Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a párotok...

Mit szólnátok, ha a párotok nyerne 450. 000 ft-ot és nagy részét elköltené "shoppingolásra"?

Figyelt kérdés
Új telefon, ruhák, cipők, néhány apróság a háztartásba.
2013. máj. 15. 21:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
83%
Ő nyereménye, had élvezze. Persze az is kérdés, hogy kellett volna-e ez a pénz a családi kasszába?
2013. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%

A saját helyzetembe tudok belegondolni. A párom ha ilyenekre költené el, csalódnék benne, mert nem ilyennek ismertem meg. Ő előrelátó, tudom, hogy nem dobná ki az ablakon olyan dolgokra, amik nem létfontosságúak. Most pl. épp használt autóra gyűjt, ami kellene a munkába járáshoz, ha nyerne ennyi pénzt, biztosan azt vennénk belőle, de közös döntés után.

Ha nem olyan jómódú a párod, és nem volt fontos neki az új telefon, ruha és cipő, csak amolyan "szórjuk a pénzt, míg van" címszóval vásárolta el, az elég egyszerűségre vall. Szerintem az ember legyen előrelátó. Jó, ha van tartalék.

2013. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
70%
Költse arra amire szükség van ha ketten élünk együtt.
2013. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
65%

Igazából semmit, a nőnek ez boldogsága, ha én nyernék 450-et azt elkölteném a motoromra, ugyanúgy elvárnám hogy ne szóljon bele, Ő nyerte nem én, alapon kell gondolkodni

20/F

2013. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

A nő nyerte a pénzt, ő külön él saját lakásban.


A férfi a szüleivel, ő nehezményezi a dolgot.

2013. máj. 15. 21:45
 6/45 anonim ***** válasza:
43%
Valószínűleg ugyanúgy rosszul esne, mint neked. Mert ha nagyon egyetértenél vele, akkor nem kérdezted volna meg. Mellesleg nekünk lenne elég "betömni való lyuk", úgyhogy mi biztosan megbeszélnénk, hogy mit kezdjünk vele.
2013. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
93%
Mi is nyertünk már pénzt, ennél picivel többet. Mi is "elszórtuk" Könnyen jött, könnyen ment, egyszer élünk.
2013. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%
Ha külön kasszán vagytok, akkor nem értem, mi a baj? Ő nyerte, arra költi, amire akarja.
2013. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha külön élnék a páromtól, nem lenne pofám beleszólni hogy mire kéne költeni vagy mire nem...
2013. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
64%

Hát ha nem élnek együtt, az más tészta... Bár én nőként nem tudom megérteni az ilyen vásárlós, pazarlós gondolkodásmódot, de ha annak a nőnek jólesett... :)

Én inkább félreraknám, mert jól jön az még. Csak hát ez a baj a magyarokkal általában: ha nincs pénz, meg tele vannak adósságokkal, sírnak, de ha jön váratlan bevétel, pl. ilyen formában, nem az az első, hogy félrerakja, mert jó lesz az még, hanem rögtön a nyakára hág a pénznek, megvesz olyat, amit máskor nem tudna. Mintha egyeseknek fizikai és lelki fájdalmat okozna, ha nem élik fel rögtön a pénzt. :D Közben ezek csak értéktelen örömök.

Mit ér az, ha majd később jön valami gáz, aztán nem tudja, honnan akasszon le pénzt?

Na jó, elkalandoztam. Lehet, hogy a kérdésben szereplő nőt egyáltalán nem érinti. Ez pusztán az én véleményem az ilyen esztelen költekezésről.

2013. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!