Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viselitek a szegénység...

Ti hogy viselitek a szegénységből származó nehézségeket és kényelmetlenségeket?

Figyelt kérdés

Sajnos anyánk egyedül nevel bennünket és még lakáshitelünk is van, ezért elég szűkösen vagyunk.


Nagy családi házban élünk (nem tudjuk eladni), nem telik rá, hogy normálisan fűtsük és szigetelve sincs, tiszta jégverem az egész :( Minden telünk azzal telik,hogy fagyoskodunk a 12-13 fokos lakásban, néha már a leheletünk is látszik...


Most kilyukadt a csizmám, nem tudok újat venni, mert nincs pénz, minden nap beázik és lefagy a lábam :( Colát vagy édességet szinte sosem veszünk, nem nagyon tudok elmenni sehova sem a barátaimmal :( A szemüvegem már kicsi, meg rossz is, de nagyon drága egy új, meg sem engedhetjük :(((


Ti hogy viselitek ezeket? :( Nem tudok még dolgozni :((


2013. jan. 30. 11:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
sajnos egyre rosszabbul,kezd már depis lenni mindenki,mostmár nem is tudunk főzni,semmit nem eszünk :(
2013. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A net kell a sulihoz/munkához, és nem az a 2700 forint segít ki minket..
2013. jan. 30. 11:16
 3/24 anonim ***** válasza:
42%
Hány éves(ek) vagy(tok)? Hol éltek?
2013. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Olvasva téged ti már gazdagabbak vagytok mint mi. Van saját nagy családi házatok. Nekem nincs lakásom, albérletben élek. Hiába nem tudjátok eladni, mégis a ti tulajdonotok.

Egy ismerősömnek is nagy háza van, és ők úgy fűtenek télen, hogy csak 1 szobában fűtenek, és téli hónapokra az egész család ott alszik. Esetleg ezt ti is megoldhatjátok, ha van kályha.

Colát, édességet ne sajnáld, mert egészségtelen. Helyette tudsz limonádét csinálni vagy teát.

Szemüvegről meg én úgy tudom hogy diákoknak ingyen van. De ha nem jól tudom akkor tévedtem, elnézést érte.

Nos a ruha... Az bizony kell ha tönkre megy. Talán lehetne kérni az önkormányzatól segélyt. Szoktak adományozni ruhákat, cipőket is.

Én mint írtam nincs lakásom, albérletben élek. Igyekszem a rossz ellenére optimista lenni, mert ha egész nap kesergek sírok akkor sem lesz jobb a helyzetem. Így felesleges panaszkodnom, inkább élvezem az élet apró örömeit.

2013. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos én is albérletben lakom két kisgyermekemmel. Egyedül nevelem őket. Munkát keresek, de a környéken alig van...én is úgy oldom meg a ruházkodást, hogy most is lesz ingyen ruhaosztás, vagy turiba megyek és egész jó dolgokat lehet kifogni nagyon olcsón. Mi is egy szobában fűtünk, de így is nagyon nehéz...várom már nagyon hogy vége legyen a télnek, mert fogytán a tüzelő....
2013. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Mi talán egy fokkal jobb helyzetben vagyunk, de még így is elég aggasztó.Minden hónapban jut valami filléres probléma!Munkát találni szinte lehetetlen, amúgy is "beteg" vagyok, szóval próbálom még összeszedni kicsit magam, hogy elég lelkierőm legyen valami melóhelyhez.

Na de lényeg, hogy rengeteget idegeskedem, tulajdonképp ebbe betegedtem bele.Na meg anyám hülyeségébe, aki a hátam mögött felhalmozott majd egy millió Ft adósságot és ezt véletlenül tudtam meg, már nagy részét törlesztettük, de van még kb 200 000 Ft adóssága, amit simán örökölhetek.Ő azzal "nyugtat", hogy majd elviszik a lakást, abból törlesztve lesz.Normális??

