Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lehetséges: a gyerek nem...

Ez lehetséges: a gyerek nem az apa nevét kapja?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk házasok a feleségemmel. Most várjuk első babánkat. Nem szándékosan vártunk eddig. Úgy voltunk: ha jönni akar a baba, akkor jön. Most akart. három és fél hónap múlva születik meg a fiam. A feleségem viszont a fejébe vette, hogy a gyerek az ő régi nemesi családnevét kapja majd. Ok, hogy nekem egyszerűbb nevem van, de azért a fiam hordhatná, nem? De a nejem azt szeretné, hogy a nevet tovább vigye valaki, mert az ő családjukban jelenleg nincs fiú, aki ezt megtehetné. Értem én az álláspontját, meg ő szenved meg a kicsinkért, de hogy derül ki, hogy én vagyok az apja?

2013. ápr. 22. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de van köztes megoldás is. Mindkettőtök családnevét adjátok, kötőjellel.
2013. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válasszátok a kötőjeles megoldást.
2013. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Igen kaphatja, bár elvileg házasságotokkor be kellett íratni a jövőbeli gyerek nevét. Oda mit írtatok?


Adjátok kötő jelesen pl Kis-Nagy Anna-

2013. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet, pont ugyan ezért. Mi a kötőjeles megoldást választottuk. Szeretnék ezzel tisztelegni édesapámnak, viszont azt nem szeretném,ha a férjem nevét egyáltalán nem viselné a gyermekünk.
2013. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Házasságkötés kor nyilatkozni kellett a születendő gyermek család nevéről.
2013. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A kötőjeles megoldást alapból elvetette a feleségem. Azt mondja, a két név nagyon ütné egymást. Ő is a saját nevét tartotta meg. Ez nem is zavar, de a fiamnál jó lenne. Sokat beszéltünk már erről, de hajthatatlan. Azt hiszem az lesz a megoldás, hogy a keresztnévnél döntök én. Az ugyanis nem végleges. De, ha a családi névnél az asszony szava dönt, a másikban az enyém. Ez igazságos, nem?
2013. ápr. 22. 17:49
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

Persze ha eltudod fogadni.

Én azért elmondanám neki, hogy mindenki azt fogja gondolni aki nem ismer személyesen téged, hogy lány fejjel szülte vagy olyan embernek szült aki még nevére se vette a gyereket.

2013. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Azért elég gáz, hogy nincs beleszólásod. :( De ha neked elég, hogy a keresztnévben dönthetsz, akkor jó. Nálunk anyai nagymamámmal halt ki egy nemesi név Mo-n, mert anyu a papa vezetéknevét kapta csak.
2013. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%

Ha házasok vagytok, automatikusan a Te neved fogja kapni a gyerek.

Abban az esetben lehetne a feleséged vezetékneve a babáé, ha Te magad is felvennéd a feleséged vezetéknevét.

2013. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Kétszer házasodtam, sosem kérdezték, hogy fogják majd hívni a gyerekeket.


Egyébként pedig:

"A közös házassági nevet viselő házastársak gyermeke csak a szülők közös házassági nevét viselheti. A saját nevüket viselő szülők megállapodhatnak abban, hogy a gyermekük az apa és az anya családi nevét együtt viselje. A gyermek családi neve legfeljebb kéttagú lehet.


A házasságban élő szülők valamennyi házasság fennállása alatt született közös gyermekének csak azonos családi neve lehet. "


[link]

2013. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!