Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még nem váltam el hivatalosan,...

Barta Hajnalka kérdése:

Még nem váltam el hivatalosan, de az új páromtól kisbabám születik. Úgy tudom a babát a hivatalos férj nevére anyakönyvezik. Hogyan lehet az apukája nevére íratni, mi a hivatalos menete?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak bíróságon keresztűl.
2013. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

itt már volt ilyen kérdés, és mindenki esküdött, hogy csak a bíróságon


mi hasonló cipőben voltunk tízen éve, és akkor elég volt a gyámügy (vita nem volt köztünk, hogy ki az apa) ... szerintem most is elég, de ha jó választ akarsz, akkor érdeklődj a gyámügyön

2013. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Ugy, hogy elválaszt es hozza ész az apahoz meg a szules elott.
2013. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

ez a 100.iyen kerdes ez divat nem elvalni uj partner es gyorsan teherbe esni??

Nem ertem ha valaki elval asztaltol agytol legyen benne annyi hogy hivaatalossan is elintezi.

Masik uj kapcsolatba gyorsan szulni nem bolcs dolog

2013. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A babát a hivatalos férj nevére anyakönyvezik, illetve annak a nevére aki a feltételezett fogantatás idejében a férj volt. A tényleges apa -apaság vélelmét megdöntő bírósági eljárást kell hogy kezdeményezzen!

A gyámügynek ehhez nem sok köze van!

2013. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2 módon lehet


A férjed kéri az apaság vélelmének megdöntését, a párod pedig felvállaja a gyereket.

Ha együttműködő a férjed, akkor puszta a formalitás.


Ha nem

Akkor a gyámhivatalnál a gyerek nevében kéritek az apaság vélelmének megdöntését, akkor a gyerek kap egy jogi képviselőt ebben az esetben lesz dns vizsgálat stb...és ugyanúgy lehet a biológiai apja jogilag is az apja a gyereknek.

2013. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerek születéséig nem válsz el és az apa nem vesz feleségül akkor sehogy, majd születés után névváltoztatással.
2013. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
esküszöm, kötelezővé kéne már tenni, hogy házasodás előtt mindenki olvasgassa pár napig a GYIK-et, akkor megtanulnátok, hogy nem kéne összevissza szaporodni, amíg mással vagytok házasok...
2013. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

"akkor megtanulnátok, hogy nem kéne összevissza szaporodni,"


Ez nagyon csúnya beszéd, olyan nemes tettre, mint a gyermekáldás vállalása, nemzés, szerelem első látásra, stb. helyett.

2013. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

"Ez nagyon csúnya beszéd, olyan nemes tettre, mint a gyermekáldás vállalása,"


...meg mint pl. a félredugás, a férje mellett!!

2013. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!