Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 eves kislanynak mobiltelefon...

8 eves kislanynak mobiltelefon? Nalatok mennyire termeszetes, hogy a csaladban a gyerekeknek is van mar mobiljuk?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerosom mondta epp az elobb, hogy a meg nem egeszen 8 eves kislanyanak most fognak mobilt venni, mert egyedul jar mar neha a suliba, es hogy tudjanak vele beszelni. En teljesen ertetlenul allok a dolog elott, egyreszt nem ertem hogyan lehet egy ekkora gyereket Bpesten egyedul suliba engedni, masreszt pedig feleslegesnek tartom a mobilt meg. Nektek mi a velemenyetek?
2009. szept. 25. 16:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%

Pfff... 8 éves gyerek még nem érti meg mi azaz érték. Aki ilyen idő korban telefont vesz a gyerekének, és még a suliba is elviheti az felelőtlen :S

Az meg hogy egyedül megy suli... az a másik felelőtlen dolog.

L/22

2009. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Hamár Bp-n egyedül megy iskolába - mert nem mindenki tudja megoldani, hogy minden nap bevigye, elkísérje a gyerekét - akkor a telefon szerintem alap... Csak valami olcsó bénaság kell, nem valami feltűnő amire a cigányok egyből lecsapnak.
2009. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
86%
hát énis vennék neki, nem ilyen szuperszónikus mindentudó 100ezer ftosat se azért tudjon vele telefonálni ha akármi baj van.
2009. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
ha nemtudja megoldani hogy elvigye a gyerekét és pesten laknak természetes hogy vesz neki telot..az á hugomnak is van ő is 8 éves jövöre már egyedül jár haza, igaz egy utcába vagyunk a sulival és faluban lakunk, ráadásul a barátnőjével jön, de akkor sem engedik anyuék telefon nélkül..szerintem ez már inkább természetes
2009. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Régebben kategórikusan elzárkóztam a mobil elől. minek az egy kis iskolásnak címmel? Merthogy általában "versengés2 a teló tárgya, kinek milyen van, mit tud, mennyire drága stb. Viszont most hogy anya lettem picit változott a véleményem. DE. Mindenképp csak akkor adnék mobilt a gyerekem kezébe, ha fel tudja fogni annak hasznát. Avagy ha bajban van, vagy valami történik vele, azonnal tud szólni. Így nem a legmárkásabbat venném meg neki, vagy szupermasinát, hanem egy tök 1xűt, aminek az a funkciója, hogy hívhat rajta. Az meg hogy egyedül megy suliba? Sok dologtól függ.. mennyire forgalmas a hely, ahova mennie kell, egyedül megy-e, mennyire van messze stb.? Én 8 évesen már egyedül mentem suliba. Messze volt ugyan, de többen mentünk és nem volt sehol veszélyes az átkelés, mert végig járdán haladtunk.

2009. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem 8 évesen senki sem mehet egyedül úgyhogy erről nem kell vitatkozni.. Talán akkor megértem ha csak egy zebrán kell átmenni mert szembe van az iskola.. minden más helyzetben érthetetlen..

Magát a mobilt nem ítélem el.. kitudja mi lesz a gyerekkel.. szerintem ha van akkor használjuk a technikát és ne legyünk prűdek és a mobil által akár meg is találhatjuk eltűnt gyerekünket.. mindenképp hasznos!!

Viszont hogy egyedül megy iskolába az felháborító!!

Rokonok, ismerősök, szomszédok.. egy másik anyuka az osztályból.. bárki elvihetné!! NAGYON FELELŐTLEN!

2009. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

16:33 as vagyok,

úgy értem, hogy 1dül mentem suliba, hogy nem anyukám vitt pl.

2009. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
61%
Budapestről van szó nem egy faluról.. ne menjen egyedül a gyerek!
2009. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%

öcsém 8 éves,iskola közvetlen szomszédunk,de anya akkoris kimegy vele,meg elémegy az ebédlőbe ami kb 300 méter...


telefon van anyának kettő,az egyiket meg szokta kapni akkor ha valamelyik barátjánál van,vagy nagymamájánál alszik akinek nincs telefonja

2009. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim válasza:
79%
Ha nem tudják megoldani, hogy valaki elkísérje az iskolába a gyermeket, miért ne mehetne a gyerek egyedül??? Anno engem sem kísérgettek, és nem haltam bele! Igaz, mobilom sem volt, de nem is ilyen világot éltünk. Ha már kísérni nem tudják - gondolom szívesen kísérnék, ha pl. nem 06.00. órakor kezdenének dolgozni - akkor hadd legyen már a szülőknek és a gyereknek is egy megnyugtató pont (mobil), amivel meg tudják oldani a megoldhatatlant... Egy használt mobilt fillérekért lehet kapni, ennyit mindenki megtehet a gyerekéért, ha a gyermek ezzel kap egy biztonságot!
2009. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!