Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülői láthatás? Megoldhat...

Nagyszülői láthatás? Megoldható lenne?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyre írtam e ki a kérdést,de azért remélem így is fognak rá válaszolni.Na már most nekem van egy féltestvérem akivel együtt nőttünk fel,az apukánk nem közös de sosem éreztette vele senki hogy nem apunak a lánya(az igazi apukája molesztálta mikor látogatni vitte anya és ezért soha többet nem tartották a kapcsolatot).Úgy alakult hogy a házunk hitelét és magát a házat a tesóm nevére irattuk évekkel ezelött,úgy hogy anyukám a haszonélvező és ő is fizette a részleteket.Ebben a házban nőttünk fel,van még a nővéremen kívül még egy nővérem és két hugom is.Én már nem laktam ott régebb óta mert férjhez mentem,gyerekem van.De az a nővérem akinek a nevén van a ház kitalálta hogy a másik nővérem költözzön el...mert hogy csak! ne legyen ott a párjával(holott ugye nem él együtt a 2tesóm mert a másik nővérem pesten lakik a férjével és a kisbabájukkal)Addig fajult ez a dolog h alá akartak iratni anuymmal egy papirt hogy ő nem akarja hogy ott lakjon a nővérem és a barátja, ezt anyu ugye nem írta alá...Na hát végülis a kérdésem arra irányulna hogy egyszer egy veszekedés alkalmával mikor ugye anyum megmondta h nem teszi ki a nővérem akkor a háztulajdonos tesóm kijelentette hogy ez az Ő háza és hogy anyumék költözzenek el...De azt is kikötötte hogy amíg anya nem mond le a haszonélvezetről addig nem láthatja az unokáját...és hát...nem is.Nem hozzák a babát senkihez se a nagyszüleinkhez se anyumékhoz.Mikor az ügyvédnél találkoznak(egy cég miatt) akkor vagy nem viszik vagy úgy viszik el hogy ne is lássák a picit,amit anyu meg vett játékot is vissza adták.Úgy tudjuk van olyan hogy nagyszülői láthatási jog...ezt hol lehet "kérni"? megszokták adni?Anyukám nagyon el van kesredve...köszönm ha válaszoltok!
2013. ápr. 25. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen, talán bíróságnál lehet kérni, vagy gyámhivatalnál. Szerintem megkapja.

Azt mondjuk nem értem, miért kellett mindent a tesód nevére íratni, de szégyen, amit művel.

2013. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szülők döntik el kivel találkozhat a gyerek. A zsarolás nem szép dolog, ha engem zsarolna valaki az lenne az utolsó mondata hozzám. Ha jól értelmezem a nővéred fizette ki a családi házat. Gondolom erre ment el az összes pénze. Olyan nincs, hogy csak úgy nem akarja, hogy ott lakjon a másik nővéred. ennek is biztosan van valami oka. Például nem dolgoztak, nem csináltak semmilyen házimunkát, mindent anyukádnak meg a nővérednek kellett csinálni és még sorolhatnám. Nem akarok találgatni de ha kifejtenéd ezt a dolgot itt, talán máshogy hangzana a kérdésed is.

Kicsit zavaros az amit leírtál egyébként.

2013. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon hosszú történet lenne hogy anyuékén miért nem lehetett a ház,a lényeg hogy felvettek anyuék rá hitelt,mert nem volt más lehetőségük...és mivel a hitelt senki más nem kapott csak a legidősebb nővérem ezért az ő nevére került a ház is..senki nem gondolta volna hogy ez lesz.:S 9hónappal fiatalabb az én lányom az Ő fiánál..és én pl megkaptam tőle hogy az én terhességem miatt nem jut elég figyelem a fiára mert hogy az Ő gyereke az első unoka meg ilyenek...a férjemnek pl nem köszöntek mert hogy nincsenek "egy szinten"...de mind1 mert én nem laktam már abban a házban szóval ebből mi kimaradtunk szerencsére.
2013. ápr. 25. 11:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a nővérem fizette a házat de ezt le is írtam,anyukám fizette a részleteket..tehát a nővéremnek csak a nevén volt a hitel és ennyi.A másik nővéremmel meg gyerekkoruk óta ment a feszkó mert féltékeny volt a legidősebb hogy a nekünk van apukánk...Rajtam és a hugaimon ez már nem csattant annyira mint ugye a nővéremen.Amúgy a fiatalabb tesóm akit ki akart költöztetni dolgozik, a párja is dolgozik és rengeteget segítettek anyunak pont azért mert ott lakhattak,és fizettek a rezsibe is...egyszerüen a nővérem így bekattant vagy nem tudjuk mi lett vele...
2013. ápr. 25. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyukádat nem teheti ki, az biztos, a tesódat már nem tudom.


De anyud kérvényezze a láthatást, biztos megítélik neki.

2013. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

létezik is gyakorolják is a nagyszülői láthatási jogot


a párom családjában is van rá példa

minden második hétvégén a nagyinál vannak -- de ez kivétel is más is volt a háttérben


ált ha jól tudom akkor minden hónapban egy hétvége


am ha anyuka meghal akkor a haszonélvezetet is lehet örökölni érdemes erről végrendelkeznie a többi testvér javára -- ez ki is lehet váltani ha jól emlékszem (pénzzel)

2013. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haszonélvezet nem örökölhető.


Anyukádat nem rakhatja ki a házból. Anyukád a haszonélvező. Sőt, anyukád mondhatja meg, ki lakhat a házban. Tehát ha akarja, kiadja vadidegeneknek. Ha akarja, kirakja a háztulajdonst is. Ezzel jár a haszonélvezeti jog.


Nagyszülői láthatási jog pedig létezik.


Anyukád szóljon a tisztelt lányának, hogy költözzenek el a házból, mert akkor sincs joga ott lakni, ha ő a háztulajdonos, amíg ő él. Nővéredet és barátját pedig akkor és annyi ideig engedi ott lakni, ameddig csak akarja.

2013. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Anyukámék elköltöztek a házból...egyszerüen nem bírta hogy a nővérem oda járkált és követelőzött...ráadásul volt olyan is hogy a sógorom dulakodott apámmal...elkezdte lökdösni,de elötte felvette a karjába a 6hónapos fiát hogy apu ne hogy véletlen is vissza merjen ütni...Nekem is van ugye gyerekem és hát elsem tudom képzelni milyen fájdalom lehet ez hogy a saját lányod akit szeretsz és felnevelsz azt mondja neked hogy jó akkor haljatok éhen!mert sajnos ilyen is volt...Mikor az én babám született már megvolt a baj úgyhogy nem is látta az unokahugát de igazából nem is érdekeli,de pont tegnap adott anyu egy levelet amit az Állam Kincstár küldött és felvolt nyitva...és rosszul voltak visszatéve bele a papirok(a név nem az "ablakban" volt)szóval... a tesóm képes felnyitogatni a levelinket is mert hogy ő megteheti.Próbáltam beszélni vele,de vagy fel sem vette vagy amint beleszoltam letette.Nagyon sajnálom anyukámat mert legalább az unokáját láthatná ha már a nővérem ilyen egy idióta.:SEzért gondoltam hogy kiírom ide ezt a kérdést hátha tudja valaki hogy van e ilyen vagy hogy van e rá esély hogy anyu láthassa még a babát...már majdnem 1éves a kisfiú...már 5hónapja nem látta.
2013. ápr. 26. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!