Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok a külföldön...

Ti hogy vagytok a külföldön élésel és hogy ott dolgozhassatok? Mennél vagy maradnál ha lenne lehetőség? Családot, barátnőt, barátot, barátokat haverokat itt tudnád hagyni a jobb fízetés reményében?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 16:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel a párodnak itt jó munkája van,te nem találsz,viszotn külföldön összejönne,a párod nem akarna menni mivel fix és jó helye van ahol jól érzi magát,de neked muszáj lenne,imvel te nem tudsz elhelyezkedni itthon.
2013. júl. 12. 16:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi végigcsináltuk, és tapasztalatból mondom.

Ha nagyon szereted a párodat és fontos a hosszú kapcsolat akkor nem mennék nélküle ki külföldre. Nem minden a pénz, és bár kint ha van munka jól lehet keresni, de a magány, a párod hiánya igencsak megtudja keseríteni a kinti életet.

Mi nálunk nekem volt itthon jó munkám, a párom kiment. Nagyon nehéz volt. Annyira, hogy én inkább vállaltam hogy nulla nyelvtudással kimegyek a párom után (aki azóta a férjem) mert nélküle teljesen elvesztem. Így viszont, hogy nem volt nyelvtudásom kint sokáig nem dolgoztam..

2013. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem mennék, ennek az az oka, hogy rosszul érzem magam ha körülöttem nem az anyanyelvemen beszélnek.

Sző szerint frusztrál. Ha 1 hét után hazamegyünk egy külföldni nyaralásból, már akkor érzem, hogy a feszültség eltünik a vállamból.

Nem hiszem,mogy ezt meg tudnám szokni, hiába beszélek németül és angolul is.

Dolgoztam külföldiekkel, azt jól tűrtem. Viszont a párom nem eleg beszédes ahhoz, hogy csak vele beszljek az anyanyelvemen, nekem pedig ez lételemem.

Az, hogy a családot barátokat itthagyom nem zavarna annyira, így is haonta találkozunk, egy Németország, vagy Ausztria sem lenne nagyobb távolság lényegében..

2013. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Őszinte leszek veled, nettó 130at keresek és úgy gondolom korrekt fizetés ahhoz képest amit mások kapnak, a barátok család miatt nem mennék én sehova, sose szoknám meg
2013. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne jó munkahelyünk mennék. Külföldön bármit csinálnék, de valószínűleg nem tudnék a szakmámban elhelyezkedni. Itthon igen. Nem tartom kizártnak, hogy egyszer majd kiköltözünk, pár év múlva talán.
2013. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A te esetek kicsit bonyolult, amiket tapasztaltam az ismerőseimnél, hogy távkapcsolatuk volt kb 2 èvig, és teljesen elhidegültek egymástòl. És most otthon vannak ès megpròbálják újbòl, hogy vagy sikerül vagy nem. Ha te menni akarsz ès a párod szeret annyira, hogy feladjon mindent érted akkor veled megy, de én a párod helyében mindenképp támogatnálak, mivel nem várhatja el, hogy ne dolgozz. Elvégre neki sem lenne olyan jò, ha neki kéne eltartania téged. Szerintem pròbáld meggyőzni, külföldön megbecsülik az embert és nem irigyek. Sokkal több a lehetőség.
2013. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg csak azért nem megyek ki, mert egy ismerősöm sincs külföldön, egyedül pedig nem merek belevágni, illetve az össz. vagyonom 10ezer ft. :) Viszont ha mégis rámjönne valami és nekivágnék, akkor először szakítanék a párommal (ő biztos nem jönne ki), családot meg látogatnám évente párszor. Éltem távkapcsolatban 2 évig, nem jó, még egyszer nem mennék bele.
2013. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek,.a (volt)paromnak akkor volt munka helye nekem nem!es bar imadtam de megtettem a lepest hogy kijottem,.magam mogott hagyva mindent es mindenkit ,es oszinten szolva nem bantam meg mert itt sokkal boldogabb vagyok es kiegyensulyozottabb is ,azok akiket baratnak hittem,jo nagy csalaodas volt reszemrol,.nem sokan maradtak igaz baratok,de azert az 1-2 szemelyert nem mennek haza .en mar megszoktam itt :)csaladom pedig nincs igy nincs kiert sirankoznom !
2013. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mennék, ha lenne lehetőség.

A legjobb barátnőim már külföldön vannak, még kettő van az országban, de velük is egy évben kb. kétszer tudok csak találkozni. A család hiányozna.

A férjemmel más a helyzet. Neki a barátai hiányoznának jobban. De menne ő is.

2013. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én megyek, amint befejeztem a tanulmányaimat, ha minden jól megy. Elsőre valószínű nem szakmában keresnék állást, a későbbiekben viszont valószínű igen.


Nekem könnyű dolgom van, mivel barátaim nem nagyon vannak, párom már nincs és így nagyon veszteni valóm sem. Ugyanúgy szinte egyedül csücsülök itthon, mintha kint lennék külföldön.


A vicc része pedig az, hogy nem is csak a jobb fizetés miatt mennék ki, hanem az egész rossz közhangulat miatt.

2013. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!