Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem akarják, hogy...

Szüleim nem akarják, hogy többet találkozzam vele, mert vallásos. Hogyan győzhetem meg őket, hogy békéljenek meg?

Figyelt kérdés

Semmi okuk nincs, hogy elítéljék őt ezért. Már nagyon régóta együtt vagyunk és egy ilyen dolog miatt nem szeretnék vele szakítani. Nagyon zavaró, hogy olyan megjegyzéseket tesznek a jelenlétében mint: "jézus sem érti meg minek vagytok együtt" stb.

Többször szóltam nekik, hogy erről szokjanak le, de mintha a falnak beszélnék. Barátom is mondta, hogy ez őt is nagyon zavarja, de egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni.

19/L


2013. máj. 26. 23:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem milyen vallású a barátod, hogy ennyire zavarja őket?

Vagy bármelyik vallás zavaró lenne számukra?

Szerintem próbáld nekik elmagyarázni, hogy a barátod nem akar téged megtéríteni, és szíveskedjenek visszafogni magukat, mert neki ez a dolog fontos, és nem szép dolog, hogy felnőtt létükre más hitén gúnyolódnak.

2013. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán szüleid haragszanak valamiért általában a vallásra és általánosítanak. Sok hívő ember engem is ki tud hozni a sodromból, amikor erőlteti a saját vallását, vagy látom, hogy amúgy meg gáz példát mutat.

Amit tenni tudsz, hogy továbbra is kiállsz a barátodért, és bízol benne, hogy a szüleid értelmesebbek annál, hogy ha azt látják hosszú távon, hogy téged boldoggá tesz, akkor ne foglalkozzanak azzal, hogy miben nem hisz vagy éppen miben hisz.

Ettől többet nem nagyon tudsz tenni, ha nem akarod elmélyíteni vitákkal a konfliktust. Esetleg azt hangsúlyozhatod gyakran, hogy boldog vagy vele. És remélhetőleg a szüleidnek is ez a legfontosabb :)

Megkérdezhetem, hogy a "nagyon régóta együtt vagytok", mennyi időt jelent? Ha mondjuk tényleg nagyon régóta ismerik és nem enyhülnek, akkor az elég rossz lehet :S

De kitartást kívánok neked!

2013. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Kérdés, hogy milyen vallású, amiért ennyire nem tudják elfogadni. Mert ha valamilyen szektás, akkor megértem őket, én konkrétan eltiltanám a gyerekem egy szektástól!
2013. máj. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

De durva!! A vallásosság mindig is magasabb rangot, nívót jelentett a nem vallásossággal szemben! A vallásos családok szokták gyerekeiket eltiltani a nem vallásosaktól, fordítva még az életben nem hallottam. Mikor változott ez meg?....


19 évesen meg már meg is házasodhatnál és avval, akivel csak akarod, mit értsek azon, hogy ők akarják megmondani, hogy ne találkozz valakivel, főleg avval az indokkal, hogy vallásos?.... Miylen kifogásaik vannak még, kiket ítélnek el? A művelt, több nyelven beszélő, hangszeren játszó emberekről is letiltanának például?... :D

Miféle veszélyt jelent ő számodra vajon??...

2013. máj. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Elnézést, de ez, finoman fogalmazva, elég nagy bunkóság a szüleidtől.
2013. máj. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha te nem vagy vallásos és nem is akarsz az lenni, akkor addig nincs gond, amíg csak szeretők vagytok. De ha összeházasodnátok, akkor ez nehezen lesz tolerálható. Ő a gyerekeket vallásosan akarja nevelni, te viszont nem.

Ha pedig Jehova vagy Hitgyülis, akkor vagy te is az leszel, vagy nem fog működni a házasságotok.

2013. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon nem mindegy, hogy MILYEN vallású a barátod. Mert ha normális, mérsékelt vallás, akkor a szüleidben van ahiba,de ha valamelyik fanatikus szekta (Jehova tanui, Hitgyülekezet), akkor igencsak érthetö, hogy tiltakoznak ez ellen. Mert ezeknél a partnereknek is az ö szabályaik szerint kell élni, és átvenni a fanatizmusukat.
2013. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

"A vallásosság mindig is magasabb rangot, nívót jelentett a nem vallásossággal szemben!"



EZT ÍGY kijelenteni elég durva, a vallásosság semmivel sem magasabb rangú, mint a nemvallásos - söt a legtöbb esetben aki nem vallásos, az képes gondolkodni, mig a vallásosok többsége csak "elhiszi", amit mondanak neki gondolkodás nélkül.

2013. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"De durva!! A vallásosság mindig is magasabb rangot, nívót jelentett a nem vallásossággal szemben!"

Egy fenéket, kérlek, legfeljebb a vallásosok EGY RÉSZE képzelte többnek saját magát...


"Miféle veszélyt jelent ő számodra vajon??..." - egy eltérő értékrend mindig ugyanazt a veszélyt jelenti, bármely irányba is tér el. Pl. pont azt, hogy az illető többnek kezdi magát képzelni tőle, és elkezdi rátukmálni próbálni a saját értékrendjét a család többi tagjára. Ami meg könnyen a család széteséséhez, konfliktusokhoz, haragokhoz vezethet.


Más kérdés, hogy én senkit sem tiltanék semmiféle vallástól vagy vallásostól, a vallás szabad és magánügy. Amitől tiltanám, az a bigottság minden formája.

2013. máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Jehova tanúitól tartsd magad távol. Dolgozni nem szeretnek, várják a világvégét, az Új világot, és mindent alárendelnek a "vallási kötelezettségüknek".
2013. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!