Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családnak tekinthető 2 homosze...

Családnak tekinthető 2 homoszexuális férfi tartós együttélése?

Figyelt kérdés
Mind a jogi, mind a társadalmi megítélésbeli értelemben vett válasz érdekel!

2013. ápr. 12. 22:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem. És nem elsősorban a homoszexualitás miatt, hanem mert számomra a család legalább 2 generáció együttélése. Hangsúlyozom: szerintem.
2013. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
2013. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
56%

[link]


A család az ahol a tagok között leszármazotti kapcsolat van.

2homoszexuális sosem tud családot alkotni,mert nem lehet saját gyerekük egymástól.

Élettársak lehetnek szerintem, ennél több nem.

Ha örökbe fogadnak, akkor lehetne őket családnak nevezni, de nekem a család magával vonzza a vérrokonságot is

2013. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%
Vagyok én a Fiammal és van egy párom, aki nem a Fiam apja és mi igenis egy család vagyunk! Nálam ti is család vagytok, de a jog szerint ti sem és mi sem. Viszont, ha mi házasságot kötünk, akkor már családnak egy háztartásnak számítunk. Ti nem házasodhatok egyenlőre hivatalosan.
2013. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
78%
Inkább élettársi kapcsolat.Két együttélő ember nem családot,hanem egy párt alkot.
2013. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Mert ha én csak együtt élek egy férfival (nő vagyok)akkor nem alakotok családot vele, onnantól vagyunk család, ha közösen neveljük a saját vagy a vállat(hozott) gyerekeket.


Ez így ha pasi-pasival, nő-nővel, férfi-nővel, szimpla együttélés.

2013. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
nálunk a törvényes élettársi kapcsolatot engedélyezik
2013. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

A magyar törvények szerint nem. :(

egymással együttműködésben, szeretetben, szolidaritásban álló, egymásra utalt és egymásért felelős személyeknek tartós személyi és vagyoni közössége, amelynek alapja jogilag törvényes párkapcsolat (házasság), vérségi kötelék vagy jogi aktus.


Viszont az egyház szerint igen. :)

„A család nem pusztán jogi, szociális és gazdasági egység, hanem sokkal inkább a szeretet és szolidaritás közössége, amely egyedül alkalmas arra, hogy tanítson és átadjon olyan kulturális, etikai, szociális szellemi és vallási értékeket, amelyek nélkülözhetetlenek saját tagjainak és a társadalomnak jólétéhez és fejlődéséhez”

2013. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak tekinthető,csak nem jogilag,hanem a szubjektív értelmekben véve.:)
2013. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Számomra is onnan kezdődik a család fogalma,hogy közös felelősséget vállalnak egy gyermekért, az együtt élők neme pedig lényegtelen. Szóval legyen férfi-nő, férfi-férfi vagy nő-nő párosról szó én onnantól tartom őket családnak,hogy lesz gyerekük. (egyébként az emberek kb fele így vélekedik, míg "csak" járnak addig van a két ember külön családja ami általában a gyerek megérkeztével változik "mi" családunkká) Előtte egy párt alkotnak akár házasok akár nem.

Egyébként nem értem miért pontoztátok le a hasonló véleményen levő válaszadókat, például az 5-6-os válaszban semmi kivetnivaló nincs. A kérdező feltett egy kérdést, közte van a társadalmi megítélés is. Erre kapott választ.

2013. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!