Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ebben is kettős mérce?

Miért van ebben is kettős mérce?

Figyelt kérdés

Legalábbis az itt olvasható kérdésekben.


Ugyanis ha egy férfi nem akar gyereket, mert nem szereti őket (mint például egy tegnapi kérdésben is), akkor azt el kell fogadni, de ha egy nő nem akar gyereket ugyanezen okból azt már szidják, mint a bokrot, hogy hát hogy képzelte azt ő, hogy így gondolkodik. Saját tapasztalat is, ugyanis 35 vagyok, soha nem akartam gyereket. Egyszerűen semmi motivációm sincs, semmi anyai ösztön, hogy legyen. És folyamatosan kapom 18 éves korom óta a szidalmakat, hogy mégis hogy gondoltam én ezt.

Érdekes módon a férfiakra sosem írják, hogy majd megváltozik a véleményük, mindig csak nőknek írják.

Vélemények?



2013. aug. 16. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Mindenben kettős mérce van, még ha tagadják is sokan.

Ha nő nem akar gyereket, akkor jönnek az ősanyák, hogy nő az ilyen, meg kéne égetni meg ilyenek :D Őszintén, kit érdekel? Ha neked jó, akkor hajrá! :) Vannak ezek a "nők", akik azt hiszik, valaki csak akkor nő, ha szül. Ezekkel nem tudsz mit kezdeni, be vannak savanyodva :D


Ha férfi nem akar, akkor OK. Ennyi.

2013. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, kapni is fogod még sokáig. Itt meg főleg, csak azt nem értem hogy más embernek miért fáj az, ha Te nem akarsz gyereket. Ha szülnél egyet, és nem lennél jó anya, akkor meg az lenne a bajuk hogy miért vállaltál gyereket... Egyszerűen nyelni kell egyet, és menni tovább. Nekem is folyamatosan azzal jöttek hogy az életemnek nincs értelme, és hogy milyen nő vagyok ..stb. Én teljesnek érzem magam így is, ha valakinek meg nem tetszik, akkor ez van.
2013. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés.

Pár hete felhoztam a páromnak a témát. Mindketten 32 évesek vagyunk, három éve együtt. Ő abszolút nem gyerekpárti, szereti őket, de sajátot eddig úgy tűnt, hogy nem akar. Mondtam neki, hogy beszélnünk kéne, leültünk és elmondtam, hogy nem igazán érzem a késztetést az anyaságra, szeretem ugyan a gyerekeket, de nem érzem, hogy szülnöm kéne. Felháborodott és azt mondta, hogy a biológiai feladatomat tagadom meg. Pedig ő sem akar, ergo érthetetlen számomra.


Szóval igen, kettős mérce, mert a nő szülésre termett, anyának lenni a legfőbb dolga. Ez van.

2013. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Pedig én sokszor azt látom itt, hogy az is főbűn, ha a férfi nem akarja.
2013. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek akik semmit sem értek el az életben csak azt hogy lett gyerekük. Az az ő dicsőségük, hogy szültek ezért nem tudják elfogadni hogy van aki másra vágyik.

Nem kell velük foglalkozni.

2013. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenét törődsz vele mit mondanak? Te érzed, hogyan szeretnéd. AZ én saját véleményem, gyerek nélkül nem érdemes leélni az életed, de ez az én véleményem, Te meg azt csinálsz amit akarsz, érzel, és senkinek semmi köze hozzá, el kell fogadniuk!
2013. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

En sem szeretnek. 34 vagyok, kesztetest sem erzek, semmi. Szeretem oket, ideig-oraig.

Es nagyon nem erdekel, h ki mit gondol. :)

Ez az en eletem, nem fogok azert szulni, h megfeleljek a tarsadalmi elvarasoknak, mikor erzem, h nem lennek jo anya. Turelmetlen vagyok, es mindennel jobban szeretem a jelenlegi fuggetlen eletemet. :D

2013. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A szidalmak és beszólások esetén tessék felállni a kis lábikóidra és jól helyretenni az embereket. Mindenkit törődjön szépen a maga dolgával.


Nekem sincs gyerekem, nem is lesz, de ez az én dolgom. El lehet így fogadni, ha nem tetszik, tessék keresni valaki mást lábtörlőnek. Mert igazából arról van szó, hogy sok "ősanya" nem szívesen lesz ősanya, csak nincs ereje ahhoz, hogy ne legyen azzá, mert a Társadalomnak, Anyukának, mindenáron meg akar felelni.


Nézd csak meg: soha nem az szidja a gyerektelen nőt, hogy miért gyerektelen, aki valóban anyának való, jó anya! Az elfogadja olyannak, amilyen és nem kérdez. Ha elmondod neki, akkor meghallgat, véleményt mond vagy sem, de nem ítél el. Gondolj mindig erre. Aki tapos, elítél, aki bánt a gyerektelenséged miatt, annál mindig baj van a saját nőiségével és a saját anyaságával - csak nem akar erről tudomást venni. Ő sz_rul van, más is legyen sz_rul. Más is pelusozzon, ha neki kellett, mert nem volt ereje nemet mondani.


Ps: lehet ilyen típus is, és lehet az is, hogy anyukád nagyon elcseszett valamit a legelején. Nem számít. Fogad el magad olyannak, amilyen vagy és ne törődj azzal, hogy ki min köszörüli a nyelvét.

2013. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én jó közegben forgolódhatok, mert engem soha senki sem támadott azért, mert 37 évesen még nincs gyerekem. Inkább példát hoztak arra, hogy van az ismeretségi körükben gyermektelen házaspár boldog élettel. Pedig sose mondtam, hogy tuti nem lesz vagy nem akarok, anyám ennyi idősen még apajelölttel sem rendelkezett, nekem legalább az megvan ;)


Mivel én sem érzek késztetést, csak nagy felelősségnek látom a gyerekvállalást, amire meg kell érni, megértem, aki hasonlóan gondolkodik, de egyébként is megérteném, elég toleráns vagyok azzal kapcsolatban, hogy nem vagyunk egyformák, kinek mi fekszik, nem Egy Igaz Út létezik és eszembe sincs megmondani, más mibe öljön rengeteg időt, pénzt, energiát vagy hogyan élje a saját életét. Miért kéne minden nőnek szülni? Nem is értem.

2013. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Szóval igen, kettős mérce, mert a nő szülésre termett, anyának lenni a legfőbb dolga. Ez van."


Pontosan erre céloztam, hogy akkor a férfinak is az lenne a legfőbb dolga, hogy gyereket csináljon. De ha ő nem akar az úgy is jó, ez van. Őket miért nem akarják úgymond megtéríteni a többiek?


Egyébként én már nem foglalkozom a beszólásokkal, ilyenkor beveszem a leszarom tablettát és kész. Ez már nem gond. ;) Csak nem látom, hogy a férfiakat is annyira piszkálnák, ha nincs gyerekük, mint a nőket.

2013. aug. 16. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!