Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem Apám élettársá...

Hogyan kezeljem Apám élettársának antiszemita megnyilvánulásait?

Figyelt kérdés
Szüleim már régen elváltak. Édesanyám félig zsidó, de amúgy a vallást nem gyakorolja a család régen kikeresztelkedett. Viszont most Anyukám együtt él 3 éve egy hithű izraeli férfivel (20 éve itt él, beszél magyarul, magyar származású). Apám pedig 10 éve ezzel a nővel. Mindig is mondogatta a gyűlölködő dolgait, de nem nagyon foglalkoztam vele, bár mélyen elítélek minden előítéletet vagy faji megkülönböztetést, de a "béke kedvéért" csak néha mentem bele vitákba, mondjuk volt pár alkalom, hogy elfajult. Most viszont eléggé elkapatta magárt az elmúlt időben és tűrhetetlenül viselkedik. Apámmal nem akarom megszíkatni a kapcsolatot, de ezt már nem bírom... Mit tegyek? 19/l
2013. aug. 4. 22:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%

Őszintén? Leginkább semmit ne tegyél, már 19 évesen rájöhettél volna hogy nem abból áll az élet hogy mézes habos dolgokról beszélnek a "felnőttek" Én először 8 évesen hallottam nagyon csúnya szavakat itthon, mégsem költöztem el máig sem. Nem értem a felháborodásod, nem vagy zsidó de mégis bántja a füled amiket mond, ezt tudnod kéne kezelni

Ha ott akarsz apád mellett maradni akkor pedig kénytelen leszel bírni, mást nem igen tehetsz, mert gondolom magad nem tudnád fenntartani még

21/F

2013. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén?Ezzel semmit sem lehet kezdeni, ha nem tudjátok rávenni,hogy ne hangoztassa előttetek ezen nézeteit akkor nincs rá esély mert neki ez a meggyőződése, a véleménye biztos nem fog változni.

Esetleg ha van olyan személy aki tudna rá hatni akkor az beszélgethetne vele,hogy a baráti körében nyomhatja, de előttetek legyen szíves ne tegye.

2013. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Off: Hirtelen azt hittem,hogy én vagyok az első válaszoló, nem értettem,hogy került oda a 21F:))
2013. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyedül élek, önfenntartó vagyok az egyetem mellett, csak látogatóba járok oda (leginkább a húgomhoz). Nem kell ilyen lekezelően írni, elég értelmes és viszonylag sokat látott fiatal vagyok, nem gondolom, hogy az élet mézes-habos-babos. De azt nehezen viselem, amikor olyanokat mond, hogy anyám is egy büdös ku.va a magyarok megszégyenítője, hogy összeáll egy ilyen emberrel, meg hogy minden zsidó megérdelelte, aki koncentrációs táborban halt meg (holott anyai dédnagyapám és szinte az egész család ott halt meg), és még sorolhatnám. Apám nem hajlandó látogatóba jönni, ha találkozni akarok velük, akkor nekem kell menni, de ő is mindig ott van.
2013. aug. 4. 23:05
 5/17 anonim válasza:
83%
Ezek nem egyszerűen "nagyon csúnya szavak", hanem egy tudatlan, buta ember megnyilvánulásai ! Ráadásul kérdezőben is folyik zsidó vér,tehát éppen ezért pofátlanság a nő részéről,hogy ennyi tisztelet sem szorult belé,hogy legalább ne előtte ömlessze a világra a szennyes gondolatait
2013. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem amikor ilyeneket mond, nézd levegőnek, nézz át rajta... Biztos hergelni akar, ne add meg neki azt az örömöt...
2013. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem már túl vagytok azon, hogy a "béke kedvéért". Egész egyszerűen aki ennyire buta, és tudatlan, ráadásul rosszindulatú az nem érdemli meg, hogy magadfajta értelmes, nyitott, és intelligens lány szóba álljon vele. Szerintem ezt egészen nyugodtan megmondhatod édesapádnak is. Én fele ennyiért olyan patáliát csapnék, amilyet még a világ nem látott.


Egyébként hasonló a helyzet nálunk is, apám régi nője folyton szidta anyámat. Először csak amikor azt hitte nem hallom, (voltam kb 5-6-7 éves) aztán tizenéves koromban egyre jobban. Mindezt azért, mert édesanyámnak egy szavába került volna, és otthagyja ezt a nőt apám. Egyébként a válás oka az volt, hogy vele lépett félre. Én amúgy megmondtam neki, hogy ha még egyszer meghallom, hogy anyámat a szájára veszi bármilyen formában, a kocsi után kötöm, és végig húzom Budapesten. Soha többé nem hallottam tőle semmit. Mellesleg engem is utált, kiskoromtól fogva.


Ezt tudom tanácsolni neked is. Sok sikert.

21/L

2013. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Apukád nem egy túl intelligens nővel kötötte össze az életét.
2013. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Féltékenység antiszemita csomagolásba tálalva.Mivel anyádnak nem tud fájdalmat okozni közvetlenül,ezért jó vagy te is.Az ilyen buta ,rosszindulatu gyűlölködéssel nincs mit kezdeni.Ne menj bele vitába,mert ezzel megadod azt,amire szüksége van,a gyötörhető közönségét.Zárd le,hogy nem akarsz és nem is fogsz erről beszélni.Térj ki,ha kezdeményez.Legyél higgadt és nyugodt,ezeknél ez a megoldás.
2013. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is fájna. Ez nagyon ízléstelen! Egyértelműen csak heccelni akar. Édesapáddal nem tudnál beszélni erről, hogy ő hasson rá valahogy? A leírtak alapján nem gondolnám, hogy komolyan, értelmesen el tudnál beszélgetni ezekről a dolgokról vele, mert aki rasszista, vagy antiszemita, annak az embernek számít a "hatalom" megélése, hiszen rasszizmusa vagy antiszemitizmusa is arra épül, hogy többnek gondolja magát másoknál. Úgy gondolja, feletted áll, akár a korod, akár a származásod miatt... ezért gondolom, hogy apádat talán egyenrangúnak tekinti magával, vagy felnézhet rá, talán rá jobban hallgat. Ha csak hecc az egész, akkor azért kapod, mert te vagy az összekötő kapocs apád és anyukád között.

Nem lehet egyszerű eset a nő. Volt egyszer egy ilyen ismerősöm, és nem sok mindent lehetett kezdeni vele.

Kitartás!

2013. aug. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!