Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (bővebben lent)

Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy nővérem, aki most 20 éves, de 12 éves kora óta elég "rossz"...Anyu nagyon sokat veszekedett vele (fiúzás, cigi, pia, stb) Most 14 éves vagyok.Van egy fiúm, akivel már 3 és fél hónapja járok. Minden nap nagyjából 1 órát vagyunk együtt (szerintem ez ideális). Tegnap délután elfelejtettem szólni anyunak, hogy van 7. órám + táncom is, ezért csak 16:30-ra értem haza. Ő természetesen már hívott 6-szor, a nővérem is hívott 5-ször, sőt még a barátnőmnek is mondták hogy hívjon már fel. Ő is 4-szer hívott, de pont a negyedik hívásnál vettem ki a telómat a zsebemből (mert azle volt halkítva) és mondta barátnőm, hogy anyumék mondták neki, hogy hívjon, mert nem veszem fel a telefont. Akkor már pont a lépcsőházunkban voltam, de épp akkor hívott megint tesóm, de most felvettem mert észre vettem. Mondtam neki, hogy már itt vagyok, aztán letettem. Amikor felértem anyu annyira elkezdett veszekedni velem. Mondtam neki, hogy a 7.óra és a tánc miatt jöttem későn,de ő nem hitt nekem. Azt mondta, hogy aha, hívtak egy csomószor de nem vettem fel, persze ha már a barátnőm hívott akkor már felvettem. Mondtam neki, hogy ő is egy csomószor hívott, de nem vettem észre mert lehalkítva hagytam í telfeont (mivel suliban csak úgy lehet..) erre meg rávágta, hogy nem érdekli őt a "hazúgságaim". Utána elkezdte azt mondani, hogy ugyan azt csinálom , mint régen a nővérem (de amúgy nem, nem iszok, nem cigizek, nem járok bulizni, ötös tanuló vagyok, nem hazudok, stb) Végül avval zárta le a vitát, hogy kész, neki ennyi elég volt, ő már nem szól bele az életembe. Mi már nem is vagyunk család.Ő nem fog mégegyszer végig menni azon, amin a tesómmal ment végig. Ma reggel próbáltam vele beszélni, de ugyan azokat mondta. Sőt ma már azt is belevette, hogy nem tudom a kötelességeimet, csak a fiúmmal vagyok...ahha ahoz képest napi 1 órát vagyok hegedűórán, csak azért mert anyukám így akarja.... Szerintetek ezt hogy tudnám megoladni? (Mert beszélni nem lehet vele) Jogosan akadt ki ennyire?

2013. márc. 15. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyj egy kis időt neki. Felhúzta magát, idővel le fog nyugodni.
2013. márc. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést már tegnap is kiírtad, csak akkor rajzszakkörrel. Most sem tudunk mást mondani, minthogy anyukád nem teljesen jogosan haragszik rád. Kérj tőle bocsánatot, őszintén, és normális hangnemben, és nyugodtan magyarázd el neki, hogy miért késtél. Szánod-bánod a dolgot, igaza van, és mostantól jobban fogod figyelni a telefonodat. Csak azt nem értem, hogy miután rájöttél hogy ma jóval tovább kell maradnod, és anyukád nem tudja, miért nem hívtad fel? Biztos volt szünet a 6. és 7. óra között...
2013. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jogos, és elhiszem, hogy rosszul érint, hogy nem bízik benned. Egy gyereknek érezni kell, hogy a szülei megbíznak benne. És még ha nem így lenne, sem szabadna ezt a tudomásodra hoznia. De mit tudsz tenni, fogadj szót neki, ne beszélj vissza és a telód ne legyen lehalkítva, mert ő tényleg halálra aggódja magát közben. Nekem is két lányom van és a kisebbik soha nem veszi fel a telefont. Próbálom neki megmagyarázni, hogy ha valamelyikünket baleset érné és hirtelen kéne mondjuk vérátömlesztés és csak tőle kaphatnánk vért, vagy netán haldokolnánk és ezen múlna, hogy beérne-e a kórházba, hogy még elbúcsúzzunk tőle, akkor nagyon fájna neki utólag, hogy nem vette fel a telefont. Bármikor lehet életbevágó dolog is, amiről te nem tudhatsz, ezért hagyd, hogy elérjenek.
2013. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én anyaként mondom.

