Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem örökölt házában az...

A férjem örökölt házában az albérlők hónapokkal el vannak maradva a számlákkal, jönnek a kikapcsolásról szóló ajánlott levelek + a lakbérrel 6 hónappal és a férjem szerint semmi közöm ehhez, holott ő munkanélkanélküli és csak én keresek?

Figyelt kérdés

Ma felhívtam az albérlőket és felháborodásomnak adtam hangot,hogy mi az,hogy azt állították ,hogy ki vannak fizetve a csekkek ,holott hónapokkal el vannak maradva .

Április elsejéig volt a szerződésük a férjemmel ,de a férjem e hónap végéig adott határidőt,hogy mindent egyenlítsenek ki ,mert különben el kell menniük és akkoris be lesz hajtva rajtuk az összes tartozás .


Olyanformán fest a dolog,hogy tartsam el a családomat és még az albérlők számláiért is én felelek,a férjem szerint nem kellene nekem ezzel foglalkoznom,de szerintem igenis közöm van hozzá,mivel van két gyerekünk közösen a férjemmel ,így ha a férjem nevén tartozás van a gyerekek és én is hátrányát látom majd.


2013. ápr. 26. 18:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha a házat a férjed örökölte és az ő nevén van, akkor - nyersen fogalmazva - tényleg semmi közöd hozzá, ezáltal az ott lakókat sem hívogathatod.

Más kérdés persze hogy nyilván bosszantó hogy fél éve kvázi ingyen élnek ott és tudják, hogy úgysem fogják kirakni őket, mert a férjed ennyire nem törődik a dolgokkal.

Ők egyébként valami ismerősök? Vagy tök ismeretlenekkel ilyen elnéző a férjed? Szerintem egyébként ülj le vele és mondd meg neki, hogy oké hogy szerinte nincs közöd hozzá, de akkor ne is várja el hogy te fizesd a közüzemi számlákat, mert ezután nem fogod, bőven elég neked eltartanod a gyerekeket, magad és még őt is bónuszba.

2013. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Ha a házat a férjed örökölte és az ő nevén van, akkor - nyersen fogalmazva - tényleg semmi közöd hozzá, ezáltal az ott lakókat sem hívogathatod. "


Amennyiben a mi címünkre jön az ajánlott levél a másik ház elmaradt közüzemi tartozásai miatt amit nekem kell átvennem akkor én igenis úgy érzem ,hogy van közöm hozzá .

És nem mellékesen én vagyok az egyetlen kereső itthon,tehát amennyiben a férjem örökölt házában lakó albérlők számlái miatt behajtásra kerülne sor akkor azt majd nekem kellene elöteremtenem ...vagy még a végén elvinnének valamit itthonról.

2013. ápr. 26. 18:17
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Én értem hogy a te címetekre jön, de jogilag neked semmi közöd hozzá ha nem vagy társtulajdonos.

Mint a hozzászólásom többi részében olvashattad, nem ellened beszélek, csak leírtam mellékesen azt is, hogy ahhoz az ingatlanhoz csak a férjednek van bármilyen köze.

2013. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Engem nem is az ingatlan érdekel ,hanem az,hogy ide hozzánk egyáltalán ne jöjjön olyan ajánlott levél ami miatt nekem kell szégyenkeznem .

Ráadásul édesanyám vigyázott ma a gyerekekre és most ő vette át a levelet , ők is a közelünkben laknak és mérhetetlenül fel volt háborodva ,hogy ilyen levél érkezik hozzánk .

2013. ápr. 26. 18:22
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Amit végképp nem értek, ha az albérlöknek van elmaradása a számlákkal, akkor miért hozzátok, a férjed nevére jönnek a felszólitások?!?!?!


Minden értelmes ember ugyanis a közüzemi számlákat átiratja a lakókra, mert ezzel meg lehet elözni azt, hogy a tulajdonosra maradjon a kifizetés.


De abban igaza van a férjednek, hogy az örökölt ház az ö saját vagyona, ehhez neked semmi közöd sincs, annyira nem, hogy egy esetleges válásnál sem vennék figyelembe.


Ha neked nem tetszik, hogy neked kell eltartani a férjedet, akkor válj el töle.

2013. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
54%
Hát, ha te fizeted az albérlők számláját, akkor nagyon is van közöd hozzá. És, ha tényleg nem fizették ki a számlákat, akkor hajtsátok be rajtuk, de csak, akkor lehet hivatalos, ha irtatok szerződést amiben benne van, hogy, ha nem fizetik, akkor behajthatjátok rajtuk.
2013. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"De abban igaza van a férjednek, hogy az örökölt ház az ö saját vagyona, ehhez neked semmi közöd sincs, annyira nem, hogy egy esetleges válásnál sem vennék figyelembe. "


Nem gondolom továbbra sem,hogy nincsen közöm ahhoz ,ha közös adósságot hoz a nyakamra a jelenleg nem kereső,munkanélküli férjem amiért én ugyanúgy felelek mivel a felesége vagyok !


Engem nem érdekel a ház,de az már igen,hogy ha nekem van bosszuságom miatta és amiatt nekem anyagi károm keletkezhet.


Milyen válásról beszélsz ,szó sincsen válási szándékról.

2013. ápr. 26. 18:33
 8/19 A kérdező kommentje:

"Hát, ha te fizeted az albérlők számláját, akkor nagyon is van közöd hozzá"


Köszönöm !Végre valaki...


Egyébként pár hónappal ezelőtt is volt egy ilyen már,hogy ugyanígy felgyűjtötték a befizetetlen számlákat amiket akkoris én pótoltam ki ,hogy ne legyen belőle végrehajtás a férjem nevére-azaz az enyémre is mivgel házastársak vagyunk.

2013. ápr. 26. 18:35
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha a tartozás a férj nevén van akkor az ő házával kell helytállnia érte! A szolgáltatások a férj nevén vannak? Mert akkor neki kell helytállnia valóban.
2013. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Te egy balek vagy!


Albérlőket elhajtani, mert csak nagyobb lesz a baj. Most szólok, figyeld meg. Aztán ne gyere sírdogálni a vállamon, hogy bebuktátok az egészet.

Ráadásul, ha még be sincsenek jelentve, nem adóztok utánuk, akkor mehettek, ahová akartok...


szóval ez bukta...én szóltam.

2013. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!