Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjuk meg a családi...

Hogy oldjuk meg a családi látogatásokat, ünnepeket ilyen nagy távolságok esetén?

Figyelt kérdés

Az én és a párom szülei külön-külön városban élnek, illetve mi a párommal szintén egy másikban, így az ország 3 pontjában, messze vagyunk egymástól. Nem tudjuk, hogyan oldjuk meg a családi látogatásokat, illetve a nagyobb ünnepeket (karácsony, húsvét...), erre szeretnénk tippeket kérni, hogy hogyan legyen?


Gondoltunk arra, hogy megosztanánk az ünnepeket úgy, hogy pl. december 23-24 az én szüleimnél, 25-26 az övéknél, aztán vissza haza, de az úgy meg nagyon költséges, mert nincs kocsink, vonattal járunk... Ha meg a teljes ünnepet az egyik családnál töltjük, akkor a másik családtól jön a megsértődés... Mit lehetne így tenni?


2013. ápr. 12. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha mindenki nálatok gyulne össze nagyobb ünnepeken?
2013. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi egyik hónapban egyikhez,másikban másikhoz megyünk.Egyik nyáron egyiknél teljes hét,másiknál következő nyáron teljes hét.Egyik éven húsvét itt,karácsony ott,másik éven forditva.
2013. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

MI is ezt csinálju, megosztjuk az ünnepet

... most már van autó, de pl dec. 26-án utazunk 4 órát minimum tehát ha összesen vesszük 8 órát utazunk karácsonykor, idén 9et, az időjárás miatt, úgy, hogy dec 24-én még dolgoztunk.....


nem csak a sértődés matt, hanem mind nekem mind a páromnak van igénye az ünnepkor a szülőkkel találkozni, egymás nélkül pedig nem ünnep az ünnep...



Előre rettegek ha gyerek is lesz, mert az anyósom már most mondja, hogy többet leszünk az én szüleimnél (ők közelebb laknak)

ráadásul állandóan kérdezgeti, hogy nem költöznénk-e abba a városba (soha, nagyon szép történelmi város, de nem)

Amúgy van olyan hogy az anyósomék jönnek, mert ők csak 2en vannak és a környékükön senki más nem lakik, akkor nme kell annyit utazni, viszont az én családom elég tág, meg a tesóm is szüleimmel él, úgyhogy a kis 35 nm lakásba nem csődíthetek fel 15 embert

pl egy családi ebéd/ vacsi az ennyi fő nálunk


agyrém...

2013. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az exemmel mi utazgattunk, megspékelve azzal, hogy neki a szülei elváltak és külön városban éltek! A karácsony úgy nézett ki, hogy 23-án vagy 24-én leutaztunk a szüleimhez, ott töltöttük a szentestét, 25-én hajnalban mentünk anyukájához, hogy ebédre odaérjünk, 26-án hajnalban pedig apukájához, hogy ebédre odaérjünk. 27-én meg haza. Addigra kipurcantunk mindig.

A húsvétot szerencsére nem igazán tartja egyik család sem, akkor az egyszerűség kedvéért inkább nem mentünk sehova.

Most a párommal még csak egy karácsonyon és húsvéton vagyunk túl, ezt külön töltöttük, mindenki a saját családjával. Illetve karácsonykor én elutaztam hozzájuk, mert az ő családja hívott engem, az enyém gond nélkül kibírta nélküle. Így egész kényelmes volt :)


Szerintem ilyen helyzetben nem nagyon tudtok mást tenni, minthogy rászánjátok azt az időt és pénzt. Egyébként szerintem ünnepek környékén van elég sok telekocsi is, érdemes körülnézni és társulni, az olcsóbb.

2013. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!