Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen az első lépés?...

Mi legyen az első lépés? Hogyan kezdjem el az új életünk, hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés

Sok huzavona, nehézségek, vacilálások, ébren töltött éjszakák után elhatároztam, hogy elhagyom a párom. Sokszor játszotta el a bizalmam, hazudott, kijátszott. A bökkenő, hogy van egy fél éves kisfiúnk. Már egy ideje csak miatta maradtam, mert neki nagyon jó apja. De a kapcsolatunk haldoklott eddig is, és én több hónap küzdelem után most már feladtam. Undorodom tőle, idegesít, nem akarom, hogy közeledjen. Ma megint hazudott. Nincs bizonyítékom, de még ha nincs is igazam, az bebizonyosodott, hogy egyáltalán nem tudok benne megbízni. Nagyon nem vagyok boldog, 25 éves vagyok és nem bírok tovább élni ezt az életet.


El szeretnék menni, de nem tudom, hogy hogy álljak neki. Albérletet kellene találni, a költözést leszervezni. Azt sem tudom, hogy melyik városban kellene lenni. Itt lenne szeptembertől félállásom, ami nagyon jó (amúgy is dolgoznék ősztől), olcsóbb is az albérlet, és a gyereknek is közelben maradna az apja, viszont szüleim, barátaim Pesten vannak, ami 200 km innen, a segítség pedig nagyon jól jönne.


Akik voltak ilyen helyzetben írnának? Mi legyen az első dolog: Szépen lassan költözködjek el, vagy hogyan? Gyerekkel hogy oldjam meg ezt szinte egyedül? A bántó, szapuló megjegyéseket kérem mellőzzétek, mert így sem vagyok túl jól. Köszönöm



2013. máj. 13. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Első lépés beadni a válópert, és kérni a gyerekelhelyezést.

Addig közös a felügyelet a pároddal, Az engedélye nélkül nem költözhetsz el sehova.

2013. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok. Egyértelmű, hogy nálam lesz a baba, mert 1, Neki olyan a munkája, hogy az az élete, karrierje van, napi 12 órákat dolgozik sokszor hétvégente is, és ezt nem fogja a gyerek miatt feladni.

2, Már pár hónapja beszéltünk a problémáinkról, és akkor is beszéltünk erről, hogyha szétmennénk, akkor természetesen nálam maradna a gyerek.

2013. máj. 13. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Pontosan, első lépés a válóper beadása és az ideiglenes gyermekelhelyezés kérelmezése nálad. Amíg ezt a jogot nem kapod meg, a gyereket legálisan nem költöztetheted el az apja beleegyezése nélkül.


Ezután gondold végig, hogy a végzettségeddel hol milyen lehetőségeid lennének munkára, és hogy ez lakhatás, egyéb lehetőségek függvényében hogy alakulna. Pl. megérné-e Pestre költözni, kapnál-e annyival több fizetést biztosan, hogy ott a drágább albérleteket finanszírozni tudd? Elsőre kettőtöknek biztosan megfelel egy kis másfél-2 szobás, aztán majd alakul. Addig keresgélj lakásokat nyugodtan, érdemes előbb nekiállni. Olyan helyeken lenne logikus, amik kicsit nyugisabbak, biztonságosabbak, de mondjuk 20-30 perc alatt elérhető onnét a belváros, ha végülis Pestre kerülne a választás. Esetleg gondolkodhatsz környező falvakban is, ha van autód, és tudnál bejárni.

2013. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg miért is ne költözhetnénk az engedélye nélkül sohova? Felnőtt, önálló ember vagyok. Amúgy meg, ha csak nincs valami nyomós indok, az anyánál marad a gyerek.
2013. máj. 13. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Te költözhetsz, de a gyerek állandó lakcímének megváltoztatásához mindkét szülő beleegyezése kell.


Amúgy meg nem anyának ítélik a gyereket, csak elve így egyeznek meg a felek. Ahol bíróságra kerül az ügy, ott nem egyértelmű a dolog.

2013. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A gyerek állandó lakcíme Édesanyámnál van, az enyém is. Akkor mi van? Sőt, a páromnak meg Szlovákiában. Az ideiglenes lakcímünk közös (egy 3. cím).

Mint írtam, a közös megegyezés szinte biztos, hogy meglenne.

2013. máj. 13. 18:46
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Akkor mi a kérdés?

