Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a "mostohaapámnak"...

Szerintetek a "mostohaapámnak" fájna, ha a vér szerintit is apának szólítanám?

Figyelt kérdés

A vér szerinti apám 13 évig nem tartotta velem a kapcsolatot. Lett egy apukám 2 éves koromban, tényleg nagyon szeretem, őt tekintem igazinak, apának is szólítom. A biológiaival három éve van kapcsolatom. Vagyis akkor keresett fel, egy ideig nem voltam rá kíváncsi, majd mégis csak úgy alakult, hogy úgy két éve rendszeresen találkozunk. Már megbeszéltük a dolgokat, nem utálkozok. Pár hónapja érlelődik bennem a gondolat, hogy talán apának kellene szólítsam őt is. Bár lehet fura lenne ha két férfit is így szólítok :)

Nem tudom, hogy mennyire bántanám meg ezzel az apukámat. Nem akarom, hogy azt gondolja, hogy ezt az "újat" jobban szeretem, mint őt. Mert nem. Ez a sorrend már nem fog változni, de közben azért a biológiai apámat is megszerettem. Ő is igyekszik, ha bemutat valakinek mint a lánya, utána kicsit fura ha a keresztnevén szólítom meg. Egy ideje már alapból kerülöm, hogy megszólítsam bárhogy még ha kettesben is vagyunk.

Ha felhoznám apukámnak a dolgot, tudom azt mondaná, hogy neki nincs kifogása ellene, de nem tudom hogy valójában nem e fájna neki.



2013. márc. 5. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:

a két megszólítás közt próbálj különbséget tenni


apu/fater

apu/papa


vagy hasonlók

2013. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen,de biztosan megértené.
2013. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apukámat apunak szólítom. Éppen a biológiainak mondhatnám azt, hogy apa. Ha ez valamit segít :)
2013. márc. 5. 09:51
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 pl
2013. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az Apa lenne az, aki "közelebb áll" hozzám, a te esetedben szerintem a "mostohaapud". A vérszerintit szólítanám Apunak.
2013. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozd fel neki a témát szerintem, és kérd meg őt, hogy legyen nyugodtan teljesen őszinte. Ha nem tetszik neki a dolog, mondja csak el, hiszen azért szeretnéd vele megbeszélni ezt.
2013. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát apának biztos nem tudom már hívni, nem azt szoktam meg. Szerintem ez olyan mintha valakit világ életedben Lacinak szólítasz, őt tudod már Lászlózni :)

Még azt sem tudom, hogy a biológiainak hogy tudnám azt mondani, hogy apu/apa. De a keresztneves megszólításon már túllépett a kapcsolatunk.

2013. márc. 5. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod, van az a vicc, amikor az egyéjszakás kalandból származó gyereket neveli az anyja, hogy "szólíts nyugodtan minden férfit apának, mert ki tudja, hátha...":)))

Na, a viccet félretéve szerintem a világon semmi gáz nincs ha két férfit szólítasz apának, pláne, hogy mindkettő tényleg az, az egyik a vér szerinti a másik meg a nevelő, ez a valóság, hogy neked két apád van. (ami lássuk be, lényegesen jobb állapot, mint ha egy se lenne, másfelől meg te aztán végképp nem vagy felelős azért, hogy ez számodra így alakult).

Nevelőapád kétlem, hogy hosszú távú hiúsági kérdést csinálna ebből...

2013. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem problemas, de nyugodtan beszeld meg ezt az apukaddal, hogy az edesapadat sem szeretned keresztneven szolitani, mert furcsan erzed magad tole, de ot tekinted ugyanugy apukadnak mint eddig. Ez az apa, es apu megkulonboztetes sztem nagyon jo, mert ha beszelsz roluk, akkor edesanyadnak sem lesz pl felreertheto.... A lenyeg, hogy azt az apadat aki nevelt eddig ugyanugy szolitsd mint eddig...
2013. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően jogod van hozzá, ahogy érzed. Azért, hogy minden tiszta legyen, beszéld meg az apukáddal (aki a nevelőapukád), hogy így gondolnád és kérd ki a véleményét, mondja el az érzéseit ezzel kapcsolatban. Mondd el neki, hogy ettől még őt ugyanúgy szereted, sőt őt tekinted az igazinak.
2013. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!