Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok megkeresztelve...

Ha nem vagyok megkeresztelve (nö vagyok), de a pärom igen, a kisfiunknak lehet keresztelöje?

Figyelt kérdés
én magyar ällampolgär vagyok,a pärom svàjci(de lehet nem szämit).
2009. szept. 2. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A párod, ahogy irod itt él? Amennyiben igen, akkor kérje ő a keresztelést, azt hiszem akkor meg lehet keresztelni, attól függetlenül, hogy te nem vagy megkeresztelve. Ha abból indulok ki, hogy elvált emberek újraházasodnak, és gyerekekük születik, azt is megkeresztelik, attól függetlenül, hogy a szülőknek nem lehetett templomi esküvőjük. Ha másra nem, érvnek talán jó lesz a válaszom, ha érdeklődsz a templomban.
2009. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2009. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos h lehet, a keresztelés nem függ a szülőtől. Ez tuti.
2009. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez szerintem nem így van! Mi utána néztünk!!! Én meg vagyok keresztelve,sőt bérmálva is stb. a Párom nincs! Nem engedik!!!! Csak ha mind a két szülő van keresztelve,és volt templomi esküvőtök!

Ez tuti így van,24 hetes terhes vagyok,mi is úgy gondoltuk,hogy meg lehet oldani! :(

2009. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha vannak keresztszulok, nem szamit a szulok vallasa...
2009. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hál'Istennek babadömping van :)

Ez ma már a többedik ilyen kérdés.

Te sem írtad le, milyen vallású is vagy, milyen keresztelőről lenne szó.


Sajnos a protestánsoknál nagyjából mindent lehet :(


Ha katolikusok vagytok, akkor a párodnak kellene kérnie otthonról egy igazolást a keresztelése megtörténtéről, és utána lehet kérni a keresztelést. Amit, ha a pap nem lát súlyos okot, nem lehet megtagadni. A keresztelésnél a szülők megígérik, hogy a gyermeket a katolikus egyház tanításai szerint nevelik. Ha az egyik szülő már katolikus, akkor ez vélhetően megvalósítható.

2009. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A templomi esküvő megléte sem lehet komoly akadály. Igaz, hogy ennek hiányában a papban felmerülhet a kérdés, akarják e a szülők a katolikus egyház törvényei szerint nevelni a gyermeket, hisz maguk sem tesznek eleget ennek a törvénynek. DE a gyermek keresztsége (üdvössége lehetőségének biztosítása) magasabb rendű érdek, mint a szülők házasságának rendezése.

Szerintem a korábbi hozzászóló esetében elég önkényesen járt el a pap.

2009. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És érdemes lenne az illetékes püspökhöz fordulnia!
2009. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: a vegyes vallású házastársak gyermekeit is meg lehet keresztelni katolikus templomban, akkor nem lehet akadály, ha az egyik fél kereszteletlen.
2009. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kánonjog- C.I.C. III. fejezet

868. kán. -- 1. §. Ahhoz, hogy a gyermeket megengedetten kereszteljék

meg, szükséges:

1. hogy a szülôk, illetve legalább egyikük, vagy az, aki törvényesen helyettesíti ôket, beleegyezzék;

2. hogy megalapozott remény legyen a katolikus vallásban való nevelésre; ha ez teljesen hiányzik, a keresztséget a részleges jog elôírásai szerint halasszák el, értesítve a szülôket ennek okáról.

2009. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!