Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pontosan milyen az a nő, aki...

Pontosan milyen az a nő, aki méltóságteljes és van tartása?

Figyelt kérdés
Elnézést a buta kérdésért.
2013. ápr. 25. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Külsőségekben az egyenes gerincben és a válltartásában mutatkozik meg, de a járása is elég kecses

Ha jobban megismered akkor az is kiderül, hogy tiszteli önmagát, és másokat is. Nem alázkodik meg senki előtt, és tisztességes akkor is amikor esetlegesen mást várnának tőle.


Nem fél szembeszállni a külvilággal valami jó dologért.

2013. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Külsőre: kisugárzása van, valahol megjelenik (!!!), nem pedig beesik, egyenes hát, nyílt tekintet, szemedbe néz, nem káromkodik, lassú, kimért a szavak jó értelmében, nem hebrencskedik.

Belső: Nem megy bele félmegoldásokba, társadalmilag elítélendő dolgokba, pl nem lesz szerető. Tisztában van az értékeivel, így nem is osztogatja boldog boldogtalannak, nekem ide tatozik az is hogy nem alázkodik, nem hunyászkodik meg, nem adja ki magát, ha bántják, nem mutatja a gyengeségeit az "ellenfeleinek". Nem pocskondiáz senkit és sorolhatnám.Büszke nő, aki becsüli magát és el is várja hogy értékeljék őt.


Nekem ez a pár sor nagyon sokat segített olyan helyzetekben amikor meg akartam alázkodni valaki miatt:


I decided long ago, never to walk in anyone's shadow

If I fail, if I succeed

At least I live as I believe

No matter what they take from me

They can't take away my dignity

Because the greatest love of all

Is happening to me . -


nekem ilyen egy nő akinek van tartása.

2013. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második válasz szerintem nagyon igaz.

Ezeken felül nekem még annyi jutott eszembe, hogy a gyakorlatban többnyire a méltóságteljes nő inkább csendes, nem ígérget, nem hazudik, kellő önismerettel rendelkezik, és elfogadja magát olyannak, amilyen, de legalábbis nem hajlandó szerepeket játszani, hogy megfeleljen a társadalmi elvárásoknak.

Akinek van tartása, annak vannak elvei az életre nézve, amiket nem ad fel. Ez nem azonos a makacssággal.

Adott esetben inkább az eszére hallgat, mint a szívére, tehát, ha jó emberismerő, akkor gyorsan ráébred arra, hogy hiába szerelmes például, ha nem egy irányba tartanak a férfival. Ilyenkor igyekszik korrekt lenni, nem csapja be sem önmagát, sem másokat, meghozza a döntését, és ki is tart mellette. És ez az élet bármelyik területén igaz. Nem csak elítéli, de el is kerüli(!) az olyan helyzeteket, amikben megalázná magát.(gondolok itt azokra a lányokra, akik "kifikázzák" a "barátnőjüket", amiért berugott/összefeküdt egy idiótával, de két hét múlva ők ugyanezt csinálják, például).

Azaz aszerint cselekszenek, amit mondanak. Vagy inkább nem mondanak semmit, de nem is állítják be másnak magukat, mint amilyenek.

Ezen kívül fontos a hűség. Nemcsak a párkapcsolatban, a baráti kapcsolatokban is. Ha vaalki közel áll hozzájuk, azt nem árulják el, nem csapják be, nem beszélik ki. (azaz tartózkodnak minden olyan megnyilvánulstól, amitől a hitelüket vesztik, és amivel ártanának valamelyik szerettüknek. Bármekkora is a csábítás. Hisz manapság ritka az olyan lány, akinek tényleg van tartása.)


U.i.: Ebbe még bőven beletartozik az is, hogy nem csábulnak el könnyen és vakon. (más férfiak, csinos ruha, új hóbort, stb.)

2013. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem kérdez marhaságokat a GYIKen :)
2013. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!