Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megváltoztatnátok a születé...

Ti megváltoztatnátok a születési neveteket, ha a vezetéknév 7, keresztnév 7, második keresztnév 9 betűs lenne? Elhagynátok ez esetben a második nevetek?

Figyelt kérdés
Nevet változtattam , és várom a postást , ha nektek lenne ilyen hosszú nevetek akkor megváltoztatnátok e?

#névválltoztatás
2013. júl. 1. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarna igen, ha nem nem, csak ezért nem
2013. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát a második keresztnevedet nem kell mindenhol használni, de én tök fölöslegesnek tartom a két nevet, szóval, ha már nagyon idegesítene a hivatalos iratokon, lehet, hogy kiiktatnám.
2013. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a betűk száma számomra a lényeges hanem az hogy én mennyire szeretem a nevem és mennyire kötődöm hozzá


ha nem szeretném akkor a rövidebbet is megváltoztatnám akár egy hosszabbra is csak szeressem


de szerencsére én szeretem a nevem és tetszik amim van így nem piszkálom:)

2013. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Én is hasonló gondban vagyok.


Én kötőjelesen vettem fel a nevem, mikor férjhez menetem 3 éve (nem gondoltam én bele ebbe :D), így most 3 hosszú nevem van.


Ilyesmi, hogy: Solenszkei-Kerepes Anasztázia :D :D


Felvenném a férjem vezetéknevét, de dilemmázok, mivel olyan ritka a vezetéknevem, hogy már csak két család viseli ma. Ezért nagyon sajnálnám. Ráadásul -érthető okok miatt- édesapám sem örülne neki.


Én sem tudom mi legyen.

2013. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Családnevem 8 betűs, keresztnevem 9 betűs, ha majd férjhez megyek még egy xné is hozzájön. Sose változtatnám meg. Bár bosszantó, hogy kb. sehova nem fér ki a nevem. :D
2013. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én se értem hogy egy hosszú vezeték-és keresztnévhez minek kellett egy még hosszabb második keresztnevet adni? Egyszerűen idegesít a hosszú név , sőt a második nevemet meg rühellem , mert nem tetszik. Egyre idegesebb vagyok , nézem hogy mikor jön a postás.
2013. júl. 1. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:
xné nevem 7 betű, lánykori vezeték szintén 7, a keresztnevem csak 4. Hosszú kicsit a nevem de nem változtatnám meg mert szeretem.
2013. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 5 betűs a vezeték nevem és 4 a kereszt nevem.

Iszonyat rövidnek tűnik mindig :D

2013. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*vezetéknevem és *keresztnevem
2013. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

két keresztnevem van, 18 éves koromig az elsőt használtam, azóta a másodikat.

Az aláírásom csak szignó, így egyszerűbb :)

2013. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!