Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miként viselkednétek egy...

Miként viselkednétek egy ilyen helyzetben? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Ha egy haverotok,a házastársával előtettek veszekedne,nagyon durván ,szinte az lenne az érzésetek,hogy mindjárt meg is üti,mit tennétek? Beleszólnátok?Megvédenétek?

2013. júl. 28. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tennék, sarkon fordulnék, és otthagynám őket. A családi viszályok nagyon kényes kérdések, nem tudhatod, mi áll a háttérben, mi miért történik, ki mit mond, és miért mondja.

Szóval spuri nagyon gyorsan a helyzetből.

2013. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez kényes kérdés. A jóérzés azt diktálja bennem, hogy megvédeném, de éles helyzetben valószínűleg megpróbálnám inkább kivonni magam a dologból.
2013. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a furcsa ,hogy a haverom ugye férfi,és nem tesz semmit nem szól semmit,pedig nagyon durva amit a felesége művel vele,és az az érzésem,hogy a nő meg is üti néha.Nem tudom de fordított esetben, ha nem férfi lenne megvédeném,sőt,de igy egyszerűen nem tudom mit kellene tenni.
2013. júl. 28. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már ilyen helyzetben. Annyira durva összeszólalkozás nem volt, de az idegbeteg pasija az unokahúgomnak tett pár durva megjegyzést. Mivel mindketten hibásak voltak a dologban, nem szóltam, de később elmondtam az unokahúgomnak hogy ezt a durva hangnemet nem kéne hagynia. Ez másfél éve volt, még mindig együtt vannak, de én 1 éve megszakítottam vele minden kapcsolatot. Szerintem a srác néha meg is ütötte azt a szerencsétlent. Csak aki nem hagyja magát, azon nem lehet segíteni...
2013. júl. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom tanácsolni, hogy nem érdemes beleavatkozni- főleg nem a veszekedés közepén.

Nekem egy (mára már csak volt) barátnőm tett ki a válása körüli hercehurcának és ment a sértődés oda-vissza, hogy melyik hívott fel engem mikor, miért nem megyek se ide-se oda tanuskodni stb.

Egyszer volt az, amikor meghívtak vendégségbe és a késő esti nyugodt beszélgetés olyan mocskolódásba fulladt, hogy azt hittem szégyenemben elsüllyedek (mikor szexelnek, miért nem, ki mennyit hozott a házasságba és hasonlók).

Nagyon haragudtam, hogy ennek kitettek engem, megrökönyödve ültem egy darabig a helyemen, aztán elnézést kértem és hazajöttem. Egy világ omlott bennem össze, csalódtam ezekben az emberekben és ott végtelenül önzőnek, figyelmetlennek tartottam őket. Egymással és velem is.


Kb. egy hét múlva felhívtam őket külön-külön és elmondtam, hogy milyen megalázó volt számomra az eset és nem kívánok ebben semmilyen formában részt venni.

Verekedés nem volt- de ha esetleg tettlegességig is fajult volna- nő létemre nehéz lett volna beleavatkozni.

Talán akkor is azt tettem volna, hogy elmegyek- esetleg rendőrt hívok, de ebben nem vagyok biztos.


Nagyon kényes és nehéz helyzet, de esetleg külön-külön a vita elmúltával elbeszélgethetsz velük.

Minden jót.

2013. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy egyesek azt hiszik, az a normális, amit a Máunika sóban láttak.
2013. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tilos beleavatkozni!

A végén ketten "ütnének" téged.

Vagyis neked esnének, hogy mi közöd hozzá, mit ütöd be az orrodat.

Én azonnal elköszönnék tőlük.

2013. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!