Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak, ha a...

Mi a fenét csináljak, ha a szüleimnek látszólag nem kellek?

Figyelt kérdés
kollégista vagyok és hétvégén mikor hazajárok az apám mást sem tud mint mocskolni a zenét amit hallgatok, mindenért engem okolni és sokszor olyan, mintha se ő, se anya nem is szeretnének. Mit kéne tennem?

#családizűr
2013. ápr. 28. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Leülni velük beszélgetni. Mondd el hogy ezt érzed, és aztán hallgasd meg őket. Vagy először érdeklődhetsz, hogy velük mi van. Nem sokat vagytok együtt hátha történt valami amitől búskomorak lettek. Rosszul megy a vállalkozásuk, beteg egy nagymama, mit tudom én, bármi lehet. Beszélgetés, beszélgetés...
2013. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem kamasz gyerkőcöm van, és mindig jó volt a kapcsolatom vele, őszinte volt hozzám. 1-2 éve széthullott ez a harmónia, mióta kamasz. Tudom, hogy ez gyakori a kamaszoknál, hogy csak a haverjai érdeklik, engem hülyének néz, csak akkor szól hozzám normálisan, ha kell valami, hiába kérem meg valamire, azt nem csinálja meg rendesen, vagy van hogy sehogy sem. De ezek miatt nem tudok vele mit kezdeni, nehéz türelmesnek lennem vele, így sokat kiabálok vele. Ő pedig érzékeny korban van, így ezzel biztosan csak ártok, de nem tudom, hogy kellene kezelnem őt. A szeretetemet már nem fogadja el, tehát nem tudok közel kerülni hozzá úgy, hogy megölelem pl. Már nagy ahhoz, hogy pl. ne csak átlépje a szemetes zsákot, hanem levigye, ha már arra megy, ez csak egy példa, de ilyenek miatt fel tudom magam húzni.

Én nagyon szeretném, ha a gyermekem vevő lenne arra, hogy leüljünk beszélni, elmondja, hogy mit hogyan szeretne, próbáltam is, csak annyit mondott hogy kezeljem felnőttnek. De hát hogy kezeljem, ha ő meg semmi kötelességtudattal nem rendelkezik? Nehéz ez. Azért írtam le, hogy lásd a másik szemszögből is a dolgot. Ha a fiamat meghallgatnád, biztosan ő is azt mondaná rólunk, amit te...., pedig nagyon szeretem őt!

2013. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is volt, hogy ezt éreztem. Nem szóltam senkinek róla, de nagyon bántott, olyan volt mintha a tesómat jobban szerették volna. De késöbb rájöttem, hogy ez nem igaz. Szerintem is beszélj velük, mondd el mit érzel. Nekem is leszólták a zenémet (vagyis apa) De ez csak azért van, mert a gyereke vagy, és zavarja hogy nem egyezik az ízlésetek :) Nálunk szerintem ez volt. Mert én "vinnyogós szarokat hallgatok, ez nem zene, a zene csak az, ami a lakodalmakba megy" :D
2013. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!