Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljek tovább a családom...

Hogyan éljek tovább a családommal, ha nem tudom elviselni őket? 19/L

Figyelt kérdés

Nem bírom őket, hányingerem van tőlük. Teljesen megnyomorítottak lelkileg. A szüleim éjjel-nappal ordibálnak egymással. Ha pedig nem egymással akkor velem, vagy valamelyik testvéremmel. Semmivel sem elégedettek. Apám folyamatosan káromkodik, és ha nem képes intelligensen semmit se megtárgyalni, csak ordít, hogy mennyire hülye vagy. Anyám folyton mártírnak állítja be magát, és megállás nélkül panaszkodik. A testvéreim könnyen asszimilálódtak, már ők is csak ordítással tudják megoldani a gondokat. Már elég idősek (26 és 33 éves), vagyis nem kéne itthon lakniuk, de a szülői neveltetésnek köszönhetően semmi önállóság nem alakult ki bennük: mindent kivesznek a szüleink a kezünkből. Anyám nekem nem engedi, hogy egyedül szedjek kaját magamnak, mert hogy úgy sem tudom megcsinálni.

Annyi gyűlölet van bennem feléjük, mert egész életemben az ordításukat kellett hallgatnom. Majdnem 20 éves vagyok, de a legalapvetőbb dolgokat sem tanították meg nekem, mondván ilyesmit egyesek úgysem tudnak megtanulni és én ezek közé tartozom természetesen. Nekik, mi csak az a "három hülye gyerekünk" vagyunk. Folyton bizonygatják mennyire szeretnek bennünket és arról pakolnak, hogy mi jár egy szülőnek (arról sosem beszélnek, hogy mi jár a gyereknek). Mostanában vettem észre, ha valaki felemeli a szavát velem szembe, akkor zakatol a szívem és félelmet érzek. Nincs semmi önbizalmam, pszichológiai értelemben -legalább is megérzésem szerint, és ahogy látom a többi velem egy korút- vissza vagyok maradva. Megpróbálok lázadni ellenük, de akkor csak még több konfliktus van itthon. Most fogok végezni, de nincs pénzem, hogy elköltözzek és félek is, hogy mit szólnak. Hogy viseljem el ezt?



2013. ápr. 1. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem tudsz elköltözni?Èn elköltöznék mindenképp,mert ez tényleg elviselhetetlen így.
2013. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj elmenni otthonról így nem lehet élni
2013. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetemre nem akarsz menni és legalább koleszos lehetnélg
2013. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet venni klassz kis füldugókat...a pénzhiányra az egyetlen gyógyír a munka esetleg a gazdag pasi...
2013. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem lennék senki kitartott cédája. A kolesz jól hangzik. Csak pesti vagyok és pesti iskolákat írtam be főleg, csak egy vidéki van. És nem tudom, hogy mennyire vennének fől. Plusz azt is anyámék fizetnék (bár csak az elején) és függnék tőlük. Ezért is akarok államilag támogatott szakra menni, mert kevésbé függnék tőlük.
2013. ápr. 1. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Az államilag támogatott szak mellett is kell dolgozni kicsit, mert az ösztöndíj nem lesz elég mindenre. Tapasztalatból mondom. Viszont hétvégén lehet menni diákmunkára. Én is azt csináltam.
2013. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom,akkor el se tudsz "szabadulni" az országból ha államilag támogatottan csinálod a dolgokat.Ha esetleg a jövöben külföldre mennél....
2013. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bízok abban, hogy a jelenlegi politikai elit kegyetlen úton kicserélődik és változnak a dolgok. Már azért is elmennék külföldre, mert kíváncsi vagyok. Mellesleg 10 év után ellenőriznék, hogy hol dolgoztam.
2013. ápr. 2. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!