Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halott hozzátartozódat megnéze...

Halott hozzátartozódat megnézed/nézted?

Figyelt kérdés

#halott #megnézed
2013. aug. 2. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A mamát biztosan megakarom majd nézni.Lesz hozzá erőm,sőt nekem szükségem is van erre,igaz,hogy egy kicsit morbidan hangzik,de én így tudnék búcsút venni igazán egy embertől.Persze akkor is örökre emlékeznék rá,és emlékszek is majd rá.


17/L

2013. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, igen.

Apukámat nem.

A papám a szemem előtt halt meg, így láttam.

De ha választani kell, akkor soha nem néznék meg halottat.

Maradjon meg az emlékekben olyannak, amilyen élőként volt. Nekem ez a véleményem.

2013. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A nagymamámnál, még nagyon gyerek voltam, a szülők úgy intézték,mhogy csak később menjek be a ravatalozóba.


A dédimet csak én nem néztem meg, képtwlen voltam rá, űgy akartam rá emlékezni, ahogy éltében.


A keresztapukám halála maradandó nyomokat okozott az arcán, így nem is volt nyitottkoporsós.

Kicsit nehéz vele kapcsolatban,mmert néha még mindig úgy érzem, hogy bármikor betoppanhat a kapun...nagyon rossz, pedig 3,5 éve történt már.

Viszont azt sem tudom, képes lettem volna-e akkor megnézni. Nem a halállal, vagy a holttestekkel van általánosságban bajom, hanem nem tudom, hogy a szerettemet holtan látva hogyan reagálnék.

2013. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimet nem. Édesapámat messziről, mert a rokonok bevittek...
2013. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egyet igen. Nem voltam ott amikor meghalt, így a temetőt kértem meg, hogy készítsék ki, hogy megnézhessem. Nagyon nagyon szerettem őt, el kellett búcsúznom, és nem bántam meg. Úgy emlékszem rá, amilyen volt, nem úgy ahogy halottként láttam.
2013. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagymamàmat megnéztem, pedig biztosra mondtam h nem fogom megnezni. anyukámat hamvasztottak :(
2013. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnek nyitott koporsó volt, én pedig bent voltam a ravatalozóban a többi közeli családtaggal együtt, tehát láttam őket.
2013. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, én úgy szeretek emlékezni rájuk ahogy éltek, és nem sápadtan egy koporsóban fekve. Számomra ez morbid.
2013. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kellett a látvány a feldolgozáshoz. A nagyszüleim 2 éves korom előtt elhunytak, rájuk nem emlékszem. Az első közeli hozzátartozóm apukám volt. Megnéztem, megérintettem, megsimogattam az arcát. Így engedtem el, ez kellett a búcsúhoz. A keresztapámat nem tudtam így elengedni még, mert őt hamvasztották. A temetésen őt nem láttam, csak azt a porcelán köcsögöt a hamvakkal. Nekem nehezebben megy így a feldolgozás, még mindig nem hittem el, hogy halott. Szerintem ezt mindannyian máshogy érezzük. Én nem szólom meg azokat, akik irtóznak ettől, ám én sokszor megkapom, hogy morbid vagyok...
2016. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!