Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt anya?

Miért csinálja ezt anya?

Figyelt kérdés
Mindig feltúrja a cuccaimat, pedig tudja hogy mindig rájövök, és hogy lecseszem a fejét miatta, egyszerűen elegem van hogy mindenemet felturja, mindent kipróbál, mindent elvesz, mindent megnéz. nincs olyan nagy dolgaim, amit titkolnom kéne, de egyszerüen rossz érzés, hogy 16 évesen nincs magán "kuckóm" mindenbe belefurja az orrát. a leveleimet is mindig elolvassa, ha bejelentkezve maradok. megbizik bennem nem arrol van szo. azt mondja mindig, hogy jajj csak kiváncsiskodom, de nekem már tele a pohár a kiváncsiskodásaibol. Higy mondjam meg neki érthetően, világosan hogy ne turkáljon. apa mindig szol neki, hogy inkább ne tegye, mert tudja hogy milyen hisztit vágok le. egy kicsit szégyellem, de nagyon rossz érzés...:(

2013. jan. 29. 22:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Egyszerűen kíváncsi, szerintem.
2013. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig jelentkezz ki, jelszavazd le a gépedet. Ha egy gépen osztoztok csinálj anyudnak egy külön felhasználói fiókot amint betud lépni így nem tud turkálni a személyes dolgaid közt sem. Ha zavar hogy a dolgaid közt matat akkor zárd kulcsra a szobádat, ha apukád melletted van biztos belemegy aa dologba és keres neked egy kulcsot az ajtóhoz vagy csinál bele valamit amivel zárni tudjad.
2013. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagy hagyhatsz egy olyan "üzenetet" a gépen, amibe azt írod, hogy anya, hagyd már abba a gépemben turkálást, mert baromira idegesít!


Vagy túrd fel te is az ő cuccait. Akkor talán rájön.

2013. jan. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem egy gépet használunk, enyém a gép, csak hívott a természet, és kufutottam pipilni, mire visszamegyek ott ül a gépnél. Az a nevetséges, hogy ilyen üzenet mindenhova van rakva. Még a bugyisfiókba is. A tesómat miért nem turja fel? És engem miért? Én is állandóan ellopom a cuccait, pl smink. Tegnap belemarkoltam a neszeszerébe, és bedobtam a táskámba, hogy éreztessem vele mien is az amikor a saját cuccaid nem tudod hol van mert elveszi, elfelejti visszatenni, vagy máshova teszi. Erre hazajön egy zacskó sminkkel este, hogy úgy vette észre, kellettek a cuccai, vett ugyan olyat nekem meg magának. Hát én azt hittem eldobom az agyam.
2013. jan. 29. 23:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Facebookon, e-mailben, akivel levelezel/beszélsz írj olyan üzeneteket, hogy bocsi, de anya úgyis beleolvas, majd személyesen megbeszéljük. Hátha elszégyelli magát. Vagy kérd meg, hogy a barátaid üzenetben írják rá azt, hogy milyen szánalmas ez.

Amúgy meg jelszavaztasd le a géped és szerezz egy kulcsot. :)

2013. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ismered a kávéba amit tesznek ilyen tubusos cukrozott tej? (A lényeg, hogy ugy néz ki mint az ondo.) Vegyél egyet, meg néhány gumit. Szoval preparáld ki a gumit, mintha éppen beleélveztek volna, köss rá egy csomot, hogy ne folyjon ki. Helyezz el néhányat a bugyijaid között, a táskádban esetleg stb. Amikor megtalálja, eleinte hallgass csak büntudatos képpel. Amikor már teljesen kibukott akkor mondd meg a te kis tréfádat, hogy ezt neki készitetted, de még vannak ötleteid, ha nem hagyja abba a turkálodást.
2013. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben :) de azért elég durva, hogy már ilyen dolgokat kell alkalmazni...
2013. jan. 30. 10:19
 8/11 anonim válasza:

Eloszor szerintem probalj meg leulni vele es apukaddal es elmondani szep nyugodtan, higgadtan, hogy te ezeket a turkalasokat az intim szferad megsertesekent eled meg. Mondd el neki, hogy ha barmire kivancsi, nyugodtan kerdezzen meg es te szivesen megbeszeled vele a dolgaidat, de az nem mukodik, hogy o titokban a leveleidet nyalazza, magan dolgaidban turkal. Csak azert, mert nem vagy meg hivatalosan nagykoru, meg ugyanannyi jogod van a sajat kis maganszferadhoz, mint barkinek.


Varj par napot, ha nem valtozik, akkor megteheted, hogy te is felturod a dolgait (bar en ezt nem javaslom, mert ezzel gyakorlatilag ugyanazt folytatod, ami o elkezdett es ezzel komolytalanna teszed az egesz ugyet), illetve egy erosebb jelszo vagy kepernyozar, kis lakat vagy zar a fontosabb fiokjaidra.


Ne gondold, hogy normalis, amit csinal, teljesen jogosan zavar es bant teged a dolog. Jogod van megvedeni magad.

2013. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem. Így fogok tenni. Köszi a tanácsot. És azt esetleg tudod hogy miért engem szúrt ki? Miért nem a nővérem?
2013. jan. 30. 16:42
 10/11 anonim válasza:

egy csalad belso dinamikaja, hogy egy szulo egyes gyerekeivel hogyan banik, nagyon sok mindentol fugghet. a novered valoszinuleg kicsit erosebben meghuzza a hatarokat anyukad fele, lehet, hogy onallobban intezi a dolgait, de az is lehet, hogy tobb mindenbe beavatja anyukatokat (vagy legalabbis o ugy erzi), igy novereddel kapcsolatban nem motoszkal benne a kivancsisag, sem a gondolat, hogy "megtehetem, ugyis csak hisztizik egyet es nincs semmi kovetkezmenye". esetleg novereddel is leulhetsz megbeszelni ezt, kerj tanacsot, o hasonlo vagy mas helyzetekben hogyan rendezte a vitas kerdeseket vele, lehet, hogy kapsz jo tippeket, hogyan kell ot kezelni.


a lenyeg, hogy higgadt maradj, ugyanakkor vilagosan tudasd a kornyezeteddel, mik azok a hatarok a szemelyedben es az eletteredben, amiket meghuzol. senki nem fog kevesbe szeretni, ha finoman, de hatarozottan kiallsz magadert, te viszont orisit nyersz vele, mert elerheted, hogy jobban tiszteljenek es igy nem lesz szukseg ra, hogy hisztivel, indulattal probald elerni, amire szukseged van otthon.


a fontos, hogy lassak, te atgondolt es felnott modon teszed mindezt es ez nem szol senki ellen.


Sok sikert! :)

2013. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!