Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek a párotoknak,...

Ti engednétek a párotoknak, vagy ragaszkodnátok az elképzelésetekhez?

Figyelt kérdés

Párommal lakást készülünk venni, összesen van 11M-k, ebből neki 4 nekem 7. Én azt szeretném, hogy ennek arányában legyen a tulajdonrészünk is. Szerinte ez bizalmatlanság.

A másik oldal pedig, hogy a házassági szerződést nem ellenzi, sőt, eddig úgy volt hogy ha összeházasodunk akkor kötünk.


Ti mit gondoltok?


2013. márc. 27. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem bizalmatlanság, csak realitás.
2013. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Perszehogy bizalmatlanság, de hát lehet albérletben is lenni és a pénz is megmarad:D
2013. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség a részéről. Most vagy közösen terveztek, nem pedig a válásra gyúrtok, vagy nem.
2013. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az én párom nem kérne tőlem ilyent, pedig valószínűleg ő fog majd többet beadni. Szerintem is bizalmatlanság, nekem rosszul esne. Egyébként nem azért mert a pénzére pályázok, mert sosem vinném el a kapcsolatból azt ami nem az enyém. Vagyok annyira korrekt.

Te nem bízol a párodban? Hogyan lehet bizalmatlanságra házasságot építeni?:(


Én nem akaratoskodnék, de így nem mennék hozza.

2013. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha hazassaginszerzodes lesz, akkor 36: 64 aranyban, ha nem lesz akkor 50:50
2013. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amugy nalunk ez ha elkoltozunk akkor lesz erdekes, mert most az o lakasaban elunk, de ha nagyobb lesz akkor o ezzel beszall, a tobbi meg fele fele arany, tehat neki ez a lakas ertekevel nagyobb tulajdonresze lesz, ha nem tudjukmegtartani ezt is, a mai viszonylatokban meg e keptelenseg...
2013. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem bizalmatlanság, hanem a realitás. Hogy lehetne 50-50% a szerzés, ha bizonyítható, hogy 4+7 arányban adtatok bele? nem is értem a párodat. a közös szerzés és az 50-50 csak a házasság ideje alatt szerzett dolgokra terjed ki. csak az a baj, hogy ha a tulajdoni lapra 50-50 kerül fel, utólag nagyon nehéz bizonyítani, hogy te többet adtál bele, hacsak nem írjátok bele a házassági szerződésbe. azzal együtt, hogy vagyonmegosztás esetén az eredeti ráfordítás (4+7) arányában szeretnétek megosztani a lakás tulajdonjogát. Most elsőnek, ha az lesz leghamarabb, az adásvételibe írjátok bele, hogy a vételárból mennyit fizetsz te és mennyit a párod.
2013. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!