Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez kisemmizése a futókapcsolat...

Ez kisemmizése a futókapcsolatból született gyereknek? Csak szerintem nem?

Figyelt kérdés

Adva egy vállalkozó férfi, a pénze alatt is bőr van ezt aláírom. Huszonévvel ezelőtt volt egy kalandja a felesége, fia mellett, amiből fogant egy lány (nem mondom hogy ez az egy kalandja volt, de ekkor járt így). A gyereket a nevére vette, tartja vele a kapcsolatot, még a családban is benne van valamennyire, fizette a gyerektartást amíg tanult. 2 éve hagyta abba az egyetemet. Addig elég nagy összeget fizetett (150ezret). A lánynak közben vett egy új építésű lakást, kocsit. És ő "nyomta be" oda is ahol dolgozik (ha ügyes sokat kereshet)

Most úgy gondolja ennyivel letudta a pénz kérdést, örökséget. (Persze szerintem ha valami gond lenne akkor támogatná). De a vállalkozásból nem örökölne semmit. Az a fiáé.

Szerintem ez így teljesen korrekt, főleg úgy, hogy becsúszott gyerek volt. Persze nem kell meghajolni előtte, de amit "kellett" szerintem megtette.

A lány egyébként nem követelőzik tovább, de vannak a környezetében emberek akik próbálják belebeszélni, hogy ki lett semmizve, minden a testvéré. Közben vele nem olyan rossz a kapcsolatuk, de emiatt akár meg is romolhat. Én mindkettőt ismerem, a lánynak már elmondtam a véleményem. De érdekel, hogy mások hogyan látják a helyzetet?


2013. ápr. 30. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Ő nem csak egy becsúszott gyerek, hanem ugyanolyan gyereke az apának, mint a másik. De elég sokat segItett az apa, ezért én nem hőzöngenék. Én is becsúszott gyerek vagyok egy gazdag vállalkozónak, de én semmit nem kaptam.
2013. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 zabmester ***** válasza:
86%

Én úgy látom, hogy akár becsúszott gyerek, akár nem, a gyereke, és ennek megfelelően (meg az anyagi lehetőségeihez mérten) támogatta is anyagilag, az életében is részt vett. Viszont nem gondolom, hogy ezzel letudta egy életre a dolgot. Mármint jobb esetben a szülő a felnőtt gyerekét is segíti, ha szükséges. Bár azt írtad, segítené valószínűleg, ha valami baj lenne.

Az örökség egy másik kérdés, azért mindenből nem zárhatja ki a lányt, a köteles rész akkor is jár, nem számít, hogy becsúszott gyerek-e valaki, vagy sem.

2013. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozás más jellegű vagyontárgy, mint a ház vagy az autó. Az csak úgy ér valamit, ha az, aki birtokolja, ért is hozzá. A lány, ha nem rátermett a feladatra, semmit nem érne azzal, ha kapna a cégből, sőt, akár hatalmasat bukhat is vele anyagilag.


Ha az apa azt látja, hogy a fia tudja haszonnal továbbvinni a céget, jól teszi, hogy ezt még életében elrendezi. Jobb így, hiszen a lány mindent megkap az életkezdéshez. A vállalkozás teher is, nem csak előnyei vannak. Ráadásul ha bebukik, nem csak a tulajdonos szenved kárt, de sok ember munkája is elvész, és ezt a felelősséget nem mindenki tudja kezelni.


Egy szó mint száz, az apa helyében én a rátermettség alapján hagynám a gyerekeimre a cégemet. Ha sikeres üzletember, ahogy írtad, akkor valószínűleg az ő szempontja is inkább ez, nem az, hogy ki a gyerek anyja. Nyilván nem szeretné, ha élete munkája összedőlne egy alkalmatlan személy irányítása alatt.

2013. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg korrekt az apa. Ha még ennél is többet követel a lány, akkor az már kihasználás lenne. Elvileg be kellett volna érnie csak a gyerektartással, de ő jóval többet kapott. Az apa korrekt volt.
2013. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát a vállalkozást ráírathatja a fiára.


A becsúszott gyerekkel nem akartam senkit megsérteni. Azt akartam vele kifejezni, hogy nem is akarta mégis támogatta kötelezőn felül. Persze ettől nem lesz hú de jó ember, de azért csak megtette.

2013. ápr. 30. 10:02
 6/17 A kérdező kommentje:
A lányt nem is akarta bevonni, beletanítani a dolgokba. A fiát irányítgatja ilyen téren. Szóval szerintem rá akarja hagyni. Ez igaz. Egyébként mivel már a fia bejárt középiskolás kora óta (be kellett neki) ezért ért hozzá. Amúgy így elég talpraesett szerintem, amennyire én ismerem.
2013. ápr. 30. 10:06
 7/17 anonim ***** válasza:
5%
Kovácsműhelyt lyányra nem hagyunk. Az emberke teljesen korrekt, senkinek nem lehet egy szava sem, de ebből is látszik, hogy mennyire gyarlók egyes emberek.
2013. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Vállalkozást átadni még úgy is át szoktak az egyik gyereknek,hogy azok édestestvérek,ehhez nem kell becsúszott gyereknek lennie.
2013. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Most úgy gondolja ennyivel letudta a pénz kérdést, örökséget. (Persze szerintem ha valami gond lenne akkor támogatná). De a vállalkozásból nem örökölne semmit. Az a fiáé. "

Itt a teljes örökségről van szó, vagy konkrétan a vállalkozásról? Mert a teljes örökségből kizárni jogilag nem egyszerű, erkölcsileg pedig eléggé elítélendő. Az persze teljesen elfogadható, hogy a fiú folytatja a vállakozást, a lány pedig mást kap az örökségből, de a gyerekeknek egyenlő arányban kell örökölniük.

2013. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek nem tehet róla hogy az apja kivel fekszik le....
2013. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!