Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek hogy...

Szerintetek mit tegyek hogy anyukám visszafizesse nekem a tartozását?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és már 7-éves korom óta gyüjtögetem a pénzem!! Mára már 60 000-forintom lenne de anyám mindig el-elvesz belőle kissebb összegeket és arra hivatkozik hogy a fizetését már elköltötte rezsire,kajára...stb.,és hogy tőlem kér mert neki nem maradt! Ha pedig megkérdezem hogy mikor adja vissza mindig csak halogatja! szerintetek mit tegyek?
2013. jún. 27. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

ez nagyban függ attól, hogy milyenek az anyagi körülmények. valóban szüksége van anyukádnak a pénzre, vagy cigire, új ruhákra, cipőkre, hülyeségekre költi melyekre nincs igazán szüksége.

egyébként mit szeretnél a pénzzel kezdeni? félretenni továbbtanulásra, számítógépre, játékra...?

2013. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

gondolom nem a saját fizetésedből gyűjtögeted...

amúgy a pénzből azt az ételt veszi amit te is megeszel

tudom hogy nem jó,nekem a saját fizetésemből szokott elkérni(ami nem sok mert suli mellett dolgozok),de nem magára költi,így szerintem jogos hogy adok neki,neked is azt kéne nézned hogy még mindig jobb mintha magadnak vennéd az ételt,ennyivel te is hozzájárulhatsz a családhoz,gondolom ő sem áll oda eléd és kéri a pénzt amit befizet neked az iskolába,amiből ruhát vesz neked

2013. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom, nekem nem lenne pofám a gyerekemtől egy fillért sem kérni, akár én adtam neki, akár ő kereste.
2013. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván ezt a pénzt amúgy is anyukádtól kaptad, szóval...


Ilyen a családi költségvetés..:)

2013. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ezzel nem tudsz mit tenni.

Nekem is mindig ez volt régen, mikor ennyi idős voltam kb.

Távol élő nagymama sokszor küldött nekem pénzt postai úton, akkor az idősebb tesóimtól is kaptam pénzeket, általános sulis ballagásomra is 14 évesen egy nagyobb összeget, néha szórólapoztam is, abból is volt pénzem, de anyukám elkéregette.

Tudom, hogy nehezen éltünk meg, de akkor is nagyon dühös voltam akkoriban emiatt.

Sose kaptam vissza azokat a pénzeket, hiába az ígéret.

Mostmár dolgozok, adok le itthon magamtól, mert máshogy nem megy.

Te se sokat tudsz tenni.

De nem mindegy mire kéri.

2013. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tedd olyan helyre, ahol nem fér hozzá. Ha otthon nincs olyan hely, akkor kérd meg valamelyik nagyszülődet vagy bárkit, akiben megbízol, hogy vigyázzon rá.
2013. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitől kaptad a pénzt amit összegyűjtöttél?
2013. júl. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!