A lyukas cipők, na az nálunk is probléma, de hiába veszünk újat, 2 héten belül az is beázik, olyan sz@r minőséget gyártanak, hogy hihetetlen!Mi fűtünk minden szobában, de csak annyira, hogy épp meg ne fagyjunk.Így is sok a gázszámla.Az ablakokba tehetnétek házilag készített szigetelést is.Például szivacsot, vagy összetekert plédet, ilyesmit.Mi még a bejárati ajtóhoz is teszünk egy csivacsot éjszakára és rengeteget számít!

Bár csak tudnék valamivel segíteni!De sajnos mi is úgy vagyunk, hogy örülünk, ha hónap vége fele egyszerű ételekre még telik valamennyi...

Szemüvegre nincs valami támogatás?

2013. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

11:15!

Képzeld, netre nekünk is telik!És ha éhen döglünk, sajnos akkor is kell, mivel a lányom tanulmányaihoz fontos.az sem lenne olcsóbb, ha napi szinten el járna tömegközlekedéssel a távoli könyvtárba netezni, ahol szintén pénzbe kerül a net!

Én pedig azon keresek munkát, mivel legtöbb helyre emailben kérik a jelentkezést, nagyokos!

2013. jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Netre telik?válaszolónak!!!

Ez már nem a neten múlik kisanyám!

Az hogy van egy 5000 forintos előfizetése,és mondjuk visszaadja,azzal nem sokat segít magán!

De tök jó,hogy te egy ilyen okos pénzügyi szakértő vagy!!

Akkor te se itt netezz,hanem menj el bankba dolgozni!!


Kedves kérdező: nagyon sok ember így áll,ahogy ti!Többek között mi is!Én mindig csak reménykedem,hogy jobb lesz!!

2013. jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Ha lehetne, százszor megnyomnám a "Szerinted ez a válasz nem hasznos" gombot a "de netre telik" válasz mellett.


Ahogyan a kérdező is leírta, a net 2700 Ft. A faluban, ahol lakom, már 1200-1500 Ft-ért kínálnak netcsomagokat. SAJNOS a mai világban ezen összeg kiiktatása a családi költségvetésből már SZINTE semmit nem számít, álszentség lenne azt mondani, hogy ebből kijön egy étkezés, mert kábé egy jön ki. A net viszont hasznos lehet a tanuláshoz, az eredményeihez, a felvételijéhez, a munkához, hátha az ember pont a neten találna jobb állást, manapság az Internet gyakorlatilag mindenhez elengedhetetlen. Amikor 10-12 ezer forintos csomagok voltak, csak a kiváltságosaknak jutott, és tényleg luxus volt. Ha már tévéjük sincs, a neten lehet tájékozódni a hírekről, történésekről, akár műsorokat is nézni.


Pontozz le, "de netre telik"-válaszoló, pontozz le nyugodtan. Nekem nem számít, hogy 82% vagy 84%, neked viszont lehet, hogy egy újabb kis káröröm-fröccs, mint amit a válaszod odaköpésével szereztél az imént.

2013. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenki nehezen viseli ezt,nem hinném hogy bárki is élvezi. Én úgy vagyok vele,hogy mindig annak örülök,amim van és nem amiatt szomorkodom,amim nincs.

Ott vagytok egymásnak,van egy gondoskodó édesanyád. Tudom,hihetetlen de sok vagyonos cserélne veled ezért. A fűtést oldjátok meg úgy,ahogy már valaki írta: költözzetek be mind abba a szobába,amit feltudtok fűteni. Nincs ebben semmi rossz. A többire sajnos nem tudok mit írni,hogy hogyan oldhatnátok meg. Jó cipőd nincs? Ha vastag zoknit veszel alá,akkor nem fog lefagyni a lábad.Én egész télen sportcipőbe szoktam járni,mert a csizmát nem szeretem annyira és sose fázik a lában benne.

A szemüveged lenne a legfontosabb. Ha jól tudom pár száz ft. kedvezmény jár rá diákoknak is,sajnos nem ingyenes. Szemészeten nem tudnád megkérdezni,hogy valami plusz kedvezményt lehet-e valahol intézni? Esetleg részletfizetés?

Kitartást kívánok neked és a családodnak,remélem ennél már csak jobb következik :)

2013. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!