznék majd, de egyenlőre nem díjazzák az ötletet.
2013. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Azért akarják, hogy többre vidd mint ők.

Ha idén kezdted akkor azért azzal is számolj, hogy a hallgatói szerződés értelmébe ha abba hagyod vissza kell fizetned a tandíjad felét. Jelentkezz át levelezőre és munka mellett folytasd.

2013. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én szüleim nem ilyenek, de négy barátnőm szülei igen, ők foggal körömmel ragaszkodnak, hogy a gyerekeiknek legyen diplomájuk, mégha kulturológiás, az se baj, csak legyen,egyiket sem érdekli, amit tanul, de ott nyűgölődnek
2013. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
51%
nagybátyám abbahagyta az egyetemet egy lány miatt, egy gyárban robotol. Megkérdezed tőle hogy megérte-e, szerinted mit mond? :)
2013. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Totally worth it.:D


Én azt mondom, hogy nem kell mindenkinek diploma.

Például haverom asztalos és rohad jól keres.

Másik ismerős gázszerelő ő sem panaszkodik.

Én mérnök-infós vagyok egy főiskolán de már előre félek, hogy lesz-e majd munka.

2013. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én elkezdtem az egyetemet, de nem nekem való, szakok többsége csak papírt ad, tudást nem,

elmegyek szakmát tanulni szeptembertől, egészségügyi képzés nekem mindig is bejött, de a rokonok mind nyomatták, hogy fontos a diploma

2013. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

NE IRATKOZZ KI, CSAK ÉVET HALASSZ!


Vagy, jelentkezz át másik szakra, tantárgy elfogadtatással (mondjuk, pl. egy pénzügyivel nehezen vennének át egészségügyire). Ami nagyon fontos - tanulj nyelvet! Nem csak azért, hogy ne legyen visszatartó erő, hogy nincs nyelvvizsgád és ezért nem kapsz diplomát, hanem mert kint nyelvtudás nélkül nem boldogulsz!


Nagyon gondold meg, hogy otthagyod-e a sulit. Egyik volt osztálytársam genetikusnak készült, a 4. szemeszterben váltott OKJ-s képzésre. Ő rajtavesztett. Most külföldön kínlódik.

2013. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csakhogy én kulturologiát tanulok, ami kb 0 tudást ad, inkább tanulok nyelvet és nővér képzésre megyek
2013. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is ott hagytam az egyetemet. Apa sosem szólt bele a dolgaimba, ő a háttérből támogatott mindig. Anya azért leült velem, hogy jól átgondoltam-e, biztos vagyok-e benne. Mondtam, hogy én nem bírom, rosszul voltam a gondolattól is, hogy visszamenjek.


Elfogadták. Azóta két képzésben is részt veszek és nagyon támogatnak. Sokkal kiegyensúlyozottabb, boldogabb vagyok, nekik ez a lényeg meg persze nekem is. Ráadásul anyának kifejezetten tetszik is, amiket választottam :) Szóval végül jól sült el az egész. A mai napig nem bántam meg, úgy érzem, hogy nem is fogom!

2013. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!