Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak most?

Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
16 évess leszek nemsokára. Édesanyám nem enged sehova egész nyáron + sose engedi magam sminkelni ... ezeknek aazaz oka, hogy idézzem szaavait "nem fogsz elkurvulni, mint ahogy a kortársaid.." ezzel, csak annyi a baj, hogy van barátom és anyám nem tud róla, de ha tudna megölne kb... és nem tudom, hogy mondjam el neki egyrészt. másrészt ki van rám akadva, hogy heti 1-2x talizunk, de inkább 1x.... és akkoris max 1-2 órára... és írta is, hogy olyan kell mellé aki mindig rá ér....Aztis tudni kell anyámról, hogy nagyon bután viselkedik velem és már próbáltam erről vele beszélni, hogy szórakozni sem enged el év közben...és néha olyan mondatokat vág a fejemhez mintpl. " én adtam az életedet, énis fogom elvenni !!!" mit csináljak most?

2013. jún. 19. 08:04
 1/10 anonim válasza:
Ez a te életed. Jó lehet, félt nehogy ,,olyan legyél, mint a kortársaid'', de ez már túlzás...
2013. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Uramisten...anyám is ezt a mondatot szokta használni az occsemre.Öcsém 17 éves sehova nem engedte el.Még fürödni se a barátaival.Aztán egy családi vita során talpamra álltam és megkérdeztem hogy egy anya hogy mondhat ilyet?egyáltalán anya e az ilyen?Szerintem elszegyelte magát mert azóta visszafogja magát
2013. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
DE mégis mit tegyek, hogy elengedjen szórakozni, meg ilyenek...?még az utcára sem mehetek ki.
2013. jún. 19. 08:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan még csak 14 éves vagyok, de én idén kezdtem el sminkelni magam (csak spirál) és anya ezt nem bánja, mert a leellenőrzi hogy mennyit tettem a szememre akkor nincs baj. Szerintem kérd meg egy barátnőd anyukáját hogy beszéljen a te anyukáddal...Hátha ez segít..

Sok sikert! Majd írj hogy sikerült-e egy kicsit puhítani.

2013. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziaa. köszi a segítséget ! :)
2013. jún. 19. 08:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Így vágták tönkre az én életemet is. Először is ő adta az életed, de te nem kérted rá, nem vagy adós érte. Aki rabszolgát akar, ne gyereket csináljon. Ezt megszívta. Legközelebb vegyen kutyát. Aztán pedig nem ő fogja elvenni, hanem akinek hagyod hogy elegye. Az ember nem rabszolga, és kész, nem benned van a hiba.


Sajna 16 évesen nem tudok megoldást, de 18 évesen pl. távoli egyetem és koli. Vagy ha találsz jó munkát költözés albérletbe, aztán feljelentés zaklatásért ha nem tágít. Vagy néhány barátoddal majd kedvesen felsegíted, miután véletlen legurul a lépcsőn és eltöri mindkét lábát…

Sajnos sokaknak ez rossz viccnek hangzik. Anyám 35 évesen elmegyógyba került pont ilyen bánásmód miatt. Azóta rosszabbul van.


Sajnos itt anyagilag kicsit bonyolult lesz: Dániába 3000 korona ösztöndíj annak aki egyetemre megy, Angliába meg DSS, vagyis szociális segélyből élnek a gyerekek, amíg nincs kedvük dolgozni. Persze ilyen gyerekkor után érthető… A lényeg, hogy nem benned van a hiba, remélem így is sikerülni fog!

De ha ezt meg tudod oldani, akkor még max 2 év és vége. Csak kérlek ha megvan a 18 év ne hagyd magad, mert én láttam a végét, és senki másnak nem kívánom.


Ja, egy jó hír a végére: Van egy barátod, akinek smink nélkül is tetszel. :)

2013. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elmegyógyba? uramisten... lehet jobb lenne, ha az enyém is oda kerülne... hát igen. smink nélkül :)
2013. jún. 19. 09:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jól értetted: Nem a gonosz ember ment elmegyógyba. A nagyszülei csinálták. Csakhogy mikor bekerült, én is hozzájuk kerültem, és mikor félévente kiengedték mindig rosszabbul lett.
2013. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagyis az én nagyszüleim, az ő szülei. Na csak sikerül végre leírni. :)
2013. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ha úgy gondolja, most fojtson meg!

Ahhoz viszont nincs joga egy anyának (sem), hogy gyötörjön, kínozzon valakit évekig!

2013. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!