Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mely szakmák, foglalkozások...

Mely szakmák, foglalkozások azok, amibe a családtagokat is be lehet vonni?

Figyelt kérdés

Pl. férj-feleség is együtt csinálhatja (főleg vállalkozási formában). Vagy látványos ahhoz,hogy a gyerekeket bevonjuk. Ismerősi körben ki mit csinál,amibe betársulnak a családtagok is?

Ilyenekre gondoltam, mint pl:

- kamionos (elviszi a családtagját az útra),

- állattenyésztő (pl. otthon van a telep, gyerekek tovább folytatják a szakmát)

- vendéglátós (gyerek/feleség besegít a főzésbe, felszolgálásba)


Új életet kell kezdenünk,jelenleg irodában dolgozunk és olyan tevékenységet keresünk,amit felnőtt is el lehet a nulláról kezdeni és pár hónap alatt már dolgozni is benne (vállalkozóként)


Lehetőleg olyat keresek, amit egy kisebb városban is lehet csinálni. Milyen vállalkozást indítanátok kb. egy ház árából?


2013. máj. 3. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Cirkusz.


Gyereket nem vonnék bele, döntse ő el, hogy mi akar lenni, ne érezze a nyomást, hogy már előre el van döntve a sorsa.

2013. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Bolt.


Szüleimnek a házhoz van építve az üzlethelység,anyám elad,árubeszerez,férje árubeszerzésben segit,illetve kiszállítja ha valaki nagyobb tételt rendel,öcsém segit cimkézni,kipakolni,leszedni ami nem kell,én nem élek velük,de könyvelést megcsinálom.

2013. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
nyilvánosház
2013. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
A vendéglátáshoz ha nincs semmi szakképzettségetek akkor nem érdemes belevágni. Az nem úgy megy, hogy összedobunk minden nap egy jó pörköltet, a gyerek meg kiszalad vele az asztalhoz. Nem véletlen tanítják közgazdasági főiskolákon a vendéglátást. Ha nem végeztél ilyen szakot, akkor vedd úgy, hogy már csődbe is mentél, pedig be sem indítottad. Én legalábbis ezt látom a környezetemben. Ismerősök nyitják az éttermet, bárt csak úgy, mert nincs hova tenni a pénzt. 0 marketing érzék, 0 szaktudás, akiket felvesznek az üzlet vezetésére azok meg kiforgatják őket, mert értenek hozzá, és tudják, hogy hogy kell. Egyenes út a bukáshoz.
2013. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Fontos lenne tudni, hogy van e valamilyen képzettségetek, és mennyire vagytok vállalkozásra hajlamosak. Ahhoz is kell érteni. Tudtok e valamilyen OKJ-s képzésen részt venni?
2013. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha bírjátok gyomorral, nyissatok kocsmát. Oda nem kell marketing, anélkül is tódul majd a sok koszos, debil, verekedős alkoholista.
2013. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
én meg pont azt mondom hogy ma Magyarországon nem nagyon szabad semmilyen vállalkozásba belefogni. Sajnos az embereknek nincs pénzük hogy költsenek. Inkább 5-én kapjam az sms-t hogy megjött a fizetésem, mint azt nézzem mennyi csekket kell feladnom az apehnek, mennyit kell kifizetni a könyvelőnek stb...
2013. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Bármilyen (akár pár éves) képzést is elvégeznénk,bár logikusabb lenne felvenni olyat, akinek gyakorlata van a szakmában, mi meg a tőkét adnánk és beletanulnánk. A 4. válaszoló által említett történettől tartok én is, ezért szeretnénk mi magunk is személyesen közreműködni, nem csak főnökök lenni. Amúgy rugalmasak vagyunk, Magyarországon belül bárhova költöznénk. Bár Pest környéke és a nyugati határ tűnik logikusnak.


Nem feltétlen baj,ha a gyerek nem viszi tovább a vállalkozást. De gyerekként jó,ha be tud segíteni. Egy irodába nem tudom bevinni magammal és inkább a saját üzletbe segítsenm, mintsem szórólapozzon majd...


Jöhetnek az ötletek még.

2013. máj. 3. 15:29
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Elhúznék Magyarországról. Így kezdeném az új életet.
2013. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Vállalkozó vagyok.(Még.)Most nem érdemes belefogni semmibe. Nagyon nagyok a vállalkozás terhei és szinte semmire nincs kereslet. Nagy az esély, hogy elbukjátok a pénzt. Vegyetek földet, ingatlant, és esetleg tényleg menjetek külföldre pénz keresni, ha van nyelvtudásotok. Aztán, ha majd hazajöttök, lesz hol lakni, addig is ki lehet adni az ingatlant, bérbe a földet.
2013. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!