Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barna hajú és szemű nőnek és...

Gyanakvó Barna kérdése:

Barna hajú és szemű nőnek és férfinak, hogy születhet, szőke hajú és kék szemű gyermeke?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Úgy, hogy mindketten hordozzák azokat a recesszív géneket.
2013. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Genetika.
2013. júl. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
igen
2013. júl. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy a gyerek később simán "bebarnulhat"
2013. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen. Hordozzátok a recesszív géneket, a szüleitektől, nagyszülőktől, dédszülőktől.

Pl nálunk midnenki barna hajú és barna szemű a családban, szüleim is, tesóm is, én meg szőke, zöldszemű, mint a nagymamám.

2013. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint nekünk. Párom sötét bőrű (nem a néger, de nem is cigány, szimplán fehér ember, jó bőr típussal), én hófehér vagyok, de sötét barna a szemünk és a hajunk. A kisfiunk szőke lett és világító kék szemű. Némely primitív emberben felmerülhet a kérdés hogy nem a férjem az apja, de aki tudja hogy lehetséges hogy kék szemű legyen, ott nem kérdés. Meg amúgy is, az apja le sem tagadhatná. Bár már tőlem is kérdezte apukám viccből hogy biztos hogy én vagyok-e az anyja...
2013. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gének, bizony. Egyébként a gyerekek általában kék szemmel születnek, és később változik, a húgom is szőke volt, most már barna a haja.
2013. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül születhet, úgy rémlik, hogy a barna színt kódoló gén a domináns, tehát a szülők mendketten hpordozhatják recesszív módon a szőke/kék kombót, amellett, hogy a saját külsejüket a domináns barna gén határozza meg... na, ez esetben nem is kevés, 25% az esély... körül kell nézni mindkét szülő rokonságában mondjuk dédszülőig visszamenően, volt-e szőke/kék.

A gyanakvás meg ostobaság, egyfelől minek vállal valaki gyereket olyannal, akiben nem bízik, másfelől meg ott a DNS teszt...

2013. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Hetedik íziglenik üthetnek vissza ezen tulajdonságok. Barna a szemünk, a lányunk pedig kék szemű, kiköpött apja.
2013. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A szüleim mindketten barna hajúak, barna szeműek, a bátyám tejfelszőke lett, de később bebarnult egészen.


A nővérem és a férje barna hajú, barna szemű, a kislányuk tejfelszőke és kék szemű.


Megesik, a genetika játéka.

2013. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!