Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szép nevek az...

Szerintetek szép nevek az Opál és a Véta? Hogyan lehet őket becézni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Könyörgöm neee...Még azt sem lehet megállapítani, hogy lány, vagy fiú nevekről van-e szó. Annyi szép normális magyar név van. Attól, hogy valaki ilyen neveket ad a gyerekének még nem lesz különb, csak kinevetik...
2013. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg olyan baromi nagy luxus szegény gyerekeknek normális nevet adni? Majd ha ő kitalálja később, hogy szólítsák Opálnak, Vétának vagy Omegának, akkor majd az lesz a beceneve.


Könyörgöm, ne szivassuk már a gyerekeinket!


Elhiszem, hogy neked tetszik a név, de a gyereked fogja egészen életén át viselni. Szerintem is nagyon király név a Felhőcske, a Rozmaring és a Kertislag, de ha gyerekem lesz biztos valami emberi néven nevezem majd el.

2013. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Opel vectra...


:D

2013. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jajj az Opálról mindig az egyik könyv jut az eszembe...


Ha kimondod a nevem...Mary Higgins Clark tól...

2013. júl. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem a Véta teszik. Hasonló a Vítához, az is tetszik, az utóbbi életet jelent. az Opál szokatlan, ha jó hozzá a családnév, akkor oké. Nekem a Pál nem jut róla eszembe, hanem a drágakő. Külföldiül is van ilyen név.
2013. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Suzano Hitomi válasza:

Az Opál szóról nekem mindig az "opálos a víz" kifejezés és a fátyol ugrik be először. Maga a név meg olyan tündérmesés. A Véta, hát... szerintem nem egy kifejezetten jó név, mert olyan mintha azt mondanád, hogy "Vétó!" azaz tiltakozom vagy elutasítom. Meg nem kell hozzá kis gondolkozás hogy béka vagy létra legyen belőle.

Becenévnek nekem valami -ike végződéses jut eszembe, mondjuk a Pellike az Opálra, vagy a Vétike a Vétára bár az meg azt az érzést váltja ki mintha folyton valami galibát csinálna és hibázna. De Vétá-t, mint becenevet el tudom képzelni. Mondjuk az Elvirának a beceneveként. Egyébként meg ez is egy becenévből önállósult. A román Elisaveta (Erzsébet megfelelője) és a Saveta név rövidülése. (ha már tudtad akkor bocs hogy felesleges információkkal bombázlak) :)

De ha akarod úgy tudod kicsinyítő képzővel megrakni meg csűrni csavarni a magánhangzókat ahogy csak akarod és a végén még jól is fog hangzani. Vetti, Vettika, Vettike, Pelli, Vitta, Éta, Éti, Véti. Opi-t semmi képpen mert olyan mintha az Ópium rövidítése lenne, a Sons of Anarchy meg nem örvend akkora ismeretségnek magyarország átlag embereinek körében, hogy Opie-ra lehessen következtetni róla.

Amúgy meg igazuk van, ne szúrj ki a kölykeiddel hogy ilyen "furcsa" névvel áldod meg őket. Pedig én is rajongok a rendkívüli, nem hétköznapi, különleges nevekért. És hidd el ennél vannak sokkalta rosszabb nevek, amik megtalálásához nem kell olyan messzire tekintenünk.

Ugyanúgy érdekes név is van, ami szép is és nem olyan hétköznapi. Nekem mondjuk nagyon tetszik a Zara, Dália és az Ében. Bár utóbbit inkább adnám lánynak annak ellenére hogy fiú név. De tele van az internet ilyen keresztnév gyűjteménnyel, nem is kevéssel.

2015. aug. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!