Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy befesthessem a hajamat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és azzal jönnek, hogy felesleges, jó az úgy ahogy van, majd ha 18 leszek, azt csinálok vele amit akarok. Egyre jobban zavar ahogy kinéz a hajam, de még csak színezni sem színezhetem. Ki milyen érvekkel tudta meggyőzni erről a szüleit vagy milyen érveket fogadna el a gyerekétől ezzel kapcsolatban? Sajnos nekik az, hogy jobban érezném magam a bőrömben nem elég. Anyukám is ennyi idősen kezdte el festeni a haját, ő is az ősz tincsek miatt, nekem mégsem engedi meg.
2013. márc. 27. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kettős mérce.

Mi bajod van a hajszíneddel?

2013. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet, hogy tudja, hogy nem tesz jót (fejbőrön át felszívódó anyagok), és mivel 18 éves korodig ő a felelős...ja most olvasom, te is őszülsz? Én ebben az esetben megengedném.
2013. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszülés esetén megértelek, pedig én nagyon ellene vagyok minden felesleges vegyszer használatának.


Próbálja meg azzal érvelni, hogy így még a végén azt hiheti valaki rólad, hogy súlyos beteg vagy, és nem akarsz az emberekből ilyen érzést kiváltani. Tudom, hogy ez nálad alkati, de azért ez nagyon ritka jelenség, az emberek még azt hinnék, valami bajod van, vagy épp idióta különcnek tartanának, amiért szándékosan őszíted a hajad. :( Próbálj meg ezzel érvelni, ne azzal, hogy jobban akarsz kinézni. Ez is igaz, de nem hiúságból vagy feltűnősködésből, hanem éppen ellenkezőleg, hogy normálisnak nézz ki.

2013. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy valami olyan színt választottál ki, ami nagyon elütne az eredeti hajszínedtől, vagy egyszerűen csak nem állna jól szerintük?

Valamint ha egyszer befesteted a hajad, onnantól minden hónapban festetheted, mert ez egy ördögi kör..:D Lehet, hogy anyukád nem akarja, hogy elkezd majd lenőni a hajad, te pedig majd nem foglalkozol vele és úgy nézel majd ki mint aki benéz. Esetleg ha meggondolod magad és mégsem tetszik majd az új hajszíned. Egyébként tényleg nagyon roncsolja a hajat a festék, akkor már inkább színezőt használj. :)

2013. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!