Miért van nektek mobilotok ha nem használjátok arra amire végül is kéne?? Megfigyeltem az utcán menet-jövet. A fiatalok például rekord gyorsasággal tudnak sms-t írni. KOmolyan ha verseny lenne belőle, biztos első helyen állnának a tinédzserek sms írásban.

Oké, hogy elfelejtetted a + órát és a zeneórát. Előfordul. De amikor kicsöngettek az utolsó óráról és mentél a 7-dik órára egy gyors sms anyudnak, hogy

"szia anya! van 1 órám még, meg megyek zeneórára, így későn érek haza. puszi" Még 1 percet sem vett volna el sz idődből.

Azért gondold magad anyád helyébe. A mai világban amikor nap mint nap csak azt halljuk, látjuk hogy mennyi fiatalt ölnek meg, erőszakolnak meg, és amikor csak azt olvassuk, látjuk hogy mennyi fiatalt vesznek rá a drogokra, piára, valahol érthető hogy aggódik érted. Egyszer már végig játszotta a nővéreddel,és gondolom sokszor volt álmatlan, átsírt éjszakája anyádnak. Téged is hív, és nem reagálsz. Már mindenki hív és nem reagálsz. Képzeld el mit járhatott anyud fejében.. Vajon mi történt?? Miért nem telefonál? miért nem írt egy sms-t ha elment valahová?? Hol van?? Édes istenem csak ne történjen vele az ami azzal a Bándy Katával.. vagy azzal a Bence gyerekkel..

Nagyon nehezedre esett volna egy sms???


Hogy mit tegyél?? Semmit.. Jó darabig járj haza időben, és hagyd hogy az aggódás, félelem érzés szép lassan elmúljon magától..

2013. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, azt te is látod, hogy mivel a nővéred "rossz" volt, anyukád halálra aggódja magát, hogy esetleg te is olyan leszel. Nem tud józanul gondolkodni. Rettentően fél, hogy ez be fog következni, és minden apróságot jelnek vél, és azt hiszi, hogy bekövetkezett, amitől fél. A kiakadása nem jogos, hanem alaptalan, de érthető.


Szerintem lényegében helyesen reagáltál. Józanul elmondtad neki, hogy mi történt. Ha azt is mondja, hogy nem hisz neked, valószínűleg igazából nem ennyire biztos a dolgában.


A következőt tudom javasolni. Te átlátod, hogy anyukád mitől fél, miért fél pont ettől és azt is tudod, hogy semmi oka a félelemre. Anyukád nem tud ebben a kérdésben józanul gondolkodni, de te felül tudsz ezen emelkedni és tudsz alkalmazkodni.


Tehát, ha legközelebb ilyen történik, akkor tényleg írjál anyukádnak, hogy "Kedves anya, elfelejtettem szólni, hogy xy órám van ma és csak q óra z perc körül vagyok várható. Azért írtam, hogy ne aggódj." Ha le van merülve a telefonod, akkor kérd kölcsön a barátnődét. Ez azért szükséges, mert tudod, hogy anyukád - bár alaptanaul - mindig aggódik. Egy szülő-gyerek szeretetkapcsolatban helyes, ha racionálisan el nem is várható dolgokat megteszünk a másik kedvéért vagy nyugalmáért.


Másrészt tarts ki az igazság mellett, de mindig csak egyszer mondd el neki. Nyugodtan kifejthetsz neki minden részletet (pl. azért felejtettél el tegnap szólni, mert nagyon aggódtál a fizika házi miatt), és rávilágíthatsz az érvelésében levő logikai hibákra vagy ellentmondásokra (pl. azért nem vetted fel óra alatt a telefont, mert a házirend szerint le kell halkítani, és nyilván nem azért tartod be a házirendet, mert olyan rossz tanuló vagy). Ha ott helyben úgy is tűnik, hogy egy szavadat sem hiszi, utólag elgondolkodva vagy hosszú távon azért össze fog neki állni a kép, hogy minden rendben.

2013. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pontosan átérzem édesanyád helyzetét.

Először is. Amit anyud akkor mondott hogy nem hisz neked, meg ezentúl nem érdekli mit csinálsz, nos azt csak mérgében mondta. Ő sem gondolta komolyan, csak aggódott és mérges volt.

Sajnos sokszor mondunk olyan dolgokat amit lehet később ezerszer is megbánjuk, főleg ha tényleg nagy lesz a baj.

