Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a házasságotok mélypontra...

Buzgómócsing kérdése:

Ha a házasságotok mélypontra kerülne és megtetszene valaki más, akivel bár nem akarjátok és nem is fogjátok megcsalni a párotokat, szívesen találkozgatnátok, engednétek ennek a vágyatoknak vagy inkább elfojtanátok?

Figyelt kérdés
Sajnos a házasságom mostanában nem működik a legjobban, sőt ... Kicsit szürkének, kihűltnek érzem. Próbáltunk erről a férjemmel beszélni már többször, azt ígérte másabb lesz, minden jobb lesz, szeret és változtatni akar. De én nem igazán látom ezt. Én rengetegszer próbáltam kezdeményezni azzal kapcsolatban, hogy feldobjuk a kapcsolatunkat, hogy kicsit jobb legyen de sosem sikerült tartós eredményt elérnem. A munkahelyemen megtetszett valaki komolyabban, nem akarok tőle semmit, mivel házas vagyok, de bevallom őszintén találkoztam Vele egyszer, a munkahelyemen kívül és jól éreztem magam Vele. Tisztában van a helyzettel, ahogyan azzal is, hogy semmiféleképp sem fogok félrelépni. Jól esik nekem, hogy kedves hozzám, hogy törődik velem. Még sosem kezdett ki velem ezidáig, nem hozott fel "olyan" jellegű dolgokat, aminek örülök. Nem gondolnám, hogy a lefektetésemre hajt ... Igazából, elkezdtem ragaszkodni hozzá, ezt a férjemnek is elmondtam... Nem nagyon tudott mit mondani rá, de láttam, hogy megrémült, fogadkozni is kezdett. Azért mondtam el, mert nem akartam hazudni Neki. Rendszeresen beszélgetünk ezzel a férfival, nem tudom hová vezet, csak azt, hogy jól esik a közelsége még úgy is, hogy nem lehet köztünk semmi.
2013. febr. 17. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

És ezt az örömhírt meg is osztottad a férjeddel azon nyomban? Háta azért gondolkodnod kellett volna... Az emberek sokszor félreértik az őszinteséget, hát ez nem az volt, inkább kegyetlenség.

Hogy akarod, hogy a férjed változzon?..Úgy, hogy te közben páholyból nézed, merre vergődik szegény pára, amíg te szép bókokat hallgatsz.


Nem hinnéd, hogy a lefektetésedre hajt? Hát akkor ugyan mire?. A férjed asszisztálásával, készülsz megcsalni. Hiba volt elmondani, addig míg magad sem tudod ezt, hogy ez mi. Innentől kb. a házasságodnak is annyi, most még teper a férjed, de majd jön egy pont amikor átfordul és senki sem bízhat , majd senkiben.

2013. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha folytatod, akkor több lesz belőle. A házasságod is rámehet.

Inkább beszéld meg a férjeddel, hogy Ő mit vár el tőled? Te mit tehetsz a kapcsolatotokért. Ne csak azt várd, hogy ő tegyen valamit. Soha nem csak az egyik fél a hibás, ha egy kapcsolat nem működik elég jól.

2013. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csak azt mondtam Neki, hogy valaki elkezdett komolyabban tetszeni...Nem kegyetlen akartam lenni, csak őszinte. Úgy éreztem, hogy ezt kell tennem. Nem akarom megcsalni kedves első, mert van annyi önuralmam, soha senkit nem csaltam még meg, nem is fogok. Kicsit összezavarodtam ... Igazából Ő rettenetesen elhanyagol engem, ez fáj a legjobban.
2013. febr. 17. 20:50
 4/19 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyes is írta, hiba volt elmondani. Ez nem őszinteség, hanem zsarolás. Gyakorlatilag megzsarolod evvel a férjedet, hogy változtasson.


Óriási hiba volt elmondanod pláne úgy, hogy egyszer találkoztál evvel az új ipsével. Ez olyan szagú, hogy "jajj rossz a házasságom, gyorsan keresek valakit, akivel találkozgatok és majd a férjem teperni fog".


