Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém egy trehány disznó! Mit...

Öcsém egy trehány disznó! Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Én 24 éves lány vagyok. Egész életemben nagyszüleimmel éltem, utolsó perceikig én ápoltam őket, a család vajnyi keveset segített. Majd a haláluk után édesapám örökölte a lakást. Öcsém eddig velük élt, de már nem bírták elviselni, költözésre szólították fel. Ő persze kapott az alkalmon és hozzám költözött. Én eddig vőlegényemmel laktam itt. Megbeszéltük, hogy fizeti a rezsi rá eső részét, és egy igen lényeges kikötésem volt, a rend!! Mert nála trehányabb disznót nem láttam! Több, mint fél éve lakik itt, de én már nem bírom! Fizeti a részét rendesen, de ennyi. Belezabál a kajánkba, habár ő mondta, hogy neki kaja nem kell. A szobáját nem takarította ki mióta itt lakik!!! Nem vicc!!! A ruhák szétszórva, némelyik ledobva a földre, ahogy én kimosva, összehajva beraktam neki. Több hetes koszos poharak, penészes üvegek mindenhol....

A nagyszoba közös használat, de heti 3-4x itt lógnak a haverjaival, füveznek, PS2-nek. Mindent szétpakolnak, és reggelre itthagynak nekem mindent, tehetek rendet. Márha elmennek!! Nemegyszer többen itt aludtak a nagyszobában a kanapén és még a ruháinkért sem tudtam bemenni, mert becsukták az ajtót...Hétvégenként az épp aktuális nőjét nőjét idehozza, elfoglalják a nagyszobát, így a hétvégéinket vőlegényemmel a kicsi hálónk, és a mégkisebb konyhánk közt járva töltjük. És amit itthagynak az leírhatatlan...hamutartók kiborítva a szőnyegre, felborult üvegek, mindenhol kosz...A fizetését is piára, fűre költi...Kb. 1,5 év múlva szeretnénk vőlegényemmel babát..DE ÍGY!!?? Költözni egyikünknek sincs pénze, anyámék nem engednék, hogy öcsémet kirakjam, mondván, neki is ugyanolyan joga van ott lakni, mint nekem!!

Mit tegyek????????


