Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Dobrovszky vezetéknévhez...

A Dobrovszky vezetéknévhez adnátok a Lea nevet kislányak?

Figyelt kérdés
Egyik unokahugom által A Lea név iszonyúan megtetszett nekem, és eldöntöttem hogy ez lesz az első lányomnak a neve. Most hogy babát várok a férjem teljesen tiltakozik ez ellen, pedig mikor összejöttünk és téma volt a babanevekről akkor én ezt el is mondtam neki. Szerintetek is kicseszés lenne a lányommal a Dobrovszky Lea név? Esetleg még a Dorina lenne választható opció, de az már nem Lea lenne :-(
2013. ápr. 17. 06:31
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Szerintem a Lea sokkal jobban illik ehhez a vezetéknévhez, mint a Dorina :) és sokkal ritkább név is :)
2013. ápr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
nekem tetszik a Lea, de ezt nektek kell tudni majd eldönteni :)
2013. ápr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Azért ha a férjednek nem tetszik, akkor keressetek mást. Vannak még szép nevek. De nekem tetszik, jól hangzik így együtt.
2013. ápr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 fersk ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz.
2013. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
A "dobrovszky" erős hangzású kemény név. A "Lea" ezt szépen lágyítja. Erre szavazok. :)
2013. ápr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szép név. Kérdezd meg a férjed, miért nem szeretné, hogy így hívják?

És ha mindkét nevet megkapja? Szépen hangzik együtt. Dobrovszky Lea Dorina De a Dobrovszky Dorina is szép.

2013. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
szerintem tök jó hozzá, mert a vezetékneve úgyis viszonylag hosszú, legalább a Lea rövid (és nekem is nagyon tetszik ez a név:D ) de ha a férjednek nem tetszik, akkor próbáljatok olyat találni, ami mindkettőtöknek jó :)
2013. ápr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A Dobrovszky egy nehéz név, a Lea elbillen mellette, ezért két keresztnév kell. Olyan nevet kell választani ami mindkét szülőnek tetszik. Milyen dolog már, hogy az egyik fölé kerekedik a másiknak és az lesz amit ő akar. Elbillen a párkapcsolatban az egyensúly, már ilyen pici dolgoknál. Arra kell törekedni, hogy mindkettő meg legyen elégedve a névválasztással! Szép a Lea de ha a férfinek nem tetszik akkor az vita forrása.
2013. ápr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A Lea jó. Kérlek a Dorinát ne. Mire iskolába kerül lesz 5 Dorina nevű osztálytársa, plusz a másik osztályban is vagy 4. Mostanában nagyon sokan ezt a nevet adják.
2013. ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a két szülőnek tetszenie kell a névnek, amit adtok. Mit szólnál, ha a második gyereketeknél a férjed azt mondaná, hogy az elsőnél te döntöttél, a másodiknál akkor ő fog, és valami olyan nevet választana, ami neked nagyon nem tetszik?


Azért az egy kicsit erős, hogy ha a kapcsolatotok elején kijelentetted, hogy ez lesz az első gyereked neve, akkor az már úgy is lesz. Ez azért nem egy olyan kardinális kérdés, amit jobb már az elején tisztázni, mert az egész kapcsolatra kihatással lehet.


Nem értem miért annyira fontos ez a kérdés, hogy nem tudsz engedni belőle, hiszen annyi szép női név van. Semmi más név nem tetszik? Keress egy olyan nevet, amit lehet hasonlóan becézni, pl Adélia (Lia), Bettina, Martina (Tina), Karolina, (Karol vagy Lina), Delila (Deli, Lia).


Egyébként nevem személy szerint nem passzol sem a Lea, sem a Dorina a Dobrovszky vezetéknévhez. A Dorina nyelvtörő a d és az r miatt, vagy ez vagy az, de a kettő mássalhangzó nekem sok. A Lea pedig olyan semmilyen így magában. Ahhoz kellene elé még egy név, még egy rövid, karakteresebb, vagy hagyományosabb. :) Legalábbis szerintem.

2013. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!