Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Annyira lehetetlennek tűnik a helyzet, félek, hogy kiborítanám a szüleimet az ötletemmel.

Figyelt kérdés

Szóval szombaton ballagok, itthon lesz a ballagás után egy kis családi összejövetel. Új embert is üdvözölhetünk majd, nővérem barátját.


A helyzet az, hogy összejöttem egy fiúval vasárnap. Tudom, hogy nagyon friss a dolog, meg minden és nem is akarok semmit elsiettetni. Viszont a fiú ott lesz a ballagáson és meg fog keresni.


Szívem szerint megkérdezném, hogy van-e kedve feljönni hozzánk utána. Ő is bemutatott már a családjának, még vasárnap. Csak azért azzal számolni kell, hogy nálunk ugye nem csak anyumék meg tesómék lesznek, hanem a nagyobb család. Meg azért tényleg friss ez a kapcsolat.


viszont kellemetlenül érezném magam, ha meg sem hívnám, főleg, hogy születésnapom is most volt és felköszöntött meg minden.


Ti mit tennétek a helyemben? Szerintetek hogy tálalhatnám eme ötletet a szüleimnek? Ti mit tanácsoltok? Meghívnátok, vagy inkább nem?


2013. ápr. 30. 18:43
 1/8 A kérdező kommentje:

A fiú még készül is valamivel szombatra. Konkrétan nem tudom, mivel, de véletlenül elszólta magát, szóval tuti, hogy valami aprósággal készül. Ezek után nekem tényleg kicsit furcsa lenne, ha meg sem hívnám magunkhoz..De félek, hogy a szüleim falra másznak, ha meghallják az ötletemet.


Ja, hát ez az első kapcsolatom és még csak ma fogom elmondani.

2013. ápr. 30. 18:44
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
mond el a szüleidnek és azt is hogy szeretnéd, hogy eljöjjön hozzátok. aztán meglátod mi lesz.
2013. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 intrepid ***** válasza:
29%
Mondd meg a barátodnak, ha elmegy, viselkedjen visszafogottan, ez a nap nem őróla szól, hanem a te családodról. Előtte szóljál a szüleidnek.
2013. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Ez a nap NEM a családról, hanem RÒLAD szól. Szíved joga meghívni a fiút is.
2013. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Te ismered a szüleidet, hogy mit szólnának hozzá. Ha úgy érzed, ők annyira még nem örülnének neki, akkor simán megmondhatod a fiúnak, hogy szívesen meghívnád, de a szüleid szerint illik még várni a bemutatással, ha kicsit több ideje jártok már.

Csináld úgy, ahogy a nővéred. Ő mennyi idő után mutatta be az új barátját?

2013. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Elmondtam a szüleimnek, végül is kompromisszumos megoldásként abban maradtunk, hogy meghívom a fiút, de csak délutánra, amikor már nincs itt a nagycsalád. Egyébként sem biztos, hogy egyből az egész család előtt kellene bemutatni, neki is furcsa lenne talán a helyzet.

2013. ápr. 30. 20:33
 7/8 anonim válasza:
44%

szerintem a fiú is nem kicsit érezné magát kellemetlenül

gondolj bele, Te hogy viselkednél, mit éreznél, ha egy hét után odakerülsz a 20-30 fős rokonságába?

2013. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igaz! :)

De megoldottuk a problémát. Vagyis nem biztos, hogy most jön fel hozzánk, mert náluk is lesz egy kis névnapozás délután, majd még meglátjuk, hogy alakul. :)

2013. ápr. 30. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!