Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fáj az anyámnak ha...

Miért fáj az anyámnak ha üdítőt iszunk vagy elmegyünk szórakozni a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Pl. mi szoktunk venni kólát vagy más üdítőt és azt isszuk, és anyukám mindig mondja, hogy ő csak vizet iszik, akkor mi se igyunk mást, mondom igyon ő is mást, erre azt mondja drága meg minden( pedig a család 400 ezret keres havonta).

Ha meg moziba megyünk havonta egyszer akkor hőbörög, hogy elmegy a pénz a benzinre meg ilyenekre szórjátok el a pénzt, pedig ez a mi pénzünk, és nem is megyünk túl sűrűn.Miért fáj neki, hogy néha szórakozunk?Elvégre fiatalok vagyunk, nekik is mondtuk, hogy miért nem mennek el néha, de mindig a nincs pénzre hivatkoznak.


2013. júl. 29. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Irigy, ennyi, bár elég szomorú, ha egy anya irigy...
2013. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Zsémbes, és irigy..azért zavarja mert ő is menne legszívesebben, viszont a zsémbessége miatt nem teheti, ezért inkább titeket beszél le róla.
2013. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
2013. júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nmelehet h gyerekkorában vagy régebben megkellett fogni a pénzt és azért spórolós.Az én anyám se vesz meg magának semmit csak nagyon ritkán pedig megtehetné,de azért mert régebben megkellett fogni a pénzt és spórolós.
2013. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, mint a négyes írta. Én is ilyen leszek, illetve vagyok, a férjem képtelen megfogni a pénzt, és nincs sok, be kell osztani. És mindig az van, hogy nekem kell alap dolgokról lemondani, hogy jussunk valahová. Ez egy idő után már a bőre alá férkőzik az embernek, és akkor is ilyen, ha megtehetné, hogy leemeli a polcról, ami megtetszik neki. Volt ilyen időszakunk is, én félretettem, de milyen jól is jött, mert nem sokkal utána kénytelenek is voltunk felélni. Ha akkor hagyom 'elherdálni', nem tudom, mihez nyúltunk volna. Szóval ez ilyen, így működik.

Nem hiszem, hogy anyudnál ez irigység, persze attól még benne lehet, de azért figyelembe veheted azt is, hogy ezzel igyekszik felkészíteni nehezebb élethelyzetekre, mert elég könnyen lehet, hogy lesz ilyen. Akkor majd jusson eszedbe.

2013. júl. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Tapasztalatból mondom, a gazdagabbak fukaribbak mint a szegényebbek. Mi fagyit árulunk, és a szegények jobban megveszik a gyermeküknek. Nem tudom hogy ez miért van, de régen páromnak alig akart adni az anyja pénzt, hogy elvigyen moziba, pedig jól éltek, mi meg szegények vagyunk..

Lehet van abban is valami, hogy úgy gondolják a szegények hogy úgysincs pénz, nem is lesz, megveszem amit szeretnék. A gazdagok meg hogy gyűlik, gyűlik, gyűjtögessük, ne költsük, hagy legyen minél több.

Én MMO játékban így gondolkodom. Ha kevés pénzem van, úgy vagyok vele hogy úgyis rengeteg kell még a sokhoz, megveszem amire szükségem van, amit szeretnék. Viszont ha összegyűjtöttem egy elég szép összeget, sajnálok belegyúlni, inkább gyűjtögetem, jó érezni hogy sok pénzem van.

2013. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
43%
Hát mert elbbtított az any.d bocs, hogy így fejezem ki magam de minek kertelni nem azaz életlényege ,hogy olyan dolgokat tégy amiket ha megteszel más azt mondja, hogy de fsza vagy meg minden magadért és a szereteidért élj bár nemhiszem, hogyeztigy valaki is megértette a lényeg, hogy élvezd inkább az életed amíg lehet amugy meg sört igyál egésségesebb mint a víz és olcsóbb mint az üdítő az üdítők károsak hizlalnak a kóla meg egyenesen méreg .
2013. júl. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Anyukád egy kicsit túlreagál, de a szülők már csak ilyenek. Az élet nagy igazságit próbálják megmutatni. Amm....az hogy a család 400K-t keres még nem biztos hogy nincs rejtett adóságaitok. Nem tudhatom, nem vagyok a helyedben, de ha van alapja Anyukád elővigyázatosságának tanácsoa lenne megfogadni.
2013. júl. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ő nagyon spórolós. Ennyi. De végülis nem tiltja meg, csak szóvá teszi azt, amire ő nem adna pénzt!
2013. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os nagyon jókat írtál! A szegények tényleg így gondolkodnak. "Nem is volt, nem is lesz." A pénztelenség az ember tudatalattijába is beeszi magát és a gondolataiba is így beférkőzik. A gazdagok tudják, hogy szerezhetnek pénzt, ezért ők gyűjtögetnek, mert tudják, hogy van miből.
2013. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!