Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pesten élők, mit gondoltok a...

Pesten élők, mit gondoltok a háztartásbeliekről? Lenézitek őket, megszóljátok? Vagy befogadjátok a társaságba?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van, férjem Pesten kapott állást, most költözünk. Eddig falun laktunk, itt teljesen elfogadott hogy én itthon vagyok, de nem tudom vajon Pesten nem fognak-e megszólni.


Nem vagyok "plázacica", napközben a házat csinálom és tanfolyamra fogok járni, délután a gyerekkel vagyok.


2013. júl. 16. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen "társaságra" gondolsz. Nyilván olyan emberekkel fogsz barátkozni, akik szimpatikusak neked.
2013. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Senki nem fog megszolni. Pesten is sokaknal termeszetes, hogy a no csak otthon dolgozik.
2013. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez is ember függő. Mondjuk az olyanról aki háztartásbeli bőven iskolás gyerekek mellett, miközben a férje 2-3 műszakban dolgozik még hétvégente is az igen.
2013. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Semmit nem gondolok, sokan vannak itt is anyukak (meg helyenkent apukak) akik itthon vannak a gyerekekkel es haztartasbeliek. Teljesen normalis, biztos hogy ezert senki nem fog megszolni.


Viszont szokd meg szerintem hogy "Budapest", nem pedig "Pest", ezert inkabb megszolnalak mint azert hogy haztartasbeli vagy:D

2013. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, annyiféle fajta család van, gyerekekkel jobbról-balról, extől, mostani élettárstól, hogy mindenki éli az életét, nagyon nem azzal fognak foglalkozni, hogy te háztartásbeli vagy. Ha normálisan éltek, nevelitek a gyerekeket, nem a segélyes "csináltunk egy szakajtónyi kölköt és most tartjuk a markunkat a segélyekért" család vagytok, akkor senkinek nincs oka megszólni.
2013. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A férjem 8-9 órát dolgozik normál munkarendben. most az elején biztos lesz túlóra, de csak amíg belerázódik.


Az iskolás, ovis csoporttársak szüleire gondolok mint társaság meg a tanfolyamon megismert emberek. Szeretek barátkozni, elég nyitott vagyok, de most kicsit tartok attól hogy le fognak nézni, mert csak otthon vagyok.

2013. júl. 16. 15:08
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
minek jársz tanfolyamra,ha otthon vagy úgyis?
2013. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azt sem tudom mivel foglalkoznak a szomszédaim.

Magyarán a kutya sem fog veled foglalkozni, örülsz ha azt megkérdezik, hogy hívnak.

2013. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezért bárki is megszólna, vagy lenézne, rengeteg anyuka van itthon Pesten is, bár sokan azért mert nem vették őket vissza a GYES után, vagy nem találnak munkát.
2013. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, Budapest melyik kerületébe költöztök! Egyes kerületekben igénytelen, lepusztult emberek élnek, vannak kerületek, ahol meg a másik véglet, meg persze vannak a kettő között. Szóval a Pesten élők nem mind egyformák, életstílusban nagyon nagy eltérés van egyes kerületek között. Van, aki mindenkit lenéz mindenért, és van, aki nem törődik a másikkal. Ha bajban vagy, vagy segítség kell, akkor minden esetben az utóbbi./Én laktam már falun is, most Pesttől 3 kilométerre. A falusi emberekbe még több az emberség, visszamennék szívesen, de engem is ide köt a munka:( /

Továbbá a háztartásbeliség is viszonylagos. Ha a gyerekek nélkülöznek, és te kényelemből vagy otthon, akkor az egészen más, mintha azért, mert anyagilag megengedhetitek magatoknak, hogy az energiádat a tökéletes otthoni háttér megteremtésére fordítsd.

Ne törődj azzal, mások mit gondolnak rólad! Ha nektek ez megfelel, és úgy érzed, a saját dolgaidat maximálisan ellátod otthon, ami ugyebár bőven felér egy 8 órás állással, akkor nincs miért "szégyenkezned"!:) Barátkozz majd olyan emberekkel, akik így kedvelnek, amilyen vagy:) Találsz majd olyat is:)

2013. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!