Többször is leírod, hogy tuti semmi komolyat nem fogsz csinálni evvel az új ipsével. Akkor mégis minek a színjáték? Minden hogy a zsarolásig jutok.

2013. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem, munkatársam már egy éve, régóta jóban vagyunk, barátilag de ahogy a házasságom kezdett megromlani kicsit jobban felfigyeltem a kedvességére. Nem akartam zsarolni a férjem, egyáltalán, igazából csak azt akartam Vele éreztetni, hogy ez tényleg egy mélypont. Tulajdonképpen megfordult a fejemben az, hogy jobb lenne ha külön folytatnánk az életünket mert már egy jó ideje nem tudunk zöld ágra vergődni. Nincs semmilyen közös programunk, én hiába leptem meg Őt többször is, hiába kedveskedtem vagy próbáltam mindenben a maximumot nyújtani, Ő ezt sokszor kevesebbszer tette meg. Rengeteget veszekszünk, kicsit elkeseredtem. Ne gondoljatok rossz embernek, nem vagyok az a zsarolós fajta, szeretem Őt a lelkem mélyén de elkezdtem kételkedni, hogy nekünk együtt kell -e lennünk. Egyszerűen csak el vagyok keseredve. Nem akartam sem pótlékot helyette, sem pedig szeretőt... Egyszerűen csak egy baráti találkozóról volt szó és csak beszélgettünk, de azt nem tudom megparancsolni, hogy hogyan vélekedjek valakiről.
2013. febr. 17. 20:57
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, értünk mi, de ilyet akkor sem szabad mondani, pláne egy válás közeli állapotban. Akkor ez a történet, nem arról szól, hogy a férjed, meg az úja pasi, meg te. Hanem kizárólag Rólad, hogy te mihez kezdenél az életeddel...a többi az csak sallang. És ezt az új pasit valahogy szívd vissza...válásnál ez nagyon kellemetlen lehet. Másrészt az úja pasit vedd úgy, mint az utolsó sugallatot váláshoz, de ne úgy, hoyg ettől bármit is változhat a férjeddel való kapcsolatod.


Első voltam

2013. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen most kicsit rólam szól...Eddig igyekeztem mindent megtenni a férjemért annak ellenére, hogy úgy éreztem, hogy rám nem esik túl nagy figyelem, törődés, kedvesség. Sokmindenen mentünk keresztül és hazudnék ha azt mondanám nem szeretem Őt, de szeretem és nem akarom elhagyni a szívem mélyén, de ugyanakkor itt ez a boldogtalanság érzés a lelkemben és nem tudom, hogy hogyan javíthatnánk rajta...Jól érzem magam azzal a férfival akiről beszéltem, kicsit jobban megmozgatta a labilis érzelmi világom, de természetesen még mindig a férjem az akit őszintén és tiszta szívből szeretek. Tudom, hogy nem szabad ilyesmit mondani, már bánom, hogy ezt tettem... Csak annyira fura ez az egész, tanácstalan vagyok.

Talán a legjobb lenne ha leépíteném ezt az új "érzést" magamban és igyekeznék helyrehozni az elrontott dolgokat...

2013. febr. 17. 21:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Ezt miért kellett neki elmondani? Ezzel most nagyon a válás szélére sodortad a házzasságotokat. Ezzel az egésszel a saját helyzetedet bonyolítod. Ez érzelmi zsarolás. Az biztos, hogy nincsen meg a lelki egyensúlyod, hisz bizonytalanságban vagy. Habár az bizto, hogy a helyedben nem találkoztam volna a munkahelyen kívül a másik sráccal.
2013. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol sikerült, beférnie a harmadiknak. ha érzelmi oldalról, akkor ez nem leépítős..mert akkor a férjed már nincs ott. Mitől félsz? Arra keress magadban választ.
2013. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, érzelmi részről. Attól félek, hogy megbánnám a döntésem ha elhagynám...Ha hiányozna, mert hiányozna, vagy ha belebetegednék, hogy nincs mellettem. Ilyen se veled se nélküled állapot ez, így érzem ...
2013. febr. 17. 21:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!