Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van kérni a pénzt?

Jogom van kérni a pénzt?

Figyelt kérdés
A volt férjem a nyári szünet előtt felhívott, hogy csináltassak a kislánynak útlevelet, mert szeretné elvinni az új párjával és annak a gyerekével a közös gyerekünket nyaralni. Elengedtem, mert már nem annyira pici a lány, és nagyon szeretett volna menni (én nem engedhetem meg most magamnak a külföldi nyaralást). Viszont nem küldték el az ahavi gyerektartást. Én úgy érzem, hogy ez nem korrekt, mert ne abból a pénzből nyaraltassa a lányát, és nem én kértem, hogy vigye magával. Szerintetek jogom van követelni a pénzt?

2013. aug. 2. 08:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Persze, hiszen az a pénz arra van, hogy te ruházd, etesd taníttasd stb. a gyerketeket.


Bár ha normális beszélő viszonyban vagytok az édesapjával, akkor próbáld vele megbeszélni, hogy neked szükséged van erre a pénzre, hisz kezdődik az iskola stb. Esetleg egyezz bele ha belefér, hogy a jövő hónapban dupla pénzt kapsz, vagy, hogy erre a hónapra járó pénzt mondjuk három részletben kapod meg a volt férjedtől.

2013. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Alapból koteles lenne fizetni a tartasdijat a nyaralás idejére is.

Az en maga véleményem szerint viszont nem lenne szép dolog követelni, hiszen a, a gyereknek élményt szerzett, b, neked nem voltak plusz költségeit miatta, c, a gyerekre nem kellett költenek a nyaralás ideje alatt.

2013. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy hétre mentek, és a maradék 3 hét? Így sem fizet sokat, a dupláját kéne már, mert mióta megszabták a tartásdíjat még egyszer annyit keres az új munkahelyén. Nem akartam pereskedni, mondtam, hogy oldjuk meg egymás közt. De valahogy elfelejtette azt is.
2013. aug. 2. 08:37
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Ja hogy csak egy het? Azt hittem egy hónapról van szó. Említsek meg neki, hogy elmaradt a pénzzel. Koteles fizetni.
2013. aug. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kérd el tőle, beszéljétek meg. A tartásdíjat köteles fizetni minden hónapban, az egy másik dolog, hogy ezen felül milyen pluszt ad a kislányotoknak, ettől függetlenül a tartásdíj alap.
2013. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, jogod van. Semmi köze a gyerektartásnak ahhoz hogy ő elviszi nyaralni. Jó hogy nem már... másképp el sem vitte volna? ...
2013. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Igen, jogod van. Nyári szünetben, ha nála van a gyerek, akkor is köteles fizetni a gyerektartást.

Ez logikus is. Lehet, hogy ilyenkor kevesebb a kiadás, viszont a tanévkezdéskor megnő a kiadás, és gondolom, akkor pedig nem fizet többet.

Az egy másik kérdés, ha most épp megszorult, pl. a nyaralás miatt, és te is tudod egy hónapig nélkülözni a pénzt, akkor felajánlhatod neki, hogy következő hónapban fizessen két gyerektartást, és most ne utaljon semmit.

2013. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Naná, hogy van jogod hozzá. A nyaralás plusz, ami az ő döntése.


Az én apám egészen új fajta mocsok ilyen ügyben. Május 5.-én van a szülinapom, és az utolsó tartásdíjat (amikor 18 lettem) már nem akarta odaadni anyámnak, arra az "5 napra".

2013. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
8-as válaszolónak. A tartásdíj nem a 18. szülinapodig jár, hanem amíg nappali tagozatos tanuló vagy.
2013. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem fair, elviszi nyaralni a gyereket a gyerektertasbol? De azt a pénzt lakhatasra, ruhára, kajára, iskolára ... Kellene fordítani.Szep tőle hogy nyaralni viszi de azt tegye a saját pénzen és ne a gyerektertasbol.
2013. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!