Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek karácsony környékén...

Akinek karácsony környékén született a gyermeke, hogy oldja meg, hogy elkülönüljön a két ünnep?

Figyelt kérdés

Hogy ünnepelitek a szülinapot? Szűk családi körben (gyerekek, apa, anya) vagy meghívjátok a nagyszülőket, nagynéniket, nagybácsikat is? A párom szüleivel, illetve a testvérekkel egy városban lakunk, de az én szüleim 100 km-re tőlünk, illetve apukám a betegsége miatt nem olyan mozgékony, hogy télen felutazzon hozzánk. Viszont olyan hülyén néz ki, pláne egy nagyobb (3-4 éves) gyereknél - pláne, ha van testvére, akinek ha évközben a szülinapja van, körülötte forog a világ -, hogy karácsony napján megkapja a nagyszülőktől a karácsonyi ajándékot meg a szülinapit is.

Díszítitek a lakást? Ha igen, hogy, ha már teli van az adventi díszekkel?

Otthon ünneplitek vagy elmentek valahova? Ha igen, hova? Milyen helynek van még hangulata a mai karácsonyi sürgés-forgásban?

Nagyobb gyerekeknek (7-10 éves) tartotok gyerekzsúrt? Eljönnek az osztálytársak, barátok vagy ilyenkor minden család a saját karácsonyával van elfoglalva?

Olyan anyukák ötleteit is várom, akiknek nem karácsony körül született a babája, illetve kérlek Benneteket, hogy - ha nem tolakodó a kérés - részletesen írjátok meg, hogy ti hogy ünnepeltek/ünnepelnétek meg a gyermeketek szülinapját egészen pici és nagyobb korban. Minden korosztályra kíváncsi vagyok.


2009. szept. 8. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a testvérem született Karácsony után. Amíg gyerek volt, tartottuk neki külön. Tehát kapott a születésnapjára tortát, ajándékot Karácsonytól függetlenül. Mi mindig szűk körben ünnepeltünk és ezután is úgy lesz a mi gyerekeinkkel is. A gyerek zsúrt sznob dolognak tartom. Nálunk a férjem és a gyerekek 2 hét különbséggel ünneplik a születésnapjukat, egyben is jó. Nem ez a lényeg meg az ajándék, hidd el.
2009. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiam dec.26-i, 11 éves lesz idén. Mi egyben ünnepeljük a szülinapját a Karácsonnyal. Minden rokon nálunk van ilyenkor, az ünneplés főleg a szülinap felé tolódik el. Van torta, meg nagy lakoma. Ajándékot kétszer annyit kap, mint az öccse. Tele a lakás lufikkal, de ott a karácsonyfa is, jól megférnek egymás mellett...

Nálunk az a szokás, hogy mindenki 24-én ünnepel otthon, szűk családdal, aztán járjuk körbe a rokonságot, így a 26 nekünk jutott.

2009. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ovis társakat is meg lehet hívni néhányat, és csapni egy kisebb zsúrt a gyerekeknek tortával, szendvicsekkel, közös játékkal. Pláne ha karácsony előttre esik az a szülinap, még hálásak is lesznek a szülők, hogy lepasszolhatják kicsit a gyerekeket. A születésnapi díszítés (lufik, girlandok stb.) mehet a gyerekszobába, a lakás többi része meg maradhat karácsonyi hangulatú. Hacsak nem kifejezetten karácsony napjára esik az a szülinap, semmi akadályát nem látom, hogy ugyanúgy külön megünnepeljétek, mintha mondjuk nyár közepén lenne.
2009. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim dec 14-én ill.dec 19-én születtek.Télapóta megkapják az édességet,aztán szülinapra(amit egybe tartunk)torta és valamilyen ajándék.Mi otthon 3 an tartjuk.szüleimhez elmegyünk,és felköszöntik őket.Az apjuk szülei nem jönnek,mert 350 km-re laknak.téli szünetbe mennek,de ott külön minden alkalomra (szülinap,karácsony)nem kapnak ajándékot.Úg hogy mindenki ott van még soha nem tartottunk szülinapot.Nálunk amúgy is az október,november,december,"húzós"honapok ebből a szempontból
2009. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

22-én van a fiam szülinapja. Nem is gondoltam rá, hogy talán örülnének a többi gyerek szülei, ha a nagy karácsonyi bevásárlásban lepasszolhatnák egy napra a gyereküket. Alapvetően én is idegenkedem a zsúroktól, de ha az osztálytársai tartanak és ő is szeretne, nem szeretnék nemet mondani neki.

Az összcsaládi ünneplés pedig azért merült fel bennem, mint ötlet, mert a nővéremék is így tartották a kislányukét.

Külön pedig azért szeretném tartani a két ünnepet, hogy ha majd testvére lesz, egyikőjük se érezze, hogy a) a szülinapról szól a karácsony, holott ennek az ünnepnek az egész családról, s benne a testvérről kellene szólnia, b) a szülinap nincs megünnepelve, mert egyformán szól a két gyerekről a karácsony.

Az, hogy esetleg egy ajándékot kap a szülinapjára és karácsonyra, nem hiszem, hogy olyan problémát okozna, amit nem lehet neki megmagyarázni, áthidalni.

2009. szept. 8. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a desember az a szülinapok ideje. A férjem a lányom, a sógorom a nővérem szülinapja is ekkor van. Nálunk a családban egy "szabály" van, mégpedig az, hogy a szülinapokat mindig a napján tartjuk. Ha az szerde akkor szerdán, ha vasárnap, akkor vasárnap. (Szerencsére minden családtag egy vásorban lakik, az időpontok ugye évről évre ugyanazok, tehát nem nehéz észben tartani.)

Mindig itthon ünneplünk, a gyerekekhez jönnek barátok is, a szülinaphoz közeli hétvégén. Mondjuk mi már december elején elkezdjük díszíteni karácsonyra a lakást, úgyhogy külön szülinapi díszítés nincs.

2009. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sznob dolog a zsúr. :D

Elég szűkös anyagi helyzetű család vagyunk, a panel rengeteg közepén, 21 vagyok, de még minndig emlékszem a fergeeges szülinapjaimra, nagyon jókat buliztunk az osztály társaimmal, a barátnőimmel mindig megvitattuk, hogy melyik fiút hívjuk meg, 13 éves korom óta nem volt olyan emlékezetes a szülinapom, mint akkor.

Persze megtartjuk, de hát már nem olyan érdekes az egész. Jókat buliztam kamaszon is, de ... azok annyira jóóók voltak. :)

2009. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Az én nagyobbik fiam is dec.26-án lesz 11 éves! :) Nálunk változó volt,volt amikor egybe tartottuk,volt amikor külön.Tavaly például egybe,mert nagyobb összegű ajándékot kért.De azért szülinapja reggelén kapott egy kisebb ajándékot még és az öccse is,mert neki a névnapja van 26-án.:)
2009. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!