Egy kis történet.

Van egy csodálatos lányom aki 6 évvel ezelőtt volt 13 éves. A korához képes szép, és fejlett lány volt. Jól tanult, nem dohányzott, nem ivott. Táncórára járt, és kézilabdázni. Nem voltam szigorú anya, de volt hogy vitáztam vele, mert vele is előfordult hogy elfelejtett szólni a + órákról, és nem írt, nem hívott. Én meg ideges voltam mert képtelen voltam elérni őt. Egy ilyen vita alkalmával a fejemhez vágta, hogy ő már nagylány tud magára vigyázni, ne reagáljam túl a dolgokat. Én akkor azt mondtam neki amit neked anyud.

OKÉ! Ezentúl nem érdekel hogy merre vagy. Én nem foglak keresni..Ha annyit nem érdemlek meg hogy egy sms-t küldj akkor nem kell beszámolnod róla.

2 napig volt haragszomrád.. Végül is nem haragudtam sosem rá, csak aggódtam és mérges voltam.

Alig 1 héttel később szintén nem jött haza időben. Nem hívtam fel, mondván tudja a lányom hogy mit csinál, majd ha hazajön elmondja hol volt. Biztos megint bent maradt + órán vagy segít az egyik tanárnőnek.. Vagy esetleg az edzőbá tartotta őket tovább..Nem hívott, nem írt. Este 8-kor még sehol nem volt. Aggódtam, de fogalmam így telefonáltam neki. Hát persze hogy nem vette fel. 10 percenként hívtam, nem vette fel. Már mérges voltam újra, hogy miért kell ezt csinálnia. Az apja is mérges volt már. Este 9-kor sem jött haza. Az apja felöltözött,és a fiúnkkal (aki akkor volt 18 éves) elindultak megkeresni. Persze végi morgott az apja, hogy "jaj neki ha hazajön" Sosem ütötte meg a lányát de fog 2 akkora pofont kapni hogy a fal adja a másikat".. Gondolhatod milyen mérges lehetett az apja is aki soha életében nem emelt kezet egyik gyerekére sem.

Este fél 10-kor csöngettek. Azt hittem a lányom jött meg. De nem. Rendőrök voltak. Elmondták, hogy a lányomat edzés után hazafelé menet ketten megtámadták, megerőszakolták, és félholtra verték. Rohantam a kórházba. Amikor megláttam a lányomat elájultam. Később láttam a nagy fiamat és az apját hogy mindketten zokognak. Egyszerűen el sem akartuk hinni hogy ez velünk is előfordulhat. Sokáig magamat hibáztattam hogy nem telefonáltam azonnal, hogy vártam mert a legutóbbi veszekedésünknél azt mondtam, hogy már pedig én nem fogom hívni.. Eltelt 6 év. A testi sérülések már rég begyógyultak. A lelki sérülések nem. Egyikünknél sem.

Anyukádat teljesen megértem, és hidd el nekem, hogy sokszor azt hisszük velünk nem történhet semmi baj, hiszen jók vagyunk, nem öltözünk feltűnően, nem vagyunk könnyelműek.. Lám mégis akárkit érhet nagy tragédia..


Legközelebb tedd meg hogy mindig szólsz , ha elfelejted akkor legalább egy sms-t írj..

46/N

2013. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most szombat-vasárnap biztos ven egy kis szabadidőd.

Mi lenne, ha leülnél, és írnál édesanyádnak - kézzel - egy rövid levelet, amiben elmondod neki, hogy megérted a félelmét és az aggódását, de te nem hazudtál? És ilyen csendes, nyugodt hangnemben magyaráznád el neki, hogy mi is történt valójában?

Anya létemre biztos vagyol benne, hogy megnyugodna és még meg is hatódna... Így sokkal könnybb lenne, mint élőszóban vitatkozni és duzzogni. És az egész nem kerülne több idődbe, mint az itteni kérdés kiírása!

Megszépítené a család weekend-jét, hidd el!

2013. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látszik már nem dühös anya (legalábbis úgy csinál mint ha semmi sem történt volna) nyugodtan megbeszéltünk mindent.

6. válaszoló: Köszönöm, hogy leírtad a történetedet,valóban rlég elgondolkodtató volt.

Igazatok van, legközelebb biztos, hogy legalább 1 sms-t küldök anyunak.

2013. márc. 16. 08:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!