Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a kérésem vagy nem?!...

Jogos a kérésem vagy nem?! Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni,ha tudjátok a választ kérlek segítsetek

Igazából nem tudom,hogy jó témakörbe írom-e a kérdést de talán itt adják a leghasznosabb válaszokat


A probléma:

Adott egy családi ház, ami eredetileg testvérem (már ha lehet annak nevezni...) és apám tulajdona volt (testvéremé 3/4 apámé a maradék) apám meghalt áprilisban így az ő egy negyed része az enyém lett, tudni kell,hogy ők nem abban a házban élnek viszont sok "lomjuk" van ott jópár értékes is közülük.. na most a hagyatéki tárgyaláson nehezen de sikerült megegyezni,hogy mi lesz az enyém mi lesz a nőveremé (nővéremmel nagyon de nagyon rossz a viszonyunk, így ez elég bonyolult volt), viszont van olyan tárgy ami ebben a bizonyos házban van,de a bökkenő,hogy csak nővéremnek van kulcsa és ő nem hajlandó kinyitni a házat sem adni kulcsot..


A kérdés: jár nekem kulcs, vagy sem? Sajnos nincs ügyvéd ismerősöm vagy olyan aki értene ehhez, de józan paraszti ésszel azt gondolnám,hogy jár mivel a hát 1/4 része az enyém lett..


köszönöm,hogy elolvastátok! :)


üdvözlettel: Erika..


2013. aug. 7. 15:57
 1/10 A kérdező kommentje:
ház* elnézést,de gyorsan írtam
2013. aug. 7. 15:59
 2/10 anonim ***** válasza:
jár
2013. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jogi tudományom nincs, de így gondolom én is, jár neked a kulcs. Tulajdonos vagy. Ha nem is többségi, de a negyed részt akár használhatnád is, mint lakó, úgy hogy nem hiszem, hogy kizárhat.

Haszonélvezet nincs a házon, ugye? Mert az lenne erősebb, mint a tulajdonjog.

2013. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


tehát akkor jogosan követelhetem a kulcsot..

2013. aug. 7. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
mindenképp jár.
2013. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!


Jár neked, hogy a te tulajdonodat is képező házba bejuthass, mivel nem az számít, hogy milyen eszmei arányban vagy tulajdonos, hanem, hogy az vagy.

Ha a nővéred nem enged be, akkor a következőket teheted:

A./ Felszólítod őt írásban, ajánlott levélbe, hogy tegye lehetővé a bejutást. Szabjál neki határidőt. Ha az eredménytelenül eltelik, menj be a ház fekvése szerinti település jegyzőjéhez, és kérjél birtokvédelmet, azaz kérd meg, hogy jogi (közigazgatási) eljárás keretében szólítsa fel a nővéredet, hogy tegye lehetővé a bejutást. Vidd magaddal a hagyatékátadó végzést is! Az eljárás további menetéről a jegyző - ügyintéző - tájékoztatni fog.

B./ Hívsz egy lakatost, elmondod neki, mi a helyzet, és megkéred, hogy cserélje ki a zárat. Ha már bejegyezték a tulajdonjogodat az ingatlan-nyilvántartásba, az erről szóló határozattal tudod igazolni, hogy te jogszerűen akarsz bemenni a házba, bár a lakatosnak ezt nem vagy köteles bemutatni.

Remélem tudtam segíteni.

2013. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az A./ megoldás kissé hosszabb időt vesz igénybe és kicsit bonyolultabb is.
2013. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!! nagyon sokat segítettek :)
2013. aug. 7. 17:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Akár be is rúghatod az ajtót, a tiéd is a ház:)
2013. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen jár
2013. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!