Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Ádám, Dániel és Dávid...

Az Ádám, Dániel és Dávid "régies" nevek?

Figyelt kérdés

:)

Ádám a kisfiunk neve, öccsei fognak születni és a másik két nevet választottuk nekik. Erre megkaptam hogy milyen régies nevek, miért nem választunk valami szépet.

Ez egyedi vélemény volt, vagy tényleg így látják az emberek?

(nem fogunk változtatni persze, csak érdekel)


2013. ápr. 19. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Véleményem szerint igen.
2013. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem régies, hanem tömegnév mindkettő. Mindenkinek más tetszik, van akiknek a tömegnevek, van akinek az egyedibb, ritka nevek. Nekem az utóbbiak.
2013. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

Van aki így gondolkodik. Viszont az is tény, hogy ezek a nevek sosem mennek ki a divatból.


A párom is Ádám, pont nemrég mesélte apukája, hogy direkt választottak egyszerűbb bibliai nevet a gyerekeiknek, mert ezzel tuti nem lesz gondjuk, és ha külföldön élnének majd, nem a nevük fogja megakadályozni a beilleszkedést. És lehet is benne valami, főleg hogy a párom most alig dolgozik magyarokkal, és komoly könnyebbség, hogy a külföldi kollégák is gond nélkül megjegyzik a nevét, meg tudják, hogy kell kiejteni :)

2013. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

"Régies", de nagyon-nagyon szép nevek. (az Ádámnál azért nem régibbek: az Ember - Adam quadmon - a Kezdet Embere)

Újszerűek: a szappanoperák nevei - bár többnyire azok is régiek, csak adni "újszerű" és trendi:)Kevin.Rómeó.

2013. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Az ízlésen feleslege vitatkozni, egyébként az én egyik fiam is Ádám.


Nekem ritka nevem, van, sosem szerettem,így a gyerekeimnek tömegnevük van úgymond. A barátnőmnek akinek tömegneve van, az ritka neveket választotta gyerekeinek.


Amikiet felsoroltál, nekem pl. mind a három tetszik, az egyik különösen:)

2013. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Igen, régiesch, bibliai nevek. De legalább -lehet, hogy csak én- nem röhögök föl a boltban, ha hallom: Zsombika tedd vissza a csokit Zsombika!
2013. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
82%
Szerintem egyáltalán nem régi annyi hogy gyakori én is ismerek olyanokat akiknek ez a nevük de szerintem szép nevek
2013. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
nem régiesek, de klasszikus fiúnevek. és nagyon gyakoriak. anyira, h engem az már zavarna. rossz, amikor az osztályban, munkahelyen is van mr olyan nevű rajta kívül és hozzáadják a vezetéknevét is v vmi becenevet, csak hogy meg tudják külömböztetni. ezek mindegyike szerepel a 10 leggyakoribb magyar férfi utónév listáján szerintem
2013. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem a régies nevek a következők:


János: Asszed Te vagy a JANI!!!

József: Jóóózsii az ALKESZ!!

Ferenc: Megjött Feri a hegyről, bever egyből!!

Jenő: Nézz mint Jenő a moziban!!

Bendegúz: Bende-bende bendegúúúz a peti is nagyokat PÚÚZ!!


Ezek a leggázabb nevek jelenleg.

2013. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
70%

Utolsóval nagyon nem értek egyet.


Meg azokkal sem, akik azt mondják, hogy ezek régies nevek. Tömegnévnek sem mondanám őket, évek óta a Bence, Máté és a Levente a leggyakoribb fiúnevek. (Bár igaz, hogy az Ádám, a Dániel és a Dávid is viszonylag gyakoriak.)


De inkább így nevezd őket, mint Kevinnek, Szebasztiánnak, vagy Renátónak.

2013. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!