Albérletkeresés: interneten. Elmész megnézni a lakásokat, amelyik tetszik kiveszed.

Megbeszéled a pároddal hogy mit viszel magaddal.

Aztán ha van olyan ismerősöd akinek van teherautója, megkéred hogy segítsen költözni. Ha nincs, újra internet, költöztetés. Érdemes megkérni néhány barátot, mert az ilyen cégek dolgozói néha csak lerakják az ajtó elé a bútorokat.

Meg kell oldani az etetés-altatást is aznap. Ezt nem tudom, függ nagyon a baba napirendjétől, és hogy mennyire megértő az apa, mennyire fog segíteni.


Ha anyukád vagy valaki más ki tud venni pár napot, akkor kérd meg hogy költözzön hozzád pár napra segíteni.


A baba hol lesz, ha doglozol? Bölcsit találtál már, felvették?

2013. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 omba ***** válasza:

Szerintem a szüleidet, barátaidat kérdezd, ők hogy látják a dologt. Van-e neked Pesten munka, lakás tán?

Ott, ahol laksz nincs semmi kapcsolatod?

Mármint emberi, baráti?

2013. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező: kösz, hogy ezért lepontoztad a válaszomat, ami csupán segítőkész akart lenni.


Nem azért írtam, hogy nem mehetsz sehová, mert nekem ez annyira jólesik, hanem mert így van. Nem kell rögtön kirántani a kardot! Ahogy írták, a gyerek lakcímének megváltoztatásához kell mindkét szülő. Azt meg nem tudom, honnan a lótúróból kellene tudnunk, hogy 3., ideiglenes lakcímen vagytok...


U.i.: az, hogy a gyerek az anyánál marad, már nem szentírás (szerencsére). Ahol nincs közös megegyezés, ott az a fél kapja, aki jobb körülményeket tud biztosítani a gyerek számára.

2013. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Soha nem szoktam pontozni, de azért köszönöm az azonnal nekem támadó kommentet, az ilyenek kellenek. Senkit nem pontoztam se fel se le, mert egy hülyeségnek tartom, ugyanis nem mutat semmit. Nem értem, hogy miért kell azonnal ilyen hangnemben támadni és "kardot rántani". Vagy mindenképpen kell a veszekedés minden kérdéshez? Az első válaszodat köszönöm, azt hiszem rendesen reagáltam rá.


A többieknek is köszönöm a választ. A kérdés igazából arra irányult (csak nem fogalmaztam meg eléggé, mert elég össze-vissza most minden), hogy szépen megfontoltan keressek magamnak helyet, vagy zárjam le, menjek esetleg egy időre valakihez és onnan keressek új helyet. Ma nagyon összevesztünk telefonon és az jutott eszembe, hogy mire hazajön, elköltözünk, mert sokszor fenyegetőztem ezzel, hogyha még egyszer visszaél a bizalmammal, akkor megyünk, és mindig maradtam, és most már betelt a pohár, menni akarok, de attól félek, ha megvárom, hogy hazajöjjön, akkor megint meggyőz arról, hogy maradjak a gyerek érdekében, és sokadszor is segget csinálok a számból és a jövőben is ugyanúgy folytatni fogja, mert nincs következménye.

Aztán elgondolkoztam, hogy a babával nem indulhatok csak így neki a vakvilágnak, hanem megtervezem a jövőnket és utána lépek. Erre tettem fel a kérdést, mert eléggé össze vagyok zavarodva, nehéz tisztán gondolkozni, annyi kérdés kering a fejemben.


Pesten van mindenkim a páromon kívül, miatta költöztünk ide egy éve, mert itt kapott munkát. Itt csak ilyen hirtelen kötött ismerőseim vannak, olyan, akire úgy igazán számíthatnék, nincs. A munka itt nagyon jó lenne, mert lényegében itthoni meló, párszor kéne bemennem egy héten 1-2 órára, úgyhogy arra babysittert fogadnánk, nem adnám bölcsibe. Vagy ugyan úgy volt, hogyha éppen ráér, akkor arra az időre Apuka is tud rá vigyázni. Budapesten nem tudom milyen munkát kaphatnék. Még egy évem van amúgy a doktorandusz képzésből, ami szintén Pesten van, 2 hetente járok fel órára. Szóval nehéz döntés.

2013. máj. 13. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!