2008. jún. 17. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Na már aztán hogy lenne ugyanolyan joga??? Szerintem ne foglalkozz vele, mit mondanak a szüleid. Rakd ki, ez tarthatatlan. Egyik nap, mikor nincs otthon, szépen összepakolod egy zsákba a mocskát, kirakod az ajtó elé, addigra már legyen ott a lakatos, új zár aztán mondhatja bárki, hogy ne rakd ki. Akkorra már mindegy lesz. Ne hagyd, hogy ezt csinálja, undorító...
2008. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
hát ez szőrnyű!!!nálunk hasonló a helyzet,de én még előtte állok.páromé a mamája háza,mama a haszonélvező.és ott lakik az ugyan ilyen trehány öccse.mi is majd ott akarunk élni,az öccsét meg mégse dobhatom az utcára.nekem is ezek lesznek az elvárásaim.de ha nem tartja be akkor kalap-kabát!mehet!!szerintem először hívd fel a figyelmét,ha nem változik,el kell mennie.a barátait meg ha ott vannak,nyugodtan küld el.a te otthonod,te diktálsz.ha öcsédnek nem tetszik,mondd meg hogy nyugodtan mehet velük.ne moss rá semmiképp.ha nem lesz tiszta ruhája majd elgondolkodik.a nagyszobára meg el kel egy új zár!!!!de azért anyukádéknak mutasd meg a lakást egy ilyen alkalom után.ne takarítsd fel(amit nehéz lesz megállni,de muszáj)és abban az állapotban lássák.hátha ők szót értenek vele.ha pedig így se változik meg,add ki az útját.persze nem fog egyik napról a másikra,de ha fokozatosan javulna a helyzet,már jó lenne.állj a sarkadra!!!és a párod is!!!és a haverokat zavard csak el nyugodtan!!légy határozott!!itt csak az segít!!remélem hamarosan megoldódik!!!szorítok!
2008. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Hát részvétem, de egyetlen amit tehetsz, hogy áthívod a szüleidet és megmutatod nekik kit hagytak a nyakadra..emellett elmesélhetnéd, hogy babát szeretnétek , de nincs kedved ilyen helyre gyereket szülni és nem tudod az öcsédet nevelni..tudod hogy apád nevén van a ház,de ha nem segítenek, akkor fogod a cok-mokod és lelépsz és majd ha rende jön az öcséd azt is elárulod hol laksz, de nyugodtan mondd meg, hogy bármit csinálsz ez van. Egyébként simán kiraknám az öcséd hétvégi barátnőit, minden alkalommal,mert joga van ott lakni az igaz, de abba beleköthetsz, hogy kivel és hogyan lakik ott. Úgyhogy első körben azt ajánlom, ne rakj rendet utána, nem kell rá mosni sem, de ha igen össze ne hajtogasd már!!Majd ha kérdőre vonna, akkor mond neki, hogy örülhet hogy nem te füvezel és ő pedig mos.
2008. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha fuvezik, hivd ki ra a rendorseget. Amugy zavard ki a lakasbol. Szuleid szoveget meg szard le magas ivben.
2008. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
96%
szó mi szó jó nagy patkány az öcséd ha ennyibe se néz téged
2008. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez undorito!Nem vagy te egy szolga!!!!!Hagyd hadd peneszedjen minden a szobajaba peneszedjen meg o is veluk egyut!!!A nagyszobaban csereld ki a zarat es zard be!Elvegre te mosol fozol takaritsz otthon ugyhogy parancsolj neki!Nincs is azzal baj ha oda viszi a baratait de utana tegyen rendbe mindent!A szobajaba ne nyulj semmihez ha o ugy tud lakni benne hagyd hadd lakjon!Mond neki ha nem valtozik meg fel is ut le is ut,menjen a barataival es csinaljanak ott disznoolat ne nalad!Es ha nem valtozik semmit rakd ki a cuccait egy zsakba az ajto ele es mikor jon mondd hogy menjen ahova akar.nem hiszem el egyesek hogy lehetnek ilyenek.Te pedig parancsolj neki!Igy meg gyereket sem tudsz nevelni mert ez nem valo!Nehogy mar ne szulhess gyereket azert mert ez a lusta dog nem kepes megerteni hogy mi a helyzet!Tessek szives parancsolni neki,nem vagy te egy szolga !!!!!!!!
2008. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm a válaszokat, hasonlóan érzek én is..de a javaslataitokat már végigjátszottam...Rendet nem rakok nála, de sajna megjelentek a csótányok:( A mosási tilalmat is bevezettem már, legalábbis megpróbáltam, másfél hét után anyám így szólt: gyere fiam majd mi kimosunk akkor, és össze vissza tekergették a mosógépet, így inkább megmutattam öcsémnek hogyan is működik, nehogy tönkretegye. A szüleim pontosan tudják, hogy öcsi mit csinál, mert náluk is ugyanezt csinálta, csak ott egy nagy szobája volt, és ott művelték ezeket, csak ott mindig akadt egy hülye barátnő, aki rendet rakott néha. A füvezést szívesen jelenteném 1-2 helyre, viszont akkor anyámat és a vőlegényemet is elbocsáthatnák, mert ilyen helyen dolgoznak. És szüleim azt is tudják, hogy babát szeretnénk, és nagyon várják már. Csak egy ötletem volt. Nemsokára lakást felújítunk, akkor szobát cserélünk, és a szüleimtől áthozzuk a francia ágyát, így ott tudnak aludni a haverok, ha épp itt támad kedvük részegre inni magukat. Ha baba lesz, mi párommal kiköltözünk a nagyszobába, oda már biztos nem fogják betenni a lábukat. A kisszobából meg gyerekszoba lesz. Ha terhes leszek, és ettől sem változik semmi, biztos, hogy kivágom innen, mert nekem a baba lesz az első!!
2008. jún. 19. 06:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a szüleidet, hogy adják el az örökölt lakást és az érte kapott pénzt fellezzék el közted és az öcséd közt, így abból a pénzből el tudtok indulni a pároddal az életben. Hogy azután mit csinál az öcséd magával és hogy szórja a pénzt... azután már az ő dologa lesz. Neked/Nektek viszont lesz saját önnálló életetek. Mit szólsz?
2008. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Erre már gondoltam, de a lakásból talán kapnék 4,5M Ft-ot. Ebből még nem tudunk másikat venni. Legalább fel kéne venni 6M hitelt. De jelenleg esélyünk sincs, hogy ki tudjuk fizetni a törlesztőrészletet. 2 éven belül szeretnénk babát, így még én is kiesek egy időre a munkából. Talán be tudjuk majd vállalni a hitelt, ha a gyerek már megy bölcsibe, és én is dolgozom...
2008. jún. 20. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!