Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők gondolkodnak azon...

A szülők gondolkodnak azon gyereknemzés előtt, hogy vajon joguk van-e a gyermeket világra hozni, és esetlegesen egy csomó szenvedéssel, megpróbáltatással szembesíteni, amit az élettől fog kapni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 14:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg nincs joga gyereket szülni annak, akinek még alapfeltételek sem teljesülnek!
2009. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%

18:14!

Igazad van, de ez a kérdés nem erről szól!

Az élet megpróbáltatásai nem csak a felelőtlen szülők anyagi bizonytalanságáról szólnak. Az "csak" egy rossz kezdet. Az élet bárkinek hozhat, és hoz is nagy kihívásokat, szenvedéseket, kínokat. Van aki megoldja a problémáit, kezeli a gondokat, továbblép és boldogul. Viszont olyan is van, aki nyavajogni kezd, és mindíg llejjebb gurul a lejtőn. Ez választás és akarat kérdése. Tudni kell felállni!

2009. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én szörnyű körülmények között nőttem fel.

4 testvérem van(mindegyiknek más az apja)anyám mégis egyedül nevelt minket egy szoba-konyhás lukban,vert minket,zsíros kenyéren nőttünk fel,nekünk az már ünnepnap volt,hogyha joghurtot kaptunk(talán 3-4havonta 1xvolt ilyen)14 éves koromban elmentem továbbtanulni,kollégiumba,hogy kiszabaduljak a rossz körülményekből,dolgoztam iskola mellett 14 éves koromtól kezdve,sose fogom elfelejteni a keresztanyám mindig úgy tartotta bennem a lelket,hogy minden rossz után csak jó jöhet,hát nem így volt soha,de mégis ezek ellenére őrülök,hogy vagyok és igen ha lehetne választani újra ugyan így élném le az életem mert nagyon sokat tanultam,erős lettem lelkileg,lett bátorságom,megbecsülöm a pénzt és a munkát!

Az élet most sem kímél,de most már megtanultam kezelni az életemet és,hogy "citromot vág hozzám,limonádét csinálok belőle"!

Nem bánom,hogy vagyok és mindezek ellenére őrülök,hogy élhetek mert

Van egy csodálatos férjem és 2 gyönyörű,okos gyerekem!

2009. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!

Nekem is fura ez a gondolat. Aki azt mondja, hogy ha most választhatna azt mondaná, hogy nem akar megszületni, az ezalatt azt érti, hogy legszívesebben meghalna?

Nem mondom azt, hogy a rossz után csak jó jöhet, tudjuk, hogy ezt csak a nagyon optimisták látják így, de amíg él az ember addig van rá lehetősége, hogy jól alakuljanak a dolgai és ha okos és talpraesett, akkor még egy kicsit ő is alakíthatja a saját sorsát. Mellettem sem voltak ott a szüleim, de miután az ember felnőtt belátja, hogy nem minden a szülőkön múlik! Nagyon szerencsés az, aki pozitív dolgokat kap a szüleitől, akár anyagiakban, akár lelkiekben! Ettől függetlenül lehet értelme az életének, de ezt nem másoktól kell várni, hanem mindenkinek saját magának kell megtalálnia!

2009. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

A kérdés szerintem nem más, mint egy pesszimista ember pesszimista gondolatai...

Egyébként szerintem a legtöbb ember- és egy gyeremeket vállaló szülőpár- nem a saját jogait veszi alapul, hanem önzetlenül a lehetőségeket: lehetőséget ad egy új életnek arra, hogy megismerje a csodás világot. Mert akárhogy is nézzük, a világ igenis tud csodás lenni, csak néha nézőpontot kell váltani.


A kérdésedhez hasonlóan felmerült bennem valami: egy embernek ahhoz van-e joga, hogy megfosszon másvalakit az élettől. Gondolhatunk akár arra, hogy elüti autóval, összeveri 1000 forintért, vagy elveteti a magzatát. Ha már lehetőséget kapott valaki a létezésre, akkor miért vennénk el? Ahhoz szerintem nincs jogunk.

2009. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Igen nekem a legszebb dolog a gyerek a világon. Nem is mondtam hogy másnak is legyen az. Ez az én véleményem, nem kényszeríthetek senkit arra hogy gyereket szüljön. Tudom én is hogy nem olcsó felnevelni egy gyereket. De ha minden nő ezen gondolkozna igen hamar kihalna az emberiség. Nagyon szomorú hogy a mai nők többsége úgy érzi nem szül mert mindig van kifogás. De ez az én véleményem.
2009. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell semmi kifogás, tudtommal ez nem kötelező, mert ha az lenne akkor olyanok lennénk mint az állatok akiket az ösztön hajt és nem dönthetnek. És nem az a nemnormális aki nem szül, hanem aki nem bírja ezt elfogadni. Köszönöm szépen nem én akarok lenni az a hős aki megmenti a túlnépesedett világot a kihalástól.

Amúgy én úgy értettem a kérdést, hogy van-e joga olyannak szülni akinek nincsenek meg a feltételek. Erre mondtam, hogy akinek nincsenek meg a feltételek, annak ninc sjoga pl az utcára szülni a gyereket. Az természetes, hogy az élet gondjait mindenkinek meg kell oldani, de ez ne az legyen már, hogy elmegy koldulni, mert az anyja azt hitte elég a szeretet, kaja, vagy neadjisten egy kis pénz nem kell...

Én egyáltalán nem vagyok pesszimista, egyszerűen nem akarok gyereket, mert nem érdekel ez a téma.

2009. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%
A szülés az egyik legönzőbb dolog a világon...
2009. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre a kérdésre a helyes válasz az lenne, hogy nem, hogy NEM, akkor az emberiség rövid időn belül kihalna. Az élet meg szerintem nem szenvedés és megpróbáltatás, hanem játék akadályokkal. A szülőknek meg az a dolga, hogy gyerekeiket következesen neveljék arra, hogyan kell játszani. Erről ennyit.
2009. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Király vagy 20:32-es!!!! Megmontad a valót!
2009. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!