Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyermekeinknek megveszek...

A gyermekeinknek megveszek mindent ez baj? Hogyan lehet, hogy úgy érzem, hogy boldogsághormonokat szabadít fel? Nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is külön kasszán voltam a férjemmel (ezt a következő kérdésem miatt írom le)!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az mennyire természetes dolog, hogyha nem valami jó a kapcsolatom és abban élem ki a hajlamomat, hogy a gyermekeinknek megveszek mindent??? Imádom örömöt szerezni! Páromnak is veszek néha apróságokat, de a gyerekeknek mindent. Persze befizetem a rezsit is, de a legnagyobb örömöt az okoz, hogy látom az arcukon az öörmöt, hogy megvan mindenünk!!! Túlságosan is!

Olyan boldogsághormonokat szabadít fel, mintha a kapcsolatom jól működne! Ezzel pótolom!!!

Már mindenki hülyének néz, hogy a 3 szobából 2 szoba az ő cuccaikkal van tele, de ezzel pótolom, amit a férjemtől nem kapok meg!!!

Ez nagyon gáz???



#boldogsághormonok
2013. márc. 30. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen. A vásárlási kényszer is egyfajta szenvedély-betegség, még ha nem is okoz olyan fizikai károkat a szervezetedben mint az alkohol, vagy a drog. Sürgősen fordulj szakemberhez, ezt gyógyítani kell. Nem mellesleg a gyerekeidnek is rosszat teszel azzal, hogy tárgyakkal "tömöd ki" az életüket, azzal pótolod a kiegyensúlyozott, boldog családot, hogy valami szirszart vásárolsz nekik. Próbálj eltökélt lenni abban, hogy ezt abba akarod hagyni, mert pár év múlva már veled együtt járhatnak pszichológushoz.
2013. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

tudod te is hogy az. nagyon is. és ráadásul ezzel valójában rosszat teszel a gyerekeknek, nem jó velük elhitetni hogy a világ is körülöttük forog mert nagyot fognak koppanni, azonkívül te sem gondolhatod komolyan hogy a tárgyakkal helyettesíteni tudod a családi légkört...

tanácsot nem kértél ugyan, de a nyilvánvalótól többet nem is nagyon lehet mondani: fejezd ezt be, és próbáljátok meg helyrehozni a férjeddel a kettőtök dolgát (akár külső segítséggel)

2013. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A gyermekeidnek ártasz ezzel, mert egy idő után nem lesz számukra értéke az ajándéknak.Kamasz korban pedig már nem tudsz változtatni náluk, mikor kiderül előtted, hogy a gyerekek semmit nem értékelnek-mert mindig ez a következménye az ilyen eseteknek. Tanítsd meg a gyermekeidet küzdeni értékelni a dolgokat. A boldogsághormon akkor is fel tud szabadulni, amikor látod a nevelésed eredményét, és mig mások követelőznek, a gyermekeid megfogják tanulni a hála fogalmát is, és a tisztességes küzdés fogalmát is.
2013. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Rosszat teszek? Nem gagyikat! Például meg van már az összes létező Fisher Price játékuk!!! Ruhákból is rengeteg van, mindig kapnak valami újat, de csak tőlem, mert más soha nem ad nekik!

Augusztusban a tanszervásárkor néztek rám először hülyén, hogy én 2 zsák holmit vettem az iskolás fiamnak 1 évre.

Sajnos nem tudom abbahagyni, mert másnak nem látom értelmét az életben! Nekem ez tud rajtuk kívül az egyetlen örömöt okozni.

Pár év múlva miért járhatnának velem pszichológushoz???

2013. márc. 30. 11:53
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Inkább menjetek el programokra, vásárlás helyett csúzdaparkba, moziba stb. Többet érnél vele, a pároddal pedig rendezd a kapcsolatodat, mert Igy nem lehet élni.
2013. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4-A gyereknek ártasz ezzel.
2013. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel az a baj, hogy a gyerekeid azt fogják hinni, hogy minden magától jön, nekik semmit nem kell tenni érte. Hiszen mindent megkapnak úgy, hogy semmit nem tesznek érte. Ilyenekből lesznek az életképtelen, elkényeztetett felnőttek. Az pedig, hogy neked csak ez okoz örömet komoly problémára utal.
2013. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Amikor 2 évvel ezelőtt még jobban álltam anyagialg személyenként vettem nekik 100-100 ezer forintnyi ajándékot.

Most már ott tartok, hogy minden nap kell valamit vegyek és kérdik is, hogy ma mit kapnak...

Most négyüknek 20 db kindertojást vettem.

Ezzel rosszat teszek a gyermekeimnek?

Sajnos nem tudom befejezni!

Külső milyen segítséggel?

A gyermekeimnek nem szeretnék ártani! Én az örömöt szeretném látni az arcukon!!!

2013. márc. 30. 12:00
 9/20 A kérdező kommentje:

Megvan a mindennapi programuk is!

Csúszdapark hol van?

Rajtuk kívül ez okoz örömet!!!

2013. márc. 30. 12:04
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Pont ez az a gyerekeid természetesnek veszik, hogy mindig kapnak valamit. Gyakorlatilag megvetted a szeretetüket. Az jelenti számukra a szeretetet, hogy valamilyen tárgyat kapnak. Ez nagyon rossz irány.

Pszichológus tud neked segíteni, de te is sok mindent tehetsz. pl.: megpróbálod kideríteni, miért nem találsz más örömet az életben.